کمربند هوشمند Belty ، گجتی که نگران سلامتی شما است

افرادی که به دنبال جدیدترین فناوری‌ها در زمینه نظارت بر روی وزن خود هستند، مطمئناً از این کمربند استقبال خواهند کرد. کمربند هوشمند Belty، به صورت خودکار تنظیم می‌شود و به هنگام افزایش یا کاهش وزن به شما خبر می‌دهد. این کمربند در نمایشگاه CES امسال در شهر لاس‌وگاس معرفی شد.

نحوه عملکرد کمربند Belty همانند سایر دستگاه‌های پوشیدنی است و از بلوتوث وایرلس برای هماهنگ‌سازی با یک اپلیکیشن دستگاه همراه بهره می‌برد. کاربران زمانی که برای اولین بار این کمربند را به کار می‌برند، اندازه فعلی دور کمر را در آن وارد می‌کنند. در نتیجه این کمربند نه تنها به هنگام نشستن یا برخاستن به صورت خودکار تنظیم می‌شود، بلکه در صورتی که اندازه کمر از رقم قبلی بیشتر شود، به کاربر موردنظر خبر می‌دهد.

حسگرهای داخلی این کمربند، حرکات را نیز ردیابی می‌کنند و در صورتی که کاربر مدت زیادی نشسته باشد، با هماهنگی با اپلیکیشن به کاربر خبر می‌دهد.

همچنین این دستگاه جانشین دستگاه‌هایی مانند FitBit است که داده‌ها را نمایش می‌دهند؛ زیرا تعداد قدم‌هایی که هر روز برداشته می‌شود و سرعت قدم‌ها را ردیابی می‌کند.

این کمربند که در دو رنگ سفید و مشکی و از جنس چرم ارائه خواهد شد، یک شارژر داخلی نیز دارد که از آیفون شما بهره ببرد.
اگرچه هنوز زمان عرضه و قیمت این دستگاه مشخص نشده، اما شرکت فرانسوی Emoita که این کمربند را ساخته، اظهار داشته است Belty تا آخر سال 2015 برای فروش عرضه خواهد شد.

اگر فشار و تنگی لباس‌ها، شما را وادار به کاهش وزن نمی‌کنند، شاید یک دوست بتواند شما را متقاعد کند. تحقیقات جدید نشان دادند زنانی که دوستانی دارند که حمایت خود از کاهش وزن وی را به زبان می‌آورند، بیشتر تمایل دارند که وزن ایده‌آلی داشته باشند. همچنین این تحقیق نشان داد افرادی که در مورد وزنشان موردانتقاد دوستانشان قرار می‌گیرند، بیشتر تمایل دارند که وزن خود را بالا ببرند.

منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*