مریخ

بیش از ۲۸۷ هزار اسم از ایران برای ثبت در مریخ ارسال شد

آخرین فرصت کاربران برای اینکه نام خود را در سیاره مریخ به ثبت برسانند به اتمام رسید. طبق نتایج اعلام شده کاربران ایرانی بیش از ۲۸۷ هزار اسم را برای ثبت در مریخ ارسال کردند.

ناسا حدود ۳ ماه قبل طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد علاقه‌مندان در سراسر جهان می‌توانند در پایگاه اینترنتی این سازمان فضایی اسم‌های خود را برای ثبت در سیاره سرخ ارسال کنند. در واقع ناسا قصد دارد مریخ نورد ۲۰۲۰ را به سیاره سرخ اعزام کند، از این رو بر روی بدنه این مریخ نورد تراشه‌ای قرار می‌گیرد که حاوی نام‌های اعلام شده کاربران خواهد بود. کاربران در بازه زمانی مشخص شده می‌توانستند پس از ورود به پایگاه اینترنتی ناسا نام خود را برای ثبت در سیاره سرخ ارسال کنند.

۲۸۷ هزار اسم ایرانی برای ثبت در مریخ

در مهلت تعیین شده کاربران سراسر جهان بیش از ۱۰ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۲۹ اسم را در پایگاه اینترنتی ناسا به ثبت رساندند. این نام‌ها تا ۳۰ سپتامبر بر روی یک تراشه سیلیکونی درج می‌شود و سپس بر روی بدنه کاوشگر ۲۰۲۰ نصب خواهد شد. این مریخ نورد در سال ۲۰۲۰ به سمت سیاره سرخ و با هدف فرود در محل دهانه یزرو پرتاب می‌شود. بیشترین نام ثبت شده به کشور ترکیه با ۲ میلیون و ۵۲۸ هزار اسم تعلق دارد و کاربران ایرانی نیز با ثبت ۲۸۷ هزار و ۵۰۶ اسم در جایگاه پنجم لیست بیشترین اسم ثبت شده برای سیاه سرخ قرار دارند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*