شبکه های 5G

هواوی برای کدام کشورها شبکه های ۵G را راه‌اندازی می‌کند؟

هواوی در تولید تجهیزات نسل پنجم اینترنت به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو محسوب می‌شود که به همین دلیل بسیاری از کشورها هواوی را برای راه‌اندازی شبکه های ۵G انتخاب کرده‌اند.

دنیای مخابرات سال‌هاست یک بازیگر بزرگ به نام هواوی دارد. در زمینه تولید تجهیزات ۵G، هواوی از شرکت‌های پیشرو محسوب می‌شود و به همین دلیل کشورهای زیادی علاقه‌مند به همکاری با هواوی برای تامین نیازهای خود در صنعت ۵G هستند. علی‌رغم اینکه در شش ماه گذشته دولت آمریکا تلاش بسیار زیادی برای فائق آمدن بر هوآوی و کاهش رشد فناوری‌های این شرکت داشته، نمودارهای وضعیت هواوی در زمینه‌های مختلف صعودی است.

می‌توان گفت جنگ تجاری بین چین و آمریکا نتوانسته تاثیر زیادی روی تجارت هواوی، به خصوص در حوزه‌های ارتباطی و مشتریان بگذارد. یکی از این زمینه‌ها، رشد و فروش محصولات در حوزه ارتباطات ۵G است. با توجه به پیشرفت‌هایی که هواوی در این زمینه کسب کرده، شرکت‌های فراوانی از سراسر دنیا تمایل دارند تا از محصولات هواوی برای توسعه زیرساخت‌های ۵G استفاده کنند.

راه‌اندازی شبکه های ۵G هواوی برای سایر کشورها

در حال حاضر تعداد زیادی از کشورها در حال همکاری مستقیم با هواوی در زمینه تامین زیرساخت‌های ۵G هستند، تعدادی از کشورها نیز در برنامه‌های آتی خود استفاده از تجهیزات ساخت این شرکت را در اولویت قرار داده‌اند و بسیاری از کشورها قصد همکاری با هواوی و استفاده از تجربیات این شرکت را دارند.

طبق آمار اعلام شده در خرداد ماه سال جاری، هواوی توانسته ۵۰ قرارداد تجاری برای توسعه زیرساخت‌های ۵G را در کشورهای مختلف به امضا برساند؛ نکته جالب اینجاست که ۲۸ برگ از قراردادهای مذکور با طرف اروپایی منعقد شده‌اند که نشان از تمایل بالا در این منطقه برای استفاده از محصولات و خدمات ۵G هواوی است.

شبکه های 5G

بعد از وضع محدودیت‌های تجاری، دولت آمریکا از کشورهای اتحادیه اروپا خواست که در این تصمیم با آمریکا همراهی کنند و حضور هواوی در حوزه تامین زیرساخت‌های ۵G را به پایان برسانند. اما کشورهای اروپایی با توجه به خدمات سطح بالا و جذابیت‌هایی که محصولات هواوی در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهند، تصمیم گرفتند که به مسیر قبلی خود و همکاری با هواوی ادامه دهند.

هواوی مدتی پیش به صورت رسمی اعلام کرد که موفق به فروش بیش از ۱۵۰ هزار ایستگاه مخابراتی ۵G در سراسر دنیا شده است و قصد دارد تا پایان سال جاری این تعداد را به ۵۰۰ هزار ایستگاه برساند.

افق برنامه‌های هواوی نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد در سال آینده نیز تعداد ایستگاه‌های ۵G فروخته شده خود را افزایش بدهد و به عدد ۲ میلیون ایستگاه ۵G برسد.

شبکه های 5G

نقشه فوق نشان‌دهنده کشورهایی است که برای پیاده‌سازی زیرساخت‌های ۵G از تجهیزات هواوی استفاده می‌کنند. این کشورها عبارت‌اند از: بریتانیا، آلمان، ایتالیا، موناکو، اسپانیا، سوییس، ایرلند، پرتغال، هلند، فنلاند، یونان، قبرس، اتریش، رومانی، مجارستان، روسیه، ترکیه، سوئد، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، مکزیک، فیلیپین و کره جنوبی.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.