دیزنی فیلم کاراگاه گجت (Inspector Gadget) را می‌سازد

دیزنی در حال توسعه نسخه لایو اکشن فیلم کاراگاه گجت (Inspector Gadget) است. کارگاه گجت پرطرفدار به زودی یک بار دیگر به دنیای فیلم‌ها قدم می‌گذارد.

دیزنی مدتی است که در حال ساخت نسخه‌های سینمایی انیمیشن‌های کلاسیک و مشهور خود است. فیلم کاراگاه گجت یکی از جدیدترین آثاری است که به این فهرست اضافه می‌شود.

انیمیشن Inspector Gadget در سال ۱۹۸۳ منتشر شد و طرفداران زیادی در جهان پیدا کرد. داستان پیرامون یک کاراگاه سایبورگ (موجودی که دارای تلفیقی از اجزای طبیعی و مکانیکی است) جریان داشت که در بدنش، چندین گجت‌ مختلف و تکنولوژی‌های عجیبی دارد و باید با دشمنان مختلف از جمله دکتر کلاو (Dr. Claw) به مبارزه بپردازد. این کارتون محبوب برای سال‌ها ادامه پیدا کرد و چند نسخه فرعی نیز از آن ساخته شد، از جمله یک دنباله در سال ۲۰۱۵.

فیلم کاراگاه گجت

متیو برودریک در نسخه سال ۱۹۹۹

دیزنی در سال ۱۹۹۹، اولین نسخه سینمایی کاراگاه گجت را تولید کرد و در این فیلم، متیو برودریک (Matthew Broderick) نقش اصلی را ایفا می‌کرد. این فیلم متاسفانه نتوانست در حد انتظار ظاهر شود، نقدهای منفی فراوانی دریافت کرد و با بودجه ۹۰ میلیون دلاری، تنها ۱۳۴ میلیون دلار فروخت. با این حال، دیزنی قسمت دوم آن را با یک تیم بازیگری متفاوت و بودجه ۱۲ میلیون دلاری، در سال ۲۰۰۳ برای سینمای خانگی منتشر کرد. این فیلم حتی از قسمت‌ اول‌ هم ضعیف‌تر بود و انتقادات زیادی به آن شد.

فیلم کاراگاه گجت به سینما خواهد آمد؟ 

طبق اخبار منتشر شده از سوی هالیوود ریپورتر، دیزنی تصمیم گرفته تا یک نسخه جدید از این شخصیت پرطرفدار را تولید کند. در این راستا، دو تن از نویسندگان سریال کمدی شنبه شب زنده (Saturday Night Live) استخدام شده‌اند تا فیلمنامه را به نگارش در آوردند. وظیفه تهیه کنندگی اثر هم بر عهده تهیه کنندگان فیلم علاءالدین خواهد بود. دیزنی همین تیم را برای توسعه قسمت جدید مجموعه تنها در خانه (Home Alone) نیز انتخاب کرده است. با این تفاوت که طبق اخبار رسمی، تنها در خانه قرار است مستقیما از سرویس استریم دیزنی پلاس پخش شود.

فیلم کاراگاه گجت

ما هنوز نمی‌دانیم که آیا فیلم Inspector Gadget به اکران سینماها در خواهد آمد یا آن هم به صورت انحصاری از سرویس دیزنی پلاس پخش می‌شود. حضور نویسندگان سریال شنبه شب زنده به این مسئله اشاره دارد که هدف دیزنی، پخش فیلم از سرویس استریم‌اش است. فیلم سال ۱۹۹۹ هم فروش خوبی در باکس آفیس نداشت و هیچ تضمینی وجود ندارد که یک نسخه جدید، در سینما بتواند پرفروش ظاهر شود. از سوی دیگر، دیزنی چندین تاریخ مختلف را برای اکران آثارش رزرو کرده است و اگر بر روی کاراگاه گجت سرمایه گذاری کند، شاید در نهایت بتواند به سود مناسبی دست پیدا کند. اگر فیلم دارای کیفیت مناسبی باشد، بدون شک در باکس آفیس هم موفق خواهد بود.

در مجموعه کارتونی، شخصیت پنی (Penny)، مغز متفکر پشت تکنولوژی‌های عمویش (کاراگاه گجت) بود و انتظار می‌رود که در این نسخه جدید، شاهد تمرکز بیشتری بر روی این شخصیت باشیم. اتفاق خوب دیگر، پیشرفت جلوه‌های ویژه در این سال‌هاست که باعث می‌شود فیلم جدید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و همانند نسخه ۱۹۹۹، مضحک جلوه نکند.

فیلم کاراگاه گجت هنوز تاریخ اکران مشخصی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. ازداین فیلم متنفرم