تلویزیون ۴K جدید شارپ، با حقه ی شکافت پیکسلی، مانند ۸K عمل می کند!

با ظهور تلویزیون های ۴K ، حالا تولیدکنندگان از هیچ تلاشی برای گام نهادن بر آن سوی ۴K فروگذار نمی کنند. مدرک می خواهید؟ کافیست به پرچم دار جدید شارپ که حالا از آن پرده برداری شده نگاهی بیندازید، تلویزیون AQUOS Beyond 4K Ultra HD  با ابعاد ۸۰ اینچی! این تلویزیون دارای حقه ی شکافت پیکسل است،  یعنی پیکسل ها را در نیمه عمودی برش داده و به پیکسل های فرعی اجازه  می دهد تا مقادیر رنگی خود را خلق کنند که در نتیجه تصویری تقریباً ۸K ، یعنی ۷,۶۸۰ x 4,320 به دست می آید! این تلویزیون، تصویر را کمی می کشد، نمی توان جزییاتی را که در تصویر اصلی نبوده را اضافه کرد، اما دست کم می دانید که تلویزیون، مقصر تصاویر تار نیست.

اگر به دنبال تلویزیون های ۴K عادی هستید، انتخاب های بسیاری پیش روی شماست. سری های UB30 در سایزهای بین ۴۳ و ۶۵ اینچ وجود دارند، اگر بیشتر دست به جیب شوید می توانید UE30 ( با ابعاد ۶۰ تا ۸۰ اینچی) را بخرید و در این صورت ورژن جدیدی از پلتفرم هوشمند شارپ را همراه با تلویزیون اندرویدی، کاهنده ی LED و نرخ تازه سازی ۴۸۰Hz که باعث تصاویری نرم تر می شود در اختیار خواهید داشت. انتخاب بعدی می تواند  UH30 ( با ابعاد ۷۰ تا ۸۰ اینچی) با پس زمینه ی بهبود یافته ی رنگ، نرخ تازه سازی ۹۶۰Hz و کنترل تاچ پد باشد. خطوط هر سه نوع این مدل های ۴K در بهار راه اندازی خواهد شد. محدوده ی قیمت از ۷۵۰ دلار برای یک UB30 با ابعاد ۴۳ اینچی تا ۶,۰۰۰ دلار برای UH30 با ابعاد ۸۰ اینچی متغیر خواهد بود.

منبع: engadget

درباره این نویسنده

ناهید سادات ریاحی ، زاده ی اردیبهشت ۶۹ و دانشجوی دکترای شیمی کوانتوم محاسباتی در دانشگاه شهید بهشتی است. او علاقمند به دنیای کوانتوم، تکنولوژی، فوتبال و موسیقی (رپ/راک) بوده و علاوه بر سردبیری دیپ لوک، به طراحی وب و نویسندگی در گجت نیوز، بیگ تم و ماهنامه جیبی GSM مشغول است. ( لینکدایناینستاگرام )

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*