نسخه اگزینوسی گلکسی نوت 10 پلاس

نتایج کامل بنچمارک‌های نسخه اگزینوسی گلکسی نوت ۱۰ پلاس را در اینجا ببینید

نتایج کامل بنچمارک‌های نسخه اگزینوسی گلکسی نوت ۱۰ پلاس (+Samsung Galaxy Note 10) منتشر شد که به تغییرات اندک عملکرد آن نسبت به اس ۱۰ پلاس اشاره دارند.

اگزینوس ۹۸۲۵، نخستین تراشه‌ی تولید شده بر پایه‌ی فناوری ۷ نانومتری EUV است. تراشه‌ی نسل پیش آن، اگزینوس ۹۸۲۰ بر پایه‌ی فناوری ۷ نانومتری شرکت TSMC تولید شده بود که در فرآیند تولید آن از فناوری DUV استفاده می‌شود. حال گفته می‌شود در آینده استفاده از EUV برای تراشه‌های کوچک‌تر از ۷ نانومتر (نظیر ۵ نانومتر) نیز ممکن خواهد شد و در دستور کار قرار دارد. بدین ترتیب تراشه‌ی اگزینوس ۹۸۲۵ به کار رفته داخل گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس سامسونگ باید بهبود جزئی را نسبت به گلکسی اس ۱۰ پلاس مجهز به تراشه‌ی ۹۸۲۰ ارائه کند.

سامسونگ ادعا می‌کند سرعت کلاک پردازشگر گرافیکی آن بالا رفته است، اما چقدر؟ سرعت کلاک پردازنده‌ی آن منتشر شده که تفاوت اندکی را نشان می‌دهد. در زیر می‌توانید مقایسه‌ی کوتاهی بین این دو نسل تراشه را مشاهده کنید:

تراشه اگزینوس ۹۸۲۵ اگزینوس ۹۸۲۰
پردازش ۷ نانومتری LPP EUV ۷ نانومتری LPP DUV
هسته‌های بزرگ پردازنده ۲ x سامسونگ M4
۲.۷۳ گیگاهرتز
۲ x سامسونگ M4
۲.۷۳‌ گیگاهرتز
هسته‌های میانی پردازنده ۲ x‌ کورتکس A75
۲.۴۰‌ گیگاهرتز
۲ x کورتکس A75
۲.۳۱‌ گیگاهرتز
هسته‌های کوچک پردازنده ۲ x کورتکس A55
۱.۹۵ گیگاهرتز
۲ x کورتکس A55
۱.۹۵ گیگاهرتز
پردازشگر گرافیکی Mali G76 MP12
نامشخص
Mali G76 MP12
۲۰۲ مگاهرتز

البته لازم به ذکر است که گوشی‌های نوت ۱۰ پلاس هنوز در مرحله‌ی پیش فروش قرار دارند و عرضه نشده‌اند، بنابراین ممکن است سامسونگ در آینده با به‌روزرسانی‌های نرم افزاری، عملکردشان را بهبود ببخشد. بنچمارک‌هایی که از این گوشی گرفته شده، در حالت Performance بوده است؛ هرچند برخلاف هواوی حالت Performance سامسونگ هیچگونه افزایش قدرت نسبت به آنچه از گوشی در استفاده‌ی روزمره می‌بینیم را اعمال نمی‌کند.

بنچمارک‌های نسخه اگزینوسی گلکسی نوت ۱۰ پلاس

با پردازنده شروع می‌کنیم، هسته‌های M4 Cheetah سامسونگ در حالت تک هسته‌ای عملکردی بسیار نزدیک به هسته‌های پردازنده‌ی اپل دارند.

بنچمارک نسخه اگزینوسی گلکسی نوت 10 پلاس

وقتی ۸ هسته‌ را با یکدیگر اجرا می‌کنیم، آن به اسنپدراگون ۸۵۵ می‌بازد. جالب اینجاست که حتی اس ۱۰ پلاس نیز از نوت ۱۰ پلاس امتیاز بیشتری را دریافت کرده است. آیا این به خاطر نرم افزار، حرارت بیش از حد یا هرچیز دیگری است؟

بنچمارک نسخه اگزینوسی گلکسی نوت 10 پلاس

نتایج آزمایش گرافیکی نشان می‌دهد که نوت ۱۰ پلاس کمی سریع‌تر از اس ۱۰ پلاس عمل می‌کند. آزمایش‌های ۳DMark نشان می‌دهند که این بخش، بیشترین پیشرفت در گوشی جدید سری نوت بوده است.

در اکثر آزمایش‌ها، بهبودهای نسخه اگزینوسی گلکسی نوت ۱۰ پلاس کم است. کوالکام البته یک تقویت کننده‌ی پردازشگر گرافیکی با کمی اورکلاک پردازنده را نیز به همراه تراشه‌ی موبایلی خود قرار داده است. اما هیچ یک از آن‌ها به قدرت پردازشگر گرافیکی تراشه‌ی اپل حتی نزدیک هم نمی‌شوند.

این تنها یک نگاه اولیه به عملکرد تیم سامسونگ در توسعه‌ی نوت ۱۰ پلاس بوده است. ما در آینده آزمایش‌های گسترده‌تری را انجام خواهیم داد تا بتوانیم به نتایج نزدیک‌تری به واقعیت دست پیدا کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه