آیفون ۲۰۲۰ به حسگر اثر انگشت زیر صفحه مجهز خواهد شد

حسگر اثر انگشت را می‌توان یکی از ابزارهای امنیتی گوشی های آیفون در گذشته دانست. حالا به نظر می‌رسد آیفون ۲۰۲۰ با نسخه پیشرفته‌تر یعنی اسکنر اثر انگشت زیر صفحه عرضه شوند.

شرکت اپل در هر سال اقدام به معرفی یک گوشی آیفون جدید می‌کند و امسال هم با سال‌های گذشته تفاوتی ندارد. به نظر می‌رسد آیفون جدید در تاریخ ۱۹ شهریور (۱۰ سپتامبر) معرفی شود، اما اپل در حال کار بر روی آیفون مدل ۲۰۲۰ و حتی فراتر از آن بوده و آخرین گزارش‌های منتشرشده نشان می‌دهد که این شرکت، قصد دارد حسگر اثر انگشت آیفون ۲۰۲۰ را به زیر صفحه نمایش آنها بیاورد؛ تکنولوژی های اخیرا در گوشی های اندرویدی زیادی به کار گرفته شده و به نظر می‌رسد اپل به شدت از این غافله عقب افتاده باشد!

حسگر اثر انگشت

به گزارش بلومبرگ، اپل بر روی سنسور اثر انگشتی کار می‌کند که به جای اشغال فضای بدنه گوشی، زیر نمایشگر تعبیه خواهد شد. شما می‌توانید همانند برخی از گوشی های سری گلکسی سامسونگ، انگشت خود را روی یک قسمت خاص نمایشگر قرار دهید تا قفل دستگاه باز شود.

هنوز مشخص نیست که سنسور اثر انگشت که احتمالا با نام Touch ID شناخته می‌شود در آیفون مدل ۲۰۲۰ یا بالاتر از آن وجود داشته باشد. در سال‌های اخیر شرکت اپل سیستم تشخیص چهره (Face ID) را جایگزین سنسور اثر انگشت کرد، اما کاربران مشکلات زیادی را با آن تجربه کردند. اپل تجربه بسیار خوبی از فناوری Touch ID در مدل‌های قدیمی آیفون دارد و سال گذشته هم برای نخستین بار از آن در مک بوک استفاده کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

  1. حسگر اثر انگشت خیلی خوبه و همه ی گوشی ها بهش نیاز دارند

  2. سنسور،اثر انگشت خیلی خوبه ولی بدی هاییم داره

  3. خوبه واقعا وجود سنسور لثر انگشت در هر گوشیی لازمه و هیچ وقت فیس ای دی جاشو پر نمیکنه

  4. به نظر من هم این هم فیس ایدی باهم خوبه