هواوی

هواوی در نیمه اول ۲۰۱۹ از فروش محصولات خود ۱.۵۵ میلیارد دلار سود کسب کرد

هواوی به یک رکورد سوددهی خارق‌العاده دست یافت. این غول تکنولوژی چینی توانست در نیمه اول ۲۰۱۹ از فروش تجهیزات و گوشی های موبایل خود حدود ۱.۵۵ میلیارد دلار سود کسب کند.

گزارش‌های آماری جدید حاکی از آن است که هواوی به یک رکورد سوددهی رسیده است. بر اساس این آمار، شرکت Huawei توانست در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ از فروش تجهیزات و گوشی های موبایل خود به ۱۱ میلیارد یوآن برابر با ۱.۵۵ میلیارد دلار برسد.

روند سودآوری هواوی

ماه گذشته هواوی به صورت رسمی اعلام کرد میزان اثرگذاری محدودیت‌های دولت آمریکا بر عملکرد این شرکت بسیار کمتر از برآورد اولیه بوده و این شرکت با وجود تحریم‌های وضع شده توانسته به درآمدی در حدود ۱۰ میلیارد دلار در سال جاری برسد.

به تبع این عملکرد و با انتشار گزارش مالی شش ماهه نخست سال جاری نیز مشاهده شد که هواوی توانسته یکی از بالاترین ضریب‌های رشد عملکرد و سود عملیاتی را در شاخه مشتریان خود (که بخش مربوط به موبایل، تبلت، رایانه شخصی، ابزار پوشیدنی و دیگر وسایل است) به ثبت برساند.

پیش از این هواوی اعلام کرده بود که میزان فروش گوشی های هوشمند آن در نیمه اول سال جاری با رشدی ۲۴ درصدی به ۱۸ میلیون دستگاه رسیده است. یکی از مهمترین دلایل این فروش عالی تمایل بسیار بیشتر کاربران چینی به خرید محصولات تولید ملی توسط هواوی بوده که در پی رفتار ناعادلانه دولت ایالات متحده علیه این شرکت بزرگ، حالت فزاینده‌ای پیدا کرده است.

در عین حال تجارت Huawei در سه ماهه دوم سال جاری میلادی با ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، رشدی ۳۸ درصدی را در چین که بزرگترین بازار مصرف گوشی های هوشمند در دنیا محسوب می‌شود، داشته ‌است.

در ادامه با بررسی ارقام اعلام شده از سوی شرکت سرمایه‌گذاری و هلدینگ هواوی (کمپانی مادر بخش فروش تجهیزات هواوی) در گزارش‌های مالی این شرکت می‌توان به این نتیجه رسید که هواوی به دنبال افزایش میزان سود خود تا سطح ۲۰ میلیارد یوآن است.

میزان سود گزارش شده برای زیرمجموعه «ابزارهای هواوی» که به صورت کامل تجارت گوشی های هوشمند شرکت را در دست دارد نیز در نیمه ابتدایی سال ۲۰۱۹ به رقم ۱۱.۲ میلیارد یوآن رسیده که از درآمد ۲۱۱ میلیارد یوآنی این شرکت حاصل می‌شود.

نکته مهم این است که میزان کل درآمد هواوی در سال ۲۰۱۹ مبلغ ۳۲۹ میلیارد یوآن بوده و حالا بخش اصلی هلدینگ بزرگ هواوی تنها طی مدت شش ماهه ابتدایی سال جاری توانسته به سود خالص ۳۰.۲۷ یوآنی از درآمد ۳۵۳ میلیارد یوآن برسد که از آمار کل هواوی در سال گذشته بیشتر است.

عملکرد مجموعه Huawei در هر سه بخش شبکه‌های مخابراتی، محصولات تجاری و تجارت محصولات رده‌ مصرف‌کننده توانسته رکوردهای قبلی خود را شکسته و تنها در شش ماه ابتدایی امسال رشدی ۵۸.۱۲ درصدی را برای خود به ثبت برساند که بسیار بیشتر از رشد ۵۲.۰۲ درصدی است که در کل مدت دوازده ماهه سال ۲۰۱۸ به دست آمده بود.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. این همه سود سود این بود آخرش

  2. خیلی کم سود کرده بنظرم بیشتر باید سود میکردن

  3. والا خوبه مخصولاتشون خوبه گوشی عاشون ک عالیه

  4. صودی که کسب کرده در مقایسه با سودی که اپل کشب کرده خیلی کم تره

    بعد این واسه کل محصولاتشه یا فقط موبایل