شتاب سنج گوشی تشخیص شخصیت

شتاب سنج گوشی شما می‌تواند برای پیش‌بینی صفات شخصیتی استفاده شود!

محققان با استفاده از شتاب سنج گوشی کاربران دریافته‌اند که می‌توان از آن برای پیش‌بینی صفات شخصیتی کاربران استفاده کرد. اما این داده‌ها در چه مواردی می‌توانند استفاده شوند؟

سنسورهایی که داخل گوشی‌های هوشمند قرار می‌گیرند، همگی یک هدف خاصی دارند. شتاب سنج یکی از این سنسورها است که می‌تواند اهداف مختلفی را دنبال کند. تمام گوشی‌های هوشمند ما از شتاب سنج بهره می‌برند.

شتاب سنج گوشی چه کارهایی می‌تواند انجام دهد؟

آن یک سنسور است که برای شناسایی حرکات در گوشی شما استفاده می‌شود و بیشترین کاربرد آن برای تشخیص چگونگی در دست گرفتن گوشی جهت تغییر حالت خودکار نمایشگر به عمودی یا افقی است. سنسور شتاب سنج گوشی در بازی‌‌ها نیز استفاده می‌شود، می‌تواند سرعتی که با اتومبیل خود می‌پیمایید را اندازه‌گیری کند و یا تعداد گام‌هایی که برمی‌دارید را بشمارد.

آیا می‌دانستید همین سنسور کوچک قادر است صفات شخصیتی شما را پیش‌بینی کند؟ بر اساس تحیقات صورت گرفته توسط محققان انستیتو فناوری “Royal Melbourne”، آن‌ها دریافته‌اند که این سنسور می‌تواند برای پیش‌بینی ۵ خصوصیت فردی مهم کاربر نیز استفاده شود. اطلاعاتی نظیر اینکه چقدر راه می‌رویم، چه زمانی راه می‌رویم، چقدر در طول شب گوشی در دست می‌گیریم و مواردی از این دست به واسطه‌ی شتاب سنج گوشی به دست می‌آید. این سنسور همچنین مشخص می‌کند که افراد چقدر در طول هفته مشغول کار خود هستند و در آخر هفته چه قدر بدون دست زدن به گوشی خود فعالیت‌های دیگری می‌کنند.

بر اساس یافته‌های این محققان، زنان در چک کردن گوشی خود در طول شب حساس هستند، در حالی که مردان در جهت عکس این قضیه قرار دارند. اما این مطالعه چه معنایی دارد؟

طبق گفته‌ی محققان، آن‌ها معتقدند که این داده‌ها می‌توانند با اهداف رسانه‌های اجتماعی نظیر توصیه‌های دوست‌یابی یا حتی اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرند. این یک مطالعه‌ی جالب توجه است، اما باید در نظر داشت که شرکت کنندگان این تحقیق فقط ۵۲ نفر بوده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. واقعا تعداد کمی هستش