آئودی RS7 مدل 2020

آئودی RS7 مدل ۲۰۲۰ معرفی شد؛ یک اسپرت بک قدرتمند

آئودی RS7 مدل ۲۰۲۰ به صورت رسمی در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۹ معرفی شد. در ادامه با مشخصات و امکانات اسپرت بک قدرتمند Audi RS7 آشنا می‌شویم.

اخیرا شرکت آئودی نسل جدید استیشن اسپرت RS6 را معرفی کرد و حالا در نمایشگاه خودرو فرانکفورت تصمیم گرفت مدل کوپه آن را با نام آئودی RS7 مدل ۲۰۲۰ به معرض نمایش درآورد. این اسپرت بک از موتور ۴ لیتری V8 توئین توربوی مدل RS6 بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی معادل ۶۰۰ اسب بخار و گشتاور ۸۰۰ نیوتن‌متر را ارائه کند، چنین قدرتی آئودی RS7 مدل ۲۰۲۰ را به قوی‌ترین RS7 مدل استاندارد تبدیل می‌کند. هرچند قبل از عرضه مدل پرفورمنس نیز این موتور همانند مدل RS6 از سیستم الکتریکی ۴۸ ولت برخوردار خواهد بود.

مشخصات آئودی RS7 مدل ۲۰۲۰

آئودی RS7 مدل 2020

آئودی RS7 مدل ۲۰۲۰ به لطف قدرت موتور خود می‌تواند ظرف مدت ۳.۶ ثانیه از سرعت صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. البته مهندسان حداکثر صورت این خودرو به شکل الکترونیکی بر روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدوده کرده‌اند. از این رو افرادی که خواهان سرعت بیشتری هستند این امکان را دارند تا با سفارش پکیج داینامیک به سرعت ۲۸۰ و با سفارش پکیج داینامیک پلاس به سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنند.

آئودی RS7 مدل 2020

طبق اعلام شرکت آئودی، سیستم ۴۸ ولت این خودرو در شتاب‌گیری‌های نرم تا ۱۲ کیلووات قدرت را بازیابی کرده و این انرژی را در باتری لیتیوم یون خودرو ذخیره می‌کند. به لطف این قابلیت، زمانی که راننده با سرعتی حدود ۵۵ تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند، موتور خاموش خواهد شد و از انرژی ذخیره شده استفاده می‌کند، اما اگر راننده بر روی پدال گاز فشار بیاورد، بلافاصله آلترناتور تسمه‌ای موتور V8 روشن خواهد شد.

آئودی RS7 مدل 2020

شرکت آئودی برای افزایش بهره‌وری موتور جدید خودرو آئودی RS7 مدل ۲۰۲۰ از سیستم غیر فعال‌سازی سیلندرها استفاده کرده است که به کمک چنین سیستمی در زمان بار کم تا متوسط موتور، سیلندرهای ۲، ۳، ۵ و ۸ غیرفعال خواهند شد. قدرت تولید شده از این موتور به کمک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک دائمی کواترو به تمامی چرخ‌ها منتقل خواهد شد. چنین سیستمی در اکثر اوقات قدرت را به شکل ۴۰ به ۶۰ میان محورهای جلو و عقب تقسیم خواهد کرد، اما در مواقع ضروری قادر است تا ۷۰ درصد نیرو را به چرخ‌های جلو و یا تا ۸۰ درصد نیرو را به چرخ‌های عقب منتقل کند.

آئودی RS7 مدل 2020

آئودی RS7 مدل ۲۰۲۰ همانند مدل RS6 آوانت به صورت استاندارد از سیستم تعلیق بادی تطبیقی بهره می‌برد. چنین سیستمی دارای ویژگی کنترل ارتفاع اتوماتیک بوده و قادر است در سه حالت مختلف تنظیم شود. در حال عادی ارتفاع خودرو به مقدار ۲۰ میلی‌متر کمتر از مدل A7 معمولی خواهد بود و حتی در سرعت‌های بیش از ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت در راستای ارتقا جریان هوا از روی بدنه میزان ارتفاع خودرو حدود ۱۰ میلی‌متر دیگر کاهش می‌یابد. همچنین یک حالت منحصربه‌فرد به نام لیفت نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است که حدود ۲۰ میلی‌متر ارتفاع معمولی خودرو را افزایش می‌دهد تا به واسطه آن شیب‌های سپر با زمین برخورد نکنند.

آئودی RS7 مدل 2020

شرکت آئودی با هدف افزایش چابکی این خودرو قابلیت تعلیق RS Sport و سیستم کنترل سواری پویا را به

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. عجب طراحی خشن و پخته تی داره نسبت به مدل ۲۰۱۲ که میشناسمش خیلی طراحیش پخته تره

  2. لامصب چه رنگی داره آدم عاشقش میشه