قیمت محصولات سایپا

قیمت محصولات سایپا و ایران خودرو دیزل از بازار پیشی گرفت

قیمت محصولات سایپا و ایران خودرو دیزل از بازار پیشی گرفت. شرکت سایپا خودروهای ساینا رینگ آلومینیومی و کیا سراتو را گران‌تر از بازار به فروش می‌رساند.

قیمت محصولات سایپا و ایران خودرو همانند خودروسازان بخش خصوصی چون کرمان موتور، بهمن موتور و مدیران خودرو از قیمت بازار سبقت گرفته است که این موضوع اعتراض مشتریان را به همراه داشت. در همین رابطه از گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو دیزل برای دلیل این افزایش قیمت تماس برقرار کردیم، اما در خصوص این افزایش قیمت هیچ پاسخی را ارائه نداده‌اند. این در حالی است که اخیر عباس تابش، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان عنوان کرده بود خودروسازان اجازه عرضه خودرو با قیمت بیش از بازار را ندارند و چنین اقدامی تخلف به شمار می‌رود.

افزایش قیمت محصولات سایپا و ایران خودرو

خودرو ساینا با رینگ آلومینیومی توسط شرکت سایپا با قیمت ۵۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و این در حالی است که قیمت این خودرو در بازار حدود ۵۵ میلیون تومان است؛ از این رو شرکت سایپا این خودرو را ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان گران‌تر از بازار به مشتریان عرضه می‌کند. همچنین قیمت خودرو سراتو از سوی سایپا ۲۹۵ میلیون تومان اعلام شده است، اما این خودرو در بازار آزاد با قیمت ۲۸۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که نشان می‌دهد سایپا این خودرو را نیز با قیمت ۱۲ میلیون تومان بیشتر به فروش می‌رساند.

در ایران خودرو دیزل اما وضعیت بدتر است. قیمت کارخانه پیکاپ دو کابین فوتون بنزینی توسط ایران خودرو دیزل حدود ۳۵۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است، اما قیمت این خودرو در بازار ۲۵۹ میلیون تومان است که شاهد اختلاف بسیار زیادی هستیم. علاوه بر این، پیکاپ دو کابین فوتون دیزلی نیز در کارخانه دارای قیمت حدود ۳۶۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، اما این خودرو در بازار حدود ۳۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. بع نظر من شاید اپشنی بهش اضافه شده که دارن گرون تر میدن

  2. پدر سوخته میدونید چیه؟

    همین ها هستنند

  3. گرانترفروشیِ صدملیونیِ کارخانه نسبت به بازار فاجعۀ یله‌گی است