فروش گوشی های ال جی

کاهش فروش گوشی های ال جی در سه ماهه دوم؛ عملکرد ناامیدکننده‌‌ی LG ادامه دارد

دوره‌ی مالی جدید هم با یک نتیجه‌ی ناخوشایند برای LG Electronics همراه بود. طبق گزارشی که این کمپانی از عملکرد مالی خود در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ ارائه داده، فروش گوشی های ال جی کاهش قابل توجهی نسبت به دوره مشابه سال قبل داشته است.

شاخه موبایل کمپانی کره‌ای در قیاس با سه ماهه دوم سال گذشته، افت ۲۱.۳ درصدی را در میزان فروش محصولات تجربه کرد. البته LG می‌تواند دلخوش به افزایش ۶.۸ درصدی فروش خود، نسبت به سه ماهه قبل باشد. عمده دلیلی که برای کاهش فروش گوشی های ال جی مطرح می‌کنند، عملکرد قدرتمند رقبای چینی و قیمت‌گذاری تهاجمی آن‌هاست.

ال جی (LG)

اعداد و ارقام در گزارش مالی ال جی نشان می‌دهند که به رغم فروش ۱.۳۸ میلیارد دلاری در چارک دوم سال جاری، زیان عملیاتی ۲۶۸.۴ میلیون دلاری نصیب کمپانی شد. علت آن هم بازاریابی پرهزینه برای حمایت از عرضه‌ی مدل‌های جدید بود. از طرفی، ال جی انتقال خط تولید خود از کره‌جنوبی به ویتنام را آغاز کرد و این موضوع هم، هزینه دیگری را در همین بازه زمانی روی دست کمپانی گذاشت.

با این حال، کره‌ای‌ها همچنان به آینده خوش‌بین هستند و انتظار دارند با معرفی گوشی های هوشمند رقابتی و رشد تقاضا برای دستگاه‌های ۵G ، شرایط بهتری را در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ تجربه کنند.

عملکرد کلی ال جی الکترونیکس در این دوره مالی، افزایش ۴.۱ فروش و در عین حال، کاهش ۱۵.۴ درصدی درآمد عملیاتی بوده است. ظاهرا موفقیت کمپانی در بازار لوازم خانگی و محصولات سازمانی، نتوانست ضرر و زیان در حوزه موبایل و قطعات خودرو را پوشش دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. با رقیب هاس سرسخت چینی الجی شانسی نداره

 2. الجی خیلی وقته که دیگه گوشی قابل رقابت تولید نکرده.
  تو میانرده ها که قافیه رو به چینی ها و سامسونگ باخته و تو پرچمداراش هم در برابر هواوی و سامسونگ و اپل و… حرفی برای گفتن نداشته.

 3. الجی چرا اینقدر ضعیف عمل میکنه

 4. تا وقتی بخوان بی ش.ع.و.ر بازی در بیارن وضعیت همینه.
  همه آدم عاقل کارخانه رو از کشور خارج میکنه، از اون طرف هم بیش از یک چهارم میلیارد دلار هزینه تبلیغات می‌کنه.
  .
  .
  .
  .
  از کره ای ها بیش از این انتظار داشتم.
  این ایرانی بازیها چیه در میارن…!
  در ضمن قیمت‌گذاری چینیها تهاجمی نیست، کمپانی هایی مثل LG – HTC – SONY – NOKIA میخوان پول برند بگیرن در حالی که دیگه پرچمدار تکنولوژی و بازار نیستند.
  هرچه زودتر با این مسئله کنار بیان زودتر به بازار بر می‌گردند.