نمایشگرهای جدید شارپ، به هر شکلی که بخواهید ساخته می شوند !

چند سالی است کمپانی شارپ بر روی نمایشگرهای بدون فرم (FFD) کار کرده و حالا CES مکان خوبی برای نمایش و بیان موقعیت های قابل استفاده ی این نمایشگرها در زندگی واقعی است.

پیش از این فقط پیش نمونه های شسته رفته ای را دیده ایم که اساس نمایشگرهای مبتنی بر داشبورد در ماشین ها را شکل می دهند و در سال ۲۰۱۷ به بازار خواهند آمد. اما این، تنها آغاز کار است. این نمایشگرهای IGZO به لبه نیاز ندارند، بنابراین می توان آنها را به هر شکلی درآورد.

اگرچه قابلیت لمسی بودن در پیش نمونه های حال حاضر وجود ندارد، اما می توان این ویژگی را  اضافه نمود، بنابراین می توان آنها را در دیوایس های موبایلی و نینتندو، به کاربرد. نمایشگر عالی شارپ، دو دایره بریده شده دارد که نمایشگرهای جداگانه ای استفاده می کنند و صفحه ی باقی مانده نیز به عنوان بخشی از نمایشگر داشبورد عمل می کند. حالا بیایبد نگاهی به این نمایشگر بیندازیم…

منبع: engadget

 

درباره این نویسنده

ناهید سادات ریاحی ، زاده ی اردیبهشت ۶۹ و دانشجوی دکترای شیمی کوانتوم محاسباتی در دانشگاه شهید بهشتی است. او علاقمند به دنیای کوانتوم، تکنولوژی، فوتبال و موسیقی (رپ/راک) بوده و علاوه بر سردبیری دیپ لوک، به طراحی وب و نویسندگی در گجت نیوز، بیگ تم و ماهنامه جیبی GSM مشغول است. ( لینکدایناینستاگرام )

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*