ماجرای جمجمه های عجیب باستانی؛ منشاء زمینی یا فرازمینی؟

باستان شناسان اخیرا چند جمجمه عجیب باستانی در کرواسی پیدا کردند. آیا ممکن است این جمجمه های عجیب منشاء فرازمینی یا غیرانسانی داشته باشند؟

اخیرا باستان شناسان در حال کاوش منطقه‌ای از کشور کرواسی بودند که ناگهان چشمشان به چیزی بسیار عجیب خورد؛ جمجمه‌هایی بسیار عجیب که بیشتر از آن که شبیه جمجمه‌های انسان باشند، شبیه جمجمه‌هایی هستند که آنها را اغلب در آثار علمی تخیلی مشاهده کرده‌ایم!

باستان شناسان پس از انجام بررسی‌های لازم، متوجه شدند که جمجمه های عجیب یافت شده متعلق به سه کودک بین 12 تا 16سال است. این کودکان بین 415 تا 560سال پس از میلاد مسیح (بین سال‌های 415 تا 560میلادی) می‌زیسته‌اند و ظاهرا از سوءتغذیه هم عذاب می‌کشیدند. نکته جالب این است که باستان شناسان معتقدند هر سه کودک، به طور ناگهانی درگذشته‌اند. آن‌ها معتقدند دلیل مرگ این کودکان، آسیب‌دیدگی نبوده و هرچی که باعث مرگ آن‌ها شده، خیلی سریع آن‌ها را کشته و هیچ اثری هم از خودش در استخوان‌های قربانی نگذاشته است. به همین دلیل باستان شناسان معتقدند که دلیل مرگ این کودکان، به احتمال بسیار زیاد، طاعون یا دیگر بیماری‌های این‌چنینی بوده است.

جمجمه های عجیب باستانی

محل کشف شدن جمجمه های عجیب باستانی

پس از بررسی‌های بیشتر مشخص شد که یکی از جمجمه‌ها، متعلق به کودکی از اوراسیای غربی بوده و البته این کودک، جمجمه عادی و معمولی‌ای هم داشته است.

یکی دیگر از کودکان، اهل خاور دور یا همان آسیای شرقی کنونی بوده و جمجمه این کودک به صورت اُریب تغییر شکل داده شده بوده و جمجمه او کشیده‌تر شده بوده.

کودک سوم هم که جمجمه‌اش بیشتر از دیگر کودکان مورد تغییر ظاهر قرار گرفته بوده، اهل خاور نزدیک یا آسیای غربی کنونی بوده است. ارتفاع جمجمه این کودک، به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده بوده.

جمجمه های عجیب باستانی

تصویر سی تی اسکن یک جمجمه تغییر شکل یافته

اما این جمجمه های عجیب اولین جمجمه‌های غیرطبیعی‌ای نیستند که توسط باستان شناسان کشف شده‌اند. باستان شناسان و تاریخ‌دانان معتقدند که از 12هزار سال پیش که برای اولین بار در کشور چین باستان، سنت‌هایی مبنی بر تغییر ظاهر جمجمه وجود داشته، در بقیه نواحی دنیا، مثل اوراسیا (اروپا و آسیا) و آفریقا هم سنت‌های مشابهی بوجود آمده است. دلیل اینکه چرا مردم باستان اقدام به تغییر ظاهر جمجمه خودشان می‌کردند، به طور قطعی مشخص نشده اما روشی که آن‌ها برای تغییر ظاهر جمجمه استفاده می‌کردند، مشخص شده است.

نحوه تغییر شکل جمجمه

اکثریت قریب به اتفاق باستان شناسان معتقدند که تغییر شکل جمجمه با استفاده از چرم و پارچه، کیسه‌های مملو از خاک یا بلاک‌های چوبی انجام می‌گرفته. آن‌ها معتقدند که هیچکس توانایی تغییر شکل جمجمه خودش را نداشته اما در برخی سنت‌ها، وقتی کودکی به دنیا می‌آمده به علت نرم بودن جمجمه آن کودک، والدین او اقدام به تغییر ظاهر جمجمه نوزادشان می‌کردند! به عنوان مثال در تصویر نقاشی شده پایین، می‌توانید یک مادر را ببینید که درحال تغییر شکل جمجمه فرزند خود است. همانطور که مشاهده می‌کنید، جمجمه خود مادر هم در دوران نوزادی تغییر شکل پیدا کرده است:

جمجمه های عجیب باستانی

اما مردمان باستان به چه دلیلی ظاهر جمجمه‌های کودکان خود را تغییر می‌داده‌اند؟

منشاء فرازمینی جمجمه های عجیب باستانی

ابتدا باید بگوییم که برخی افراد، معتقدند که این جمجمه‌ها اصلا متعلق به انسان نیستند و منشاء غیرانسانی دارند. درواقع این افراد به یک تئوری بنام فضانوردان باستانی اعتقاد دارند. براساس این تئوری، فرازمینی‌ها قبلا بارها و بارها به کره زمین سر زده‌اند و بسیاری از پیشرفت‌های علمی و مخصوصا تکنولوژی‌های تمدن‌های باستانی هم مدیون حضور همین فرازمینی‌ها بوده است. کسانی که به این تئوری اعتقاد دارند، معتقدند که این جمجمه های عجیب باستانی هم متعلق به همان بیگانگان باستانی هستند. درواقع آن‌ها این جمجمه های عجیب را مدرکی برای اثبات حضور فرازمینی‌ها در کره زمین می‌دانند. اما واضح است که تئوری فضانوردان باستانی هرگز ثابت نشده و صرفا در حد یک تئوری است.

برخی افراد دیگر هم هستند که به تئوری فضانوردان باستانی اعتقاد ندارند اما باز هم معتقدند این جمجمه های عجیب باستانی، منبعی فرازمینی دارند! درواقع آن‌ها معتقدند که خود انسان‌ها، جمجمه کودکان خودشان را تغییر می‌دادند و این موضوع را قبول دارند که جمجمه های عجیب یافت شده، جمجمه‌های انسان هستند. اما آن‌ها معتقدند که دلیل انسان‌ها برای تغییر ظاهر جمجمه‌های کودکانشان این بوده که یا از طرف فرازمینی‌ها دستور به انجام چنین کاری می‌گرفتند یا صرفا برای ادای احترام به فرازمینی‌ها یا حتی پرستش آن‌ها، کودکانشان را شبیه فرازمینی‌ها می‌کرده‌اند!

جمجمه عجیب باستانی

منشاء زمینی جمجمه های عجیب باستانی

اما یک تئوری علمی هم در رابطه با منشاء این جمجمه های عجیب باستانی وجود دارد. اکثر باستان شناسان معتقدند که تغییر ظاهر جمجمه، صرفا برای یکسان شدن اعضای جامعه بوده است. واضح است که اعضای جامعه‌ای که جمجمه‌هایشان از کودکی به یک شکل مشخص تغییر شکل پیدا کرده است، باوجود اینکه کاملا شبیه همدیگر هستند، هیچ شباهتی به آدم‌های دیگر جوامع یا دیگر قبیله‌ها نداشته‌اند. درواقع این تغییر ظاهر جمجمه‌ها برای ایجاد حس هویت و تعلق داشتن در اعضای جامعه انجام می‌گرفته.

دوتا از معروف‌ترین جامعه‌هایی که برای ایجاد حس هویت در میان اعضا، اقدام به تغییر شکل جمجمه‌های کودکان خود می‌کردند، شامل گروهی بنام کالاگو (Collagua) در امپراطوری اینکاها (Inca Empire) و گروهی از مکتشفان اسپانیایی بنام کاواناس (Cavanas) می‌شود.

کالاگوها که افرادی بسیار بلندمرتبه درمیان اینکاها بودند، جمجمه‌هایی نازک و دراز داشتند. این درحالی است که کاواناس‌ها، جمجمه‌هایی پهن و عریض داشتند. درست است که کار کالاگوها و کاواناس‌ها بسیار عجیب بنظر می‌رسد اما از یک زاویه، می‌توان گفت که اتفاقا شکل جمجمه‌های آن‌ها نتیجه‌ای بسیار جالب و هوشمندانه‌ای هم در پی داشته؛ هیچ غریبه‌ای، هرگز، نمی‌توانسته خودش را یک کالاگو یا کاواناس جا بزند! درواقع هیچکس نمی‌توانسته به عنوان جاسوس وارد اجتماع کالاگوها یا کاواناس‌ها بشود چرا که یک آدم بالغ، هرگز نمی‌تواند شکل جمجمه خودش را تغییر دهد و تنها والدین او هستند که می‌توانستند در دوران نوزادی، جمجمه کودکشان را شبیه کاواناس‌ها یا کالاگوها بکنند!

جمجمه عجیب باستانی

اما نظر شما کاربران گجت نیوز در رابطه با این جمجمه های عجیب باستانی چیست؟ آیا معتقدید که منشاء فرازمینی و غیرانسانی پشت این جمجمه‌ها وجود دارد یا اینکه ما انسان‌های زمینی، خودمان به خودی خود انقدر موجودات عجیبی هستیم که برای ایجاد این جمجمه‌های بسیار عجیب و غیرطبیعی، نیازی به منشاء فرازمینی نداریم؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

9 دیدگاه

  1. چقدر عجیب
    البته اونا هم اعتقادات خودشون رو داشتن.مانمیتونیم اونا رو درک کنیم ولی در کل جمجمه تو دوران نوزادی اگه بد بسته بشه تغیر شکل میده

  2. تو محله ما هم یکی از اینا وجود داره. بهش میگن کله اتوبوسی… اینا به احتمال زیاد انسان هستن.. چون کله کودک اگه بد بسته بشه این شکلی میشه.. تو اون زمان هم احتمالا تو بچگی کله اینارو محکم بستن که جمجمه کشیده شده. حالا به دلیل های که ما نمیدونیم و اون زمان مرسوم بوده

  3. مد بوده یا اینکه ریشه مذهبی داشته براشون اینکار

  4. وای خدا انسان این شکلی باشه یعنی؟😂😂😂

  5. خخخخخخ تصورشون خیلی باحاله مثلا ادم اینجوری باشه😂😂😂😂

  6. یه نفر تو محلمون کَلَش دقیقا این شکلیه . بِش میگن چیتوز . یعنی فرازمینیه ؟