فراری F8 اسپایدر

فراری F8 اسپایدر معرفی شد؛ یک سوپراسپرت روباز قدرتمند

فراری F8 اسپایدر معرفی شد. این سوپراسپرت روباز نسبت به قبل از ظاهر جدید و پیشرانه قدرتمندتری بهره می‌برد. در ادامه با مشخصات و امکانات Ferrari F8 Spider آشنا می‌شویم.

شرکت فراری حدود ۶ ماه قبل از مدل جدید فراری F8 تریبوتو در نمایشگاه ژنو پرده برداشت و هم‌اکنون به صورت رسمی و آنلاین از مدل روباز آن با نام فراری F8 اسپایدر رونمایی کرد. این خودرو موتور وسط روباز مارنلو که به نوعی جایگزین مدل ۴۸۸ اسپایدر به شمار می‌رود، به جز سقف باز شونده و طراحی متمایز قسمت عقبی خود با مدل کوپه تغییرات زیادی ندارد و سایر بخش‌ها مشابه یکدیگر هستند.

مشخصات فراری F8 اسپایدر

فراری F8 اسپایدر

فراری F8 اسپایدر همانند مدل قبلی ۴۸۸ اسپایدر یا مدل قدیمی‌تر ۴۵۸ اسپایدر از یک سقف فلزی جمع‌شونده بهره می‌برد که راننده می‌تواند آن را تا حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت باز کند یا ببندد. باز و بسته شدن این سقف فقط ظرف مدت ۱۴ ثانیه انجام می‌شود. بر اساس اعلام فراری، وزن این خودرو در صورت اینکه مشتریان تمام تریم‌های فیبر کربنی را نیز سفارش دهند به ۱۴۰۰ کیلوگرم خواهد رسید که از مدل کوپه خود اندکی سنگین‌تر است. البته Ferrari F8 Spider نسبت به مدل ۴۸۸ اسپایدر حدود ۲۰ کیلوگرم وزن کمتری دارد.

فراری F8 اسپایدر

فراری F8 اسپایدر همانند مدل کوپه به موتور ۳.۹ لیتری V8 توئین توربو مجهز شده است که این موتور می‌تواند قدرتی معادل ۷۲۰ اسب بخار و گشتاور ۷۷۰ نیوتن‌متری را تولید کند. بر اساس اعلام فراری، این سوپراسپرت روباز نسبت به مدل ۴۸۸ اسپایدر از قدرتی حدود ۵۰ اسب بخار بیشتر برخوردار است و به همین دلیل می‌تواند ظرف مدت ۲.۹ ثانیه از سرعت صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۸.۲ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت. برای این خودرو حداکثر سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت در نظر گرفته‌اند که نسبت به سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعتی مدل ۴۸۸ اسپایدر با پیشرفت چشمگیری مواجه بوده است.

فراری F8 اسپایدر

طراحان برای منیفولدهای اگزوز فراری اف ۸ اسپایدر از مدل مسابقه‌ای ۴۸۸ چلنج از اینکونل که آلیاژی از نیکل محسوب می‌شود، استفاده کرده‌اند که باعث کاهش ۹.۷ کیلوگرمی وزن پیشرانه شده است. این مدل نسبت به مدل قدیمی ۴۸۸ اسپایدر از طراحی جدیدی بهره می‌برد که همین موضوع خنک‌کنندگی بهتر و داون‌فورس بیشتر را به همراه دارد. طبق اعلام فراری، کارایی آیرودینامیکی این خودروی جدید نسبت به گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است. این سوپراسپرت در نمایشگاه فرانکفورت به صورت رسمی معرفی می‌شود و تاکنون قیمت آن اعلام نشده است.

تصاویر فراری اف ۸ اسپایدر

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. مثل همیشه زیبا و خوشرنگ با قابلیت های بالا