ويديوي تبليغاتي جالب مرسدس : شباهت سيستم تعليق جادويي مرسدس با مرغ !

magic body control chicken

مرسدس بنز با انتشار یک ویدئوی بسیار جالب، یک جواب مختصر اما مفید برای این سوال که تعلیق Magic Body Control چگونه کار می کند، پیدا کرد!در ادامه ضمن مشاهده اين تيزر جالب ، نگاهي داريم به سيستم تعليق Magic Body Control مرسدس بنز.با ما همراه باشيد.

تعلیق مجیک بادی برای نخستین بار در سال 2010 میلادی معرفی شد که در واقع بعنوان مکمل سیستم ABC یا همان Active Body Control کار می کند نه بصورت یک سیستم جداگانه. برای شناخت بهتر مجیک بادی اول از همه باید ABC را شناخت.

 Magic Body Control

ABC به لطف 13 سنسور (4 سنسور برای چرخ ها، 5 سنسور شتاب سنج، 4 سنسور فشار برای کمک ها) و همچنین کمک های هیدرولیکی که درون فنرهای فولادی اش جاسازی شده می تواند ضربات وارده بر هریک از چهارچرخ خودرو را بصورت جداگانه جذب کند طوریکه “عکس العمل” تعلیق از یک چرخ به چرخ دیگر کاملا متفاوت است.

اما مشکل اصلی کار دقیقا به همین کلمه “عکس العمل” بر می گردد؛ چه می شود اگر خودرو بداند چه مانعی در جلوی اش قرار گرفته؟

 Magic Body Control

ایده اصلی مجیک بادی از همینجا شکل گرفت، یعنی پیشگیری بهتر از درمان شد! مهندسان مرسدس به فکر سازوکاری افتادند که بتواند با تشخیص دادن پستی و بلندی های سطح جاده، قبل از آنکه خودرو به آنها برسد آماده “عکس العمل” باشد.

آنها برای این کار بجای استفاده از سیستم های راداری (Distronic) یا سیستم دوربین های لیزری که برای اولین بار روی مفهومی F700 با نام PRE-SCAN معرفی شد، در پشت آینه دوربینی برای اسکن کردن سطح جاده قرار دادند؛ دوربینی که می تواند فاصله حدودی 5 تا 15 متری فضای جلویی خودرو را با دقت فوق العاده بالای 10 تا 20 میلیمتر اسکن کند.

 Magic Body Control

اطلاعات این دوربین به همراه داده هایی که از کروز کنترل هوشمند (Adaptive Cruise Control) گرفته می شود، همگی به ABC منتقل شده تا تعلیق خودرو، هر کدام از چهار چرخ را قبل از رسیدن به مانع آماده کند. پروفسور Bharat Balasubramanian مدیر مرکز تحقیقات و تکنولوژی دایملر، می گوید: “وقتی با تعلیق مجیک بادی برای اولین بار از روی یک سرعت گیر عبور کردیم هیچ تکانی احساس نشد طوریکه انگار سرعت گیری وجود نداشته! ”

مرسدس فعلا تعلیق مجیک بادی را برای نسخه های جدید S-class و بعدها نیز برای CLS-class آماده می کند و بعیدست که به این زودی ها برای سایر مدل های مرسدس قابل دسترسی باشد. مجیک بادی که 6 سال از وقت مهندسان مرسدس را گرفت، را می توان در یک عبارت کوتاه خلاصه کرد: همیشه پایدار . . . !

منبع : autoevolution

 

Funky Chicken Promotes Mercedes Magic Body Control [Video]

Mercedes has regained its sense of humor today, launching a fantastically funny commercial which shows a chicken is a little bit like the electronics keeping your S-Class driving perfectly smoothly. Magic Body Control scans the road 15 meters ahead of the car and adapts the suspension road conditions ahead. Mercedes says it's lie riding on a flying carpet. Should we now see it as riding on a magic chicken? Who knew the humble chicken was equipped with the latest Mercedes technology. It looks that system used by tanks to keep the gun aimed at the enemy while on the move!

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*