5 برنامه رایگان با عملکرد سریع انتقال فایل های بزرگ

آیا می‌دانستید امکان انتقال فایل های بزرگ به راحتی امکان‌پذیر است؟ ما 5 برنامه رایگان با عملکرد سریع در انتقال فایل های بزرگ را به شما معرفی خواهیم کرد.

هنگامی که شما نیازمند انتقال فایل های بزرگ از طریق اینترنت باشید، وب سایت‌ها و برنامه‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد می‌توانند موثر باشند. معمولا برنامه های انتقال فایل بهتر از ایمیل یا سرویس‌هایی همانند گوگل درایو هستند. شما می‌توانید یک لینک را به سادگی ایجاد و بدون داشتن نگرانی درباره مجوزها، ارائه جزئیات اطلاعات شخصی یا محدود کردن سایز فایل، اشتراک‌گذاری کنید. بد نیست بدانید که امکان اشتراک‌گذاری فایل‌ها با افرادی که در مجاورت شما هستند، وجود دارد، همچنین می‌توانید فایل‌های بزرگ را از طریق فناوری Peer-to-Peer انتقال دهید.

1: Sharefast.me

انتقال فایل های بزرگ

بارگذاری آنلاین پرونده همواره موجب نگرانی‌هایی درباره قرار گرفتن اطلاعات در دست افراد ناشناس خواهد شد. این امکان وجود دارد که پیوند به صورت اشتباه در دست افراد دیگری قرار گیرد یا بخشی از داده‌های یک هک بزرگ باشد. Sharefast.me را می‌توان سریع‌ترین وب سایت اشتراک‌گذاری فایل‌ها برای مدت زمان کوتاه و موقت دانست. اینطور که پیداست، وب سایت Sharefast.me محدودیتی را در تعداد فایل یا اندازه آن‌ها نشان نمی‌دهد، اما شما باید مدت زمان فعال بودن آن‌ها را انتخاب کنید که می‌تواند در بازه‌های 10 دقیقه، یک ساعت، 10 ساعت یا یک روز باشد. دقت کنید که تمام فایل‌ها پس از زمان تعیین‌شده حذف خواهند شد و از حریم شخصی شما محافظت خواهد شد. Sahrefast.me اعلام می‌کند که چند پرونده را در حال حاضر در سرورهای خود ذخیره کرده است. یکی از ویژگی‌های این وب سایت نسبت به سایر وب سایت‌های اشتراک‌گذاری را می‌توان ایجاد پیوندهای دو کاراکتری دانست که موجب حفظ سریع آن توسط کاربران خواهد شد. شما می‌توانید URL دلخواه خود را ایجاد کنید، اما حداقل به چهار کاراکتر نیاز است.

2: Dropbox Transfer

Dropbox به شما امکان می‌دهد پرونده‌ها و پوشه‌های بزرگ‌تر را اشتراک‌گذاری کنید، اما پس از آن باید نگران مجوزها، ظرفیت Dropbox و مدت زمان دریافت فایل باشید. Dropbox Transfer را می‌توان مسیر میانی این شرکت در بین ذخیره‌سازی ابری و ایمیل دانست. شما از طریق Dropbox Transfer می‌توانید پرونده‌های حداکثر 100 مگابایت را از طریق حساب کاربری اصلی اشتراک‌گذاری کنید. بد نیست بدانید که کاربران می‌توانند پرونده‌های 2 گیگابایتی هم ارسال کنند و این در حالی‌ست که کاربران حرفه‌ای تا 100 گیگابایت فایل را هم به خوبی ارسال خواهند کرد. این مورد دارای عملکرد مشابه ایمیل است؛ پرونده اصلی شما در حافظه Dropbox تغییری نکرده و گیرنده فقط یک نسخه از آن را دریافت خواهد کرد. در صورتی که مخاطب شما اقدام به ایجاد برخی تغییرات در فایل کند، فایل اصلی شما بدون تغییر باقی خواهد ماند. کلیه نقل و انتقالات پس از 7 روز به طور خودکار و به منظور حفاظت از حریم خصوصی، منقضی خواهند شد. شما می‌توانید فایل‌هایی را از حافظه Dropbox یا رایانه بارگذاری کنید. بد نیست بدانید که Dropbox Transfer قابلیت ردیابی خودکار دارد، بنابراین هر فردی که فایل‌های شما را بارگیری کند، یک پیام برای شما ارسال خواهد شد.

3: Pixeldrain

انتقال فایل های بزرگ

در صورتی که شما از تمام ویژگی‌های Pixeldrain استفاده کنید، قطعا بیشترین میزان فضای ذخیره‌سازی را ارائه می‌دهد. شما در مجموع می‌توانید 100 ترابایت فضای ذخیره‌سازی را به صورت رایگان دریافت کنید و امکان اشتراک‌گذاری آن‌ها برای دانلود هم وجود دارد. اینطور که پیداست، شما می‌توانید فایل‌هایی با سایز 10 گیگابایت را آپلود کنید و این میزان، مربوط به یک فایل واحد است و امکان بارگذاری فایل‌های بیشتری تا حداکثر 10 گیگابایت وجود دارد. بد نیست بدانید که امکان قرار دادن 10 هزار فایل در لیست اشتراک‌گذاری وجود دارد؛ شما می‌توانید به راحتی تئوری 10 هزار فایل 10 گیگابایتی را به طور همزمان ایجاد کنید. شما باید مدت زمان ذخیره فایل‌ها در Pixeldrain بدانید؛ اینطور که پیداست، از تاریخ آپلود فایل‌ها تا 100 روز زمان ذخیره‌سازی خواهید داشت و هر بار که یک فرد برای بارگیری به URL مربوطه مراجعه کند، این مدت زمان برای 100 روز دیگر تنظیم خواهد شد. Pixeldrain را می‌توان یکی از وب سایت‌های مفید بدون ثبت نام دانست که می‌توانید پرونده‌ها را بدون حساب کاربری انتقال دهید، اما در صورت ثبت نام باید به راحتی به فایل‌ها دسترسی داشته باشید. اینطور که پیداست، Pixeldrain یک ابزار اشتراک‌گذاری متن ساده همانند Pastebin دارد؛ متن را کپی کرده و در یک URL جدید، اشتراک‌گذاری کنید.

4: Dropcorn 

انتقال فایل های بزرگ

اینطور که پیداست، Dropcorn را می‌توان ساده‌ترین راه اشتراک‌گذاری فوری فایل‌ها با افراد در مجاورت شما دانست. از این برنامه وب بر روی دسکتاپ یا تلفن خود دیدن کنید، پرونده‌ها را اضافه کرده تا افراد نزدیک و در فاصله 30 متر بتوانند بارگیری را انجام دهند. توجه داشته باشید که برای پیگیری موقعیت مکانی، باید مجوزهای لازم را در اختیارشان قرار دهید. در حال حاضر شما می‌توانید فایل، تصاویر یا پیوندها را اشتراک‌گذاری کنید. این کار می‌تواند از طریق Local Storage یا گزینه‌های رایج اشتراک‌گذاری ابری همانند Dropbox، گوگل درایو و Evernote انجام شود. پس از اتمام کار بر روی Drop کلیک کرده تا یک بخش منحصر به فرد با نام جدید ایجاد شود. بخش منحصر به فرد ایجادشده برای تمام افرادی که در فاصله 100 فیت شما قرار دارند، در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید در صورت تمایل، دسترسی افراد را به صورت دستی مسدود کنید. در صورتی که یک کاربر نتواند بخش منحصر به فرد را پیدا کند، کار را به صورت دستی انجام دهید. تمام بخش‌ها دارای کد 4 رنگ منحصر به فرد بوده که با وارد کردن آن در بخش Find My Color موجود در Find Something، اتصال را برقرار کنید.

5: TeraShare 

انتقال فایل های بزرگ

Terashare را می‌توان یک برنامه جدید دانست که به بهترین بخش‌های P2P اشتراک‌گذاری فایل بیت تورنت می‌پیوندد، همچنین هیچ محدودیتی در اندازه فایل‌ها نخواهد داشت. شما باید TeraShare را در رایانه بارگیری کرده و اجرا کنید. برای اشتراک‌گذاری، فایلی را اضافه کرده که باعث ایجاد یک لینک اختصاصی خواهد شد. در ادامه لینک موردنظر فایل‌ها را با دوستانتان اشتراک‌گذاری کرده تا امکان دانلود فراهم شود. از آن جایی که این اشتراک‌گذاری P2P است، آپلود و دانود بلافاصله آغاز خواهند شد. فایل‌های کوچک‌تر از 10 گیگابایت در سرورهای TeraShare بارگذاری خواهد شد و بدین ترتیب، امکان بارگیری توسط کاربران فراهم خواهد شد، حتی اگر در رایانه شما هم وجود نداشته باشد. تاثیر ترکیبی TeraShare برای گروه‌هایی که غالبا باید فایل‌های بزرگ را اشتراک‌گذاری کنند، مناسب است.

لینک دانلود: WindowsmacOSLinux

گزینه‌های زیادی برای اشتراک‌گذاری فایل‌های حجیم وجود دارد که به صورت رایگان در دسترس هستند، اما ما سعی کردیم 5 مورد از بهترین‌ها را به شما معرفی کنیم. هر کدام از این موارد دارای ویژگی‌هایی هستند که یکدیگر را متمایز می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. مقاله مسخره ای بود

  2. برنامه هاش ب گوشی هایی ک اندرویدشون پایینه میخوره؟