به نسل پنجم پردازنده های اینتل سلام کنید!

“برادول” کد اینتل برای پردازنده جدید این کمپانی است.اینتل پس از تاخیر و دست انداز های زیاد در راه اندازی پردازنده ی ۱۴ نانو متری ، هم اکنون آماده است تا از نسل پنجم پردازنده هایش برای استفاده در کامپیوتر ها پرده برداری کند.

با افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی عمر باتری ، این نوع پردازنده ۱۵ واتی از برادول ، در هنگام پخش ویدئو ، به طور میانگین ۹۰ دقیقه بیش تر از همتای قبلی خود باقی می ماند . اولین عضو خانواده برادول ، سال پیش تحت برند Core M عرضه شد، اما کرک اسکوژن اینتل به طور خاص آن را برای آدرس دهی دسته ای از دستگاه های دو در یک که نه تبلت و نه لپ تاپ بلکه مخلوطی از جفت شان هستند قرار داد.

امروزه ، اینتل در حالی که پردازنده های پنتیوم و سلرون خود را در مدل های جدید گسترش می دهد، در حال اضافه کردن ۱۴ پردازنده ی جدید تحت نامگذاری های i5 ، Core i3 و i7 نیز می باشد. این اولین بار در تاریخچه این کمپانی است که هر دو نوع از سی پی یو ها را همزمان به روز می کند. صادقانه بگوییم که حتی دستگاه های Core M حجم های زیادی را تحمل نکرده اند، در نتیجه روز صفر برادول دقیقا همین امروز است.

بنابراین ما باید از چیپ های جدید اینتل چه انتظاری داشته باشیم ؟! تمام پیشرفت های معمول حضور دارند. اندازه قالب آن ۳۷ درصد کاهش یافته و ۳۵ درصد بیشتر ترانزیستور جای می گیرد ، برای تمام ۱.۳ بیلیون ترانزیسور . طبق اینتل ،در حالی که گرافیک سه بعدی آن ۲۲ درصد افزایش یافته کارایی آن نیز با قدرت سنتی اش در ویدئو انکودینگ ۵۰ درصد افزایش یافته است . بخش گرافیکی آن نیز بهبود یافته و ابزار استریم بی سیم WiDi اینتل نیز هم اکنون توانایی استریم ویدئو های ۴K را دارد.

لپ تاپ های پیشروء ، ۲ در ۱ ها ، تبلت ها ، تبدیل شوندگان ، و یک سری از رایانه های رومیزی اینتل به همراه برادول بزودی به بازار خرده فروشان عرضه خواهند شد. این کمپانی نسل پنجم از پردازنده هایش را به صورت انبوه به مدت چند ماه عرضه خواهد کرد و شرکای سخت افزاری آن آماده هستند تا در نهایت نسل بعدی از ماشن ها را که مدت زیادی است قول آن را داده اند منتشر کنند. مدت زیادی باید صبر کرد اما طبق شواهد وجود کامپیوتر های جدید در CES ، به نظر می آید که ارزش این کار را دارد.

منبع :theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*