مشترکان اینترنت ثابت

تعداد مشترکان اینترنت ثابت ایران در سه ماهه نخست ۹۸ به بیش از ۹ میلیون رسید

تعداد مشترکان اینترنت ثابت ایران در سه ماهه نخست ۹۸ به بیش از ۹ میلیون رسید که به واسطه آن ضریب نفوذ اینترنت در کشور به ۱۰.۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

در حال حاضر شرکت‌ها و اپراتورهای مختلفی در کشور وجود دارند که هر کدام بر اساس شرایط مکانی و موقعیتی کاربران به آنها سرویس‌های اینترنتی را ارائه می‌کنند. سرویس‌های ثابت، نقطه به نقطه و اینترنت موبایل همگی در حالت عادی و پرسرعت قابل دسترس هستند و کاربران قادرند بر اساس نوع مصرف خود یکی از آنها را تهیه کنند.

تعداد مشترکان اینترنت ثابت ایران

بر اساس جدیدترین آماری که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شده است، تا پایان سه ماهه نخست سال ۹۸ تعداد کاربران اینترنت ثابت ایران حدود ۹ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۳۰ مشترک اعلام شده است که از یکی از فناوری‌های مختلف مانند xDSL، FTTX، Wi-Fi و TD-LTE استفاده می‌کنند. چنین آماری از افزایش ضریب نفوذ اینترنت ثابت به ۱۰.۹ درصد حکایت دارد.

مشترکان اینترنت ثابت

مشترکان خانگی و تجاری و اداری به عنوان مشترکانی محسوب می‌شوند که به اینترنت پرسرعت ثابت دسترسی دارند و از شرکت‌ها و اپراتورهای مختلف اینترنتی سرویس می‌گیرند. طبق آمار تعداد مشترک خانگی سرویس اینترنت ثابت حدود ۸ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۸۵۳ مشترک و تعداد مشترکان اداری یا تجاری نیز ۶۳۶ هزار و ۹۷۷ مشترک اعلام شده است.

مشترکان اینترنت ثابت

سرعتی که مشترکان اینترنت در کشور دریافت می‌کنند از ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه تا ۳۰ هزار کیلوبیت بر ثانیه متغیر است که جدول تفکیکی سرعت در جدول زیر قابل مشاهده است.

مشترکان اینترنت ثابت

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. مخابرات دزدی میکنه،حجم بین المللم تموم شده حالا حجم داخلی رو هم صفر کرده ،میگه حالا اگه میخوای دوباره شارژ کن
    هیچ جا اینطوری نیست

  2. خوب حالا که چی مثلا معلومه که افزایش چشمگیری داشته

  3. امید وارم دلیلی باشه برای افزایش سرعت

  4. ۹ میلیون ینی ۳۶ میلیون نفر چون میانگین هر خانواده ۴ نفره استفاده میکنن