لین بین

رئیس شیائومی: ورود دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی به گوشی های هوشمند خیلی هم دور نیست

لین بین (Lin Bin) رئیس کمپانی شیائومی، وعده‌ی تجهیز گوشی های هوشمند به دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی را در آینده‌ای نه چندان دور داده است؛ سنسوری که توسط سامسونگ تولید خواهد شد.

به تازگی شیائومی برگزار کننده‌ی یک کنفرانس تکنولوژی بود. در جریان این رویداد، کمپانی چینی جزئیاتی را درباره یک دوربین ۶۴ مگاپیکسلی ارائه داد که در گوشی بعدی خود به‌کارگیری خواهد کرد و از قضا، ساخت سامسونگ است. اما سخنان پایانی «لین بین» بود که توجه بسیاری را جلب کرد. او علاوه بر معرفی سنسور ۶۴ مگاپیکسلی، از این سخن گفت که دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی هم در حال ورود به گوش های هوشمند است.

دوربین 64 مگاپیکسلی

طبق گفته‌های رئیس شیائومی، این سنسور هم ساخت غول کره‌ای؛ سامسونگ خواهد بود. لین به سایز پیکسل ۱۰۸MP و رزولوشن ۱۲۰۳۲ و ۹۰۲۴ نیز اشاره کرد. او همچنین گفت که کمپانی متبوعش، از این دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی در محصولات خود بهره خواهد برد؛ ولی تاریخی را مشخص نکرد.

اما احتمالا با شرکت زایس (Zeiss) به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان دوربین موبایل آشنا هستید. اخیر مدیرعامل این کمپانی، رقابت ایجاد شده برای افزایش مگاپیکسل‌ها در گوشی های هوشمند را بی‌معنی توصیف کرد. به گفته‌ی «میشائیل کاشکه» تا زمانی که سنسورهای عکاسی در گوشی ها کوچک باقی بمانند، عکسبرداری با موبایل محدودیت‌های خاص خود را خواهد داشت و افزایش رقم مگاپیکسل نه تنها راه حل نیست؛ بلکه مشکل مضاعف است.

دوربین 100 مگاپیکسلی

در واقع هرچه رزولوشن سنسور بیشتر شود، پیکسل‌ها کوچک‌تر و رساندن نور کافی به آن‌ها دشوارتر خواهد شد. به باور کاشکه، حتی سنسور ۴۰ مگاپیکسلی هم برای دوربین یک گوشی موبایل زیاد است؛ چه رسد به ۶۴ یا ۱۰۰ مگاپیکسلی!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۴ دیدگاه

  1. ایشان با مدیر عامل هواوی را خیلی دوست دارم

  2. اینو قبلا هم گفتم هرچه مگاپیکسل یک دوربین بالاتر بر سایز پیکسل ها کوچکتر می شود در نتیجه عملکرد گوشی توی شب برای دریافت نور به شدت کاهش پیدا میکنه و باعث میشه توی شب نتونیم عکس های خوبی صبر کنیم مثلاً دوربین‌های ۴۰ مگاپیکسلی هواوی برای گرفتن عکس در شب از حالت ۱۰ مگاپیکسلی استفاده می کنند

  3. قدرتمند ترین تولید کننده حسگر با تکنولوژی های پیشرفته شرکت سونی هس قطعا و سامسونگ هیچ تجریه ای تو تولید حسگر موبایل نداره خریت محض شیائومی البته شیائومی خودش میگه که مردم به جنس های ارزون علاقه بیشتری دارن این همون تفکریه که شیائومی رو زمین میزنه در آینده!

  4. بنظرم تا سال دیگه شاهدش هستیم

  5. این بنجل ساز چینی نمیدونه چی میگه موبایل طبق گفته مدیر شرکت زایس افزایش مگاپیکسل باعث افزایش نویز در تصویر میشه کلا برندهای بنجل چینی زیاد دروغ پردازی میکنن

  6. زایس واسه خودش شعر گفته،تکنولوژی از آن افزایش مگاپیکسل هست اما با راهکارهای مربوط به اون
    سامسونگ تا یکی دو سال دیگه سلطان بی چون و چرای لنز و دوربین موبایل جهان میشه که از همین حالا به وضوح احساس میشه
    سامسونگ یعنی تجربه استفاده از تکنولوژی آینده در زمان حال