نگاهی آماری به وضعیت گوشی های ویندوزفون در سال 2014

تنها یک روز تا پایان سال ۲۰۱۴ باقی مانده است و زمان خوبی است برای بررسی آمار ویندوزفونی ها در سالی که گذشت. طبق جدیدترین آمار ها لومیا ۶۳۰ در حال تضعیف قدرت لومیا ۵۲۰ است و با فروش خوب خود در جدول محبوب ترین ویندوزفونی ها رشد داشته است. علاوه بر این خبر هایی از یک تلفن ویندوزفونی ال جی منتشر شده و لومیا ۵۳۵ مایکروسافت هم فروش خوبی دارد.

Lumia-535

گوشی نوکیا لومیا ۶۳۰ با فروش خوبی که در این سال داشته است، اکنون تبدیل به دومین تلفن هوشمند وینفونی بازار شده است و در حال کم کردن فاصله خود با لومیا ۵۲۰ است. البته هنوز فاصله زیادی مانده و لومیا ۵۲۰ با ۲۵.۴ درصد از بازار همچنان پادشاه ویندوزفونی ها است. گوشی لومیا ۶۳۵ هم به تازگی وارد لیست ۱۰ ویندوزفون محبوب بازار شده است. همچنین گوشی رده پایین لومیا ۵۳۰ هم با ۳ درصد از سهم بازار جهانی، در رده دهم قرار گرفته است.

اولین گوشی ساخت شرکت مایکروسافت یعنی لومیا ۵۳۵ هم نسبتا خوب عمل کرده است و توانسته در کشور هند (فعلا در این کشور عرضه شده است) ۴.۱ درصد از بازار را بدست آورد و رده هشتم محبوب ترین گوشی های کشور هند را با لومیا ۵۳۰ مشترکا بدست آورده است.

گوشی لومیا ۸۰۰ نیز از لیست ۱۰ گوشی وینفونی محبوب دنیا خارج شده است و گوشی لومیا ۷۱۰ به عنوان تنها نماینده گوشی های ویندوزفونی با ورژن ۷ قرار دارد. نسخه 7.x ویندوزفون به صورت کلی تنها ۱۵ درصد بازار را در اختیار دارد اما اگر به صورت منطقه به منطقه بررسی کنیم داستان کمی متفاوت است. ویندوزفون های ۷ در آفریقای جنوبی ۶۹ درصد، در مکزیک با ۴۰ درصد و در کشور ترکیه در حدود ۱ درصد سهم دارد.

گوشی LG VW820 نیز گوشی جدید ال جی خواهد بود که با صفحه نمایش ۴.۷ اینچی با رزولوشن ۴۸۰ در ۸۵۴ و ویندوزفون عرضه خواهد شد. بنظر می رسد ال جی دوباره می خواهد به بازار ویندوزفون بازگردد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ رسما اعلام کرد که دیگر قصد ندارد گوشی وینفونی تولید کند و تمرکز خود را روی اندروید خواهد گذاشت. اما بعد از تقریبا ۳ سال این شرکت کره ای می خواهد به صحنه بازگردد.

در پایان باید گفت بازار ویندوزفون به نوعی یک وجهی است. ۳۰ شرکت مختلف تا کنون دستگاه های مبتنی بر ویندوزفون تولید کرده اند که از این میان نوکیا با در اختیار داشتن ۹۵.۵۱ درصد از سهم بازار وینفون، محبوب ترین شرکت تولید کننده محصولات تحت پلتفرم وینفون است. شما درباره آمار های منتشر شده چه فکر می کنید؟

منبع: GSMArena via GSM

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. مسعود میرحاجیان

    فقط نوکیا