اندروید 10

گوشی‌های عرضه شده از ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ به بعد باید دارای اندروید ۱۰ باشند

سیستم عامل اندروید ۱۰ (Android 10) به تازگی عرضه شده است. گوگل اعلام کرد که گوشی‌های عرضه شده از ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ یعنی ۱۱ بهمن ۹۸ به بعد باید دارای اندروید ۱۰ باشند.

اندروید ۱۰ در اوایل ماه سپتامبر ۲۰۱۹ عرضه شد و گوگل به تازگی تایید کرده است که کلیه گوشی‌هایی که بعد از ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ مصادف با ۱۱ بهمن ۹۸ عرضه می‌شوند باید سیستم عامل جدید اندروید را داشته باشند. بنا بر اعلام XDA Developers، از این تاریخ به بعد، گوگل فقط در صورت نصب آخرین نسخه اندروید یعنی اندروید ۱۰ اجازه نصب GMS (گوگل موبایل سرویس یا برنامه‌های مخصوص گوگل) را بر روی گوشی های هوشمند می‌دهد.

برنامه گوگل برای استفاده اندروید ۱۰ در گوشی‌های جدید

شرکت گوگل با این کار قصد دارد شرکت‌های سازنده گوشی های هوشمند را مجاب کند تا از سیستم عامل اندروید ۱۰ بر روی محصولات جدید خود استفاده کنند؛ چرا که به این ترتیب گوگل قادر خواهد بود به‌روزرسانی‌های امنیتی را به موقع و در اسرع وقت برای کاربران منتشر کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده، بیلدهای اندروید باید تا قبل از ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ تایید شوند تا اگر یک گوشی هوشمند پس از تاریخ ذکر شده آماده شد، امکان عرضه آن با ویرایش قدیمی اندروید وجود داشته باشد.

اندروید 10

GMS یا Google Mobile Services شامل خدمات مخصوص گوگل مانند پلی استور است که تمام گوشی‌های خارج از چین دارای این اپلیکیشن‌ها هستند. اما یک استثنای مهم در این باره وجود دارد و آن هم سری میت ۳۰ هواوی است که به دلیل ممنوعیت تجارت شرکت‌های آمریکایی با هواوی، این گوشی‌های جدید بدون اپلیکیشن‌های گوگل از جمله گوگل پلی استور به بازار عرضه می‌شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. چقدرررر بد این ب جای اینکه خوب باشه باعث سو استفاده بقیه شرکتا میشه و دودش داخل چشم ما میره

  2. ای بابا اینو هی میندازن عقب ک اه

  3. الان باید همه ی گوشی هارو اندروید ۱۰کنن