شبکه 5G

هواوی 500 هزار ایستگاه شبکه 5G را در سال جاری به فروش می‌رساند

شرکت هواوی در نظر دارد در سال 2019 تعداد 500 هزار ایستگاه شبکه 5G را به فروش برساند. این در حالی است که طبق آخرین آمار، حدود دو سوم تجهیزات 5 جی در کشورهایی مانند کره، بریتانیا، ایتالیا و سوئیس، ساخت هواوی است.

5G دیگر آن فناوری دور از دسترس سالیان گذشته نیست و به لطف پیشرفت‌های گسترده در زمینه فنی و سپس تجاری‌سازی و ارائه خدمات، حالا بیش از هر زمانی به استفاده گسترده و بدون محدودیت از آن نزدیک می‌شویم.

داستان تحریم‌های هواوی که اخیرا توسط دولت ایالات متحده بر محصولات و خدمات این شرکت وضع شده و عملا اجازه هرگونه مبادله کالا و تجارت میان هواوی و دیگر شرکت‌های آمریکایی را از این شرکت سلب کرده بود، این روزها در حال تغییر است. شرکت هواوی پیش از این اعلام کرده بود که این تحریم‌ها نتوانستند بر تجارت آن، خدشه‌ای وارد کنند.

در آن زمان دولت ایالات متحده، هواوی را به دلیل وجود نقص امنیتی در محصولات شرکت، در لیست سیاه تجارت قرار داد و این بدان معناست که هیچ شرکت آمریکایی دیگر حق خرید و فروش محصولات و خدمات به هواوی را نخواهد داشت.

شبکه 5G

هواوی همواره کلیه اتهامات مطرح شده توسط دولت ایالات متحده را به صورت کامل رد کرده و جهت پیشبرد اهداف خود، تصمیماتی توسط مدیران بزرگترین شرکت مخابراتی در حوزه شبکه 5G اتخاد شد تا بتوان به صورت مستقیم با تحریم‌های وضع شده مبارزه و شرایط را به حالت عادی بازگرداند.

اوایل تیر ماه نمایشگاه MWC Shanghai در چین برگزار شد و در آن شرکت‌های مختلف به معرفی محصولات و خدمات جدید خود در حوزه‌های مختلف الکترونیک، ارتباطات، موبایل و سایر حوزه‌های مرتبط پرداختند.

در مراسم نطق اصلی این نمایشگاه، آقای رایان دینگ، مدیر اجرایی هیئت مدیره و رئیس بخش Carrier BG که یکی از زیرمجموعه‌های اصلی هواوی به شمار می‌آید، اعلام کرد که هواوی در زمینه صنعت 5G به دنبال اهداف ویژه خود است که توانسته وضعیت آن را در جایگاهی تعیین‌کننده و بسیار مهم قرار دهد.

آقای دینگ همچنین به این موضوع نیز اشاره کرد که شرکت هواوی تا به حال 50 قرارداد ارائه خدمات، تامین و فروش تجهیزات فنی و پشتیبانی در حوزه شبکه 5G منعقد کرده و همچنین توانسته بیش از 150 هزار ایستگاه رادیویی 5G را در سراسر دنیا به فروش برساند.

شبکه 5G

از نظر آقای دینگ، 5G در حال خروج از حالت سکون اولیه و تبدیل شدن به صنعتی پویاست؛ به طوری که میزان تجاری‌سازی ایجاد شده در این صنعت در شش ماهه ابتدایی سال 2019 را می‌توان به نوعی یک جهش عظیم برای این فناوری جذاب و آینده‌دار به حساب آورد.

دو سوم تجهیزات شبکه 5G ساخت هواوی است

در حال حاضر شبکه 5G در کشورهایی مانند کره جنوبی، بریتانیا، سوئیس، ایتالیا و کویت به صورت یک شبکه تجاری در حال ارائه خدمات به کاربران بوده و نکته مهم آن است که در حدود دو سوم از همه تجهیزاتی که در این خصوص در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند، ساخت شرکت هواوی هستند.

با این حال وضعیت بسیار خوبی که در این زمینه برای هواوی و محصولات تجاری آن در صنعت 5G وجود دارد در همین جا متوقف نخواهد شد؛ این شرکت برنامه دارد تا تنها در سال 2019 بتواند آمار فروش خود را به بیش از 500 هزار ایستگاه رادیویی 5G رسانده و بیش از 70 درصد بازار 5G را در دست بگیرد.

هواوی به سبب نوآوری‌هایی که در صنعت 5G صورت داده در حال حاضر وضعیتی مثال‌زدنی در این حوزه دارد. این شرکت علاوه بر تولید مجموعه کامل ایستگاه‌های رادیویی شبکه 5G، توانایی ارائه خدمات پشتیبانی را نیز در این زمینه دارد. در بخش کاربری نیز این شرکت با طراحی مودم‌های 5G مخصوص خود از سری Balong 5000 5G اقدامات عملی را آغاز کرده و امروز در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند به تنهایی وضعیت بازار 5G دنیا را تحت تاثیر قرار دهد.

در عین حال بسیاری از کشورهای اروپایی نیز به صورت تلویحی بر این موضوع تاکید داشته‌اند که توسعه صنعت 5G بدون حضور هواوی ضربه سختی بر روند توسعه این فناوری وارد می‌کند و باید با ایجاد تعامل در این زمینه، مشکلات پیش رو را رفع کرد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالت به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

  1. پوز امریکا رو دمش گرم

  2. نقش دلال داره بازی میکنه

  3. هیچ کس نمیتونه سود این شرکتو دیگه قطع کنه

  4. 500 هزارر الکیه مگه؟؟؟