پردازنده AMD Threadripper 1920X

پردازنده AMD Threadripper 1920X با ۱۲ هسته و قیمت ۲۷۰ دلار عرضه شد

پردازنده AMD Threadripper 1920X دوازده هسته‌ای فقط با قیمت ۲۷۰ دلار عرضه شد که برای کاربران خواهان یک پردازنده با هسته بالا گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

اگر به یک پردازنده (CPU) با تعداد زیادی هسته احتیاج دارید، پردازنده AMD Ryzen Threadripper 1920X مناسب‌ترین انتخابتان محسوب می‌شود. تراشه ۱۲ هسته‌ای را که معمولا با قیمتی بیش از ۳۵۰ دلار به فروش می‌رسد، در حال حاضر می‌توان فقط با پرداخت ۲۵۹.۹۹ دلار خریداری کرد.

جزئیات پردازنده AMD Threadripper 1920X

پردازنده AMD Threadripper 1920X که به نسل اول AMD از Ryzen Threadripper ،Threadripper 1920X مربوط می‌شود از ۱۲ هسته، ۲۴ رشته و ۳۲ مگابایت حافظه کش سطح سه (L3) بهره می‌برد. این پردازنده دارای فرکانس پایه ۳.۵ گیگاهرتز و بوست ۴ گیگاهرتز است. با توجه به اینکه این دستگاه مدل آنلاک (قفل باز) محسوب می‌شود، کاربران می‌توانند برای عملکرد بیشتر آن را تا حداکثر توان اورکلاک کنند. هم‌اکنون پردازنده AMD Ryzen Threadripper 1920X با قیمت ۲۵۹.۹۹ دلار به عنوان ارزان‌ترین پردازنده ۱۲ هسته‌ای شرکت AMD محسوب می‌شود.

مدل AMD Ryzen 9 3900X AMD Threadripper 2920X AMD Threadripper 1920X
تعداد هسته/رشته ۱۲/۲۴ ۱۲/۲۴ ۱۲/۲۴
فرکانس پایه/بوست ۳.۸/۴.۶ ۳.۵/۴.۳ ۳.۵/۴.۰
 حافظه کش L3
(MB)
۶۴ مگابایت ۳۲ مگابایت ۳۲ مگابایت
خطوط PCIe PCIe 4.0

۲۴ عدد

PCIe 3.0

۶۴ عدد

PCIe 3.0

۶۴ عدد

قفل باز بله بله بله
پشتیبانی از حافظه DRAM DDR4 3200

دوکاناله

DDR4 2933

چهارکاناله

DDR4 2667

چهارکاناله

توان مصرفی ۱۰۵ وات ۱۸۰ وات ۱۸۰ وات
قیمت فعلی ۴۹۹ دلار ۳۹۹.۹۹ دلار ۲۵۹.۹۹ دلار
قیمت به ازای هر هسته ۴۱.۵۸ دلار ۳۳.۳۳ دلار ۲۱.۶۷ دلار

پردازنده AMD Ryzen Threadripper 1920X تمامی نیازتان از یک پردازنده HEDT را برآورده می‌کند. این پردازنده قادر به پشتیبانی از حافظه‌های DDR4 2667MHz به صورت چهار کاناله بوده و اگر در کنار مادربرد X399 قرار بگیرد توانایی پشتیبانی تا ۲۵۶۵ گیگابایت حافظه را خواهد داشت. در خصوص خطوط PCIe نیز این پردازنده از ۶۴ خط  PCI Express 3.0 برخوردار است. از این رو در استفاده از چند کارت گرافیک، حافظه‌های PCIe و دستگاه‌های مربوط به آن مشکلی وجود نخواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*