رونمایی اینتل از یک ماژول مخصوص گجت های پوشیدنی در CES 2015

اینتل در سال ۲۰۱۴ با خرید کمپانی تولیدکننده محصولات تناسب بدن به نام بیسیس ساینس و شراکت با کمپانی‌های حوزه فشن تمرکز ویژه ای را بر روی دستگاه‌های پوشیدنی قرار داد.

اما برایان کرانیچ در سخنرانی CES امسال با معرفی ماژول جدید این شرکت به نام Intel Curie Module حوزه فعالیت شرکتش در حوزه گجت‌های پوشیدنی را بیش از گذشته افزایش داد. این ماژول یک سخت افزار بسیار کوچک با مصرف انرژی پایین است که می‌تواند برای تولید دستگاه‌های پوشیدنی از حلقه، کیف، گردنبند و عینک مورد استفاده قرار گیرد.
اینتل برای تولید چنین ماژول کوچکی از ورژن جدید چیپ های کوارک خود به نام کوارک SE بهره برده است. این ماژول به حدی کوچک است که می‌تواند در اجسام بسیار کوچک چون دکمه کت نیز مورد استفاده قرار گیرد. ماژول کیوری از بلوتوث انرژی پایین LE استفاده می‌کند و شامل یک هاب سنسور با مصرف انرژی کم، یک سرعت سنج برای تشخیص حرکت و مجموعه ای شش‌تایی از سرعت سنج‌ها و ژیروسکوپ‌ها می‌شود که همگی برای تولید یک گجت پوشیدنی کارآمد بسیار حیاتی هستند.
بالاتر از همه، کیوری از Viper استفاده می‌کند. وایپر یک نرم افزار منبع باز است که برای جمع آوری اطلاعات و استفاده از آن‌ها در شرایط مختلف چون تشخیص حرکات و فعالیت‌ها و همین طور ردگیری قدم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
هدف اینتل از تولید کیوری، از بین بردن دشواری‌های پیرامون تولید قطعاتی چون تخته‌مدارها برای گجت های پوشیدنی است. مایک بل از مدیران ارشد بخش دستگاه‌های اینتل نیز می‌گوید که کیوری شما را چندین قدم جلو می‌اندازد و کافی است به اصطلاح سس مخصوص خود را به آن بیفزایید تا به یک محصول پوشیدنی عالی دست پیدا کنید.
اینتل قصد دارد این ماژول را در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ به بازار بفرستد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*