تماشا کنید : ساعت هوشمند ال جی با سیستم عامل WebOS !

زمانی بود که کمپانی Palm اسمارت فون های خود را با سیستم عامل WebOS روانه بازار می کرد. اما استقبال کم از این محصولات موجب شد شرکت Palm این سیستم عامل و پتنت های مربوط به آن را به HP بفروشد. پس از آن نوبت HP بود که دستگاه های مبتنی بر WebOS را عرضه کند اما این بار هم این سیستم عامل و دستگاه هایش شکست خوردند تا در نهایت شرکت ال جی این سیستم عامل را خرید. ال جی اما اشتباه Palm و HP را تکرار نکرد و بجای ارائه این پلتفرم روی گوشی ها و تبلت ها، WebOS را به دنیای تلویزیون ها برد و در تلویزیون های هوشمند خود از این سیستم عامل استفاده کرد.

حال ال جی که به صورت مخفیانه با شرکت خودرو سازی Audi یک ساعت هوشمند ساخته است و سیستم عامل این ساعت هوشمند نسخه ای خاص از WebOS است. روز گذشته شرکت خودرو سازی Audi در طی یک مراسمی که برای معرفی خودروی خودران جدیدش ترتیب داده بود، این ساعت را لو داد. اما در ابتدا بنظر می رسید این ساعت زیبا، نسخه دوم LG G Watch R باشد و سیستم عامل آن نیز اندروید خواهد بود. اما روز گذشته یکی از افراد وبسایت Android Central توانست به این ساعت دسترسی پیدا کند و بعد از کار کردن با آن متوجه شد سیستم عامل این ساعت WebOS است.

طبق ویدیویی که این وبسایت منتشر کرده است، این ساعت به صورت مستقل از تلفن های هوشمند کار می کند و شما می توانید با آن پیامک ارسال کنید و یا تماس تلفنی برقرار کنید. علاوه بر اینها دیگر امکانات ساعت های هوشمند مانند اپلیکیشن های مربوط به سلامتی هم در این ساعت موجود است و بدون تلفن هوشمند می توان از این ساعت به راحتی استفاده کرد. همچنین گزارشگر اندروید سنترال گفته که کیفیت ساخت این ساعت بسیار بهتر از ساعت های قبلی شرکت ال جی است.

اما دقیقا این ساعت چه ارتباطی با ماشین های Audi دارد؟ به کمک این ساعت و البته چیپست NFC موجود در آن، می توان درب خودرو را قفل کرد و یا قفل آن را باز کرد. علاوه بر این می توان درون ماشین با یک بار گرفتن ساعت در جای مخصوص آن، ماشین را روشن کرد. بنابراین با به دست بستن این ساعت، صاحبان خودروی Audi دیگر نیازی به سوییچ برای روشن کردن ماشین خود و یا حتی قفل کردن آن نخواهند داشت.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*