فناوری 5G

هواوی بدون توجه به فشار‌ها به سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری ۵G ادامه می‌دهد

با وجود فشارهای خارجی، شرکت هواوی همچنان به سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری ۵G ادامه می‌دهد. این شرکت برای پررنگ‌تر کردن حضور خود در بازار ۵ جی در هر دو جایگاه تولیدکننده تجهیزات ارائه کننده سرویس و سرویس گیرنده برنامه دارد.

هواوی به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت مخابرات دنیا شناخته می‌شود؛ فعالیت‌های این شرکت در حوزه ۵G نشان داده که دستیابی به این فناوری بدون هواوی امری نزدیک به محال است.

شاید بهتر باشد به شکل دقیق‌تری بدانیم که این شرکت چه گام‌هایی در خصوص توسعه هر چه بیشتر فناوری ۵G و استفاده کاربران از آن داشته و چه برنامه‌هایی برای آینده دارد.

هفته گذشته در شهر ووژن چین، یازدهمین گردهمایی گروه کاربری هواوی برگزار شد تا به بررسی وضعیت این شرکت در حوزه‌های مختلف فناوری از جمله ۵G، هوش مصنوعی و روش‌های رشد بیشتر و ایجاد شتاب در آنها پرداخته شود.

فناوری 5G

در بخش سخنرانی اصلی این مراسم ایان دینگ، از مدیران ارشد هواوی درباره توسعه صنایع هوش مصنوعی، ۵G و برنامه‌های هواوی در چهار فاز برنامه‌ریزی، توسعه، عملیات و بهینه‌سازی، صحبت و به این موضوع اشاره کرد که هواوی قصد دارد یک پلتفرم کامل ۵ جی را برای کاربران و شرکت‌ها ارائه دهد؛ در واقع هواوی با سرمایه‌گذاری عظیم خود در حوزه فناوری ۵G می‌تواند اپراتورها و کاربران را به این فناوری مجهز کند.

دینگ همچنین به این نکته اشاره کرد که هواوی به افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه ۵G ادامه خواهد داد و تلاش می‌کند شرکا و مشتریانش بتوانند به ایده‌های خود جامه عمل بپوشانند. پیش از این نیز یکی از مدیران هواوی به صورت رسمی اعلام کرده بود که این شرکت قصد دارد ۱۰ میلیارد یوآن دیگر به سرمایه‌گذاری خود در ۵G اضافه کند تا بتواند اهداف تعیین شده برای این فناوری را با سرعت بیشتری به نتیجه برساند.

توجه ویژه هواوی به فناوری ۵G

در بسیاری از شرکت‌ها ارائه خدمات در حوزه فناوری ۵G در دو سطح کاربر و سرویس‌دهنده محدود به یک سمت سازمانی است و به صورت حداقلی در این حوزه حضور دارند؛ اما هواوی برنامه متفاوتی دارد و علاوه بر فعالیت‌های خود در حوزه زیرساخت، توجه ویژه‌ای نیز به حوزه کاربری و ارائه دستگاه‌هایی دارد که بتوان به کمک آنها از شبکه‌های ۵G استفاده کرد.

گوشی هوشمند هواوی میت ۲۰ ایکس ۵ جی (Huawei Mate 20 X 5G) به عنوان اولین گوشی هوشمند با توانایی استفاده از شبکه ۵G، مدتی قبل توسط مسئولان این شرکت معرفی شده بود به زودی روانه بازار می‌شود.

فناوری 5G

گوشی Huawei Mate 20 X 5G دستگاهی ویژه برای لذت بردن و استفاده از خدماتی است که ۵G در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در این گوشی چیپست قدرتمند Kirin 980 به همراه مودم Balong 5000 5G ساخت هواوی به همراه باتری با ظرفیت ۴۲۰۰ میلی‌آمپر ساعتی استفاده شده که با شارژر قدرتمند و سریع ۴۰ واتی عرضه می‌شود.

هواوی ثابت کرده که عزمی جدی برای توسعه هر چه بیشتر ۵G در همه سطوح دارد و در این راه سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی را با تمرکز بر هر دو سطح کاربران و سرویس‌دهنده انجام داده تا بتواند حلقه ارائه خدمات ۵G را به صورت گسترده تکمیل کند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالت به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*