وای فای

جایزه نوآوری در حوزه وای فای به سامسونگ رسید

جایزه بهترین نوآوری در حوزه وای فای از سوی اتحادیه Wireless Broadband) WBA) به شرکت سامسونگ رسید. سامسونگ این جایزه را به دلیل نوآوری‌های خود در گوشی گلکسی اس ۱۰ کسب کرد.

اتحادیه Wireless Broadband) WBA)در مراسم سالانه جوایز خود، جایزه «بهترین نوآوری در حوزه وای فای» را به شرکت سامسونگ اعطا کرد. این جایزه به دلیل استفاده از Wi-Fi هوشمند و نوآوری‌های وای فای ۶ به گوشی گلکسی S10 سامسونگ داده شد و به این ترتیب این محصول سامسونگ به اولین گوشی هوشمندی تبدیل شد که تاکنون این جایزه را برده است.

نوآوری‌های سامسونگ در حوزه وای فای

وای فای

وای فای هوشمند گلکسی S10 از یادگیری ماشین برای اطمینان از هوشمند و امن بودن اتصال‌های Wi-Fi کاربر استفاده می کند. این نوآوری به گوشی امکان می‌دهد تا وقتی کاربر وارد فضایی می‌شود که اتصالات وای فای آنها ناپایدار است، بصورت خودکار به اتصال LTE سوئیچ کرده و به این ترتیب از اختلال در اتصال به شبکه جلوگیری کند.

علاوه بر این Wi-Fi هوشمند باعث می‌شود تا دستگاه فورا ضعیف بودن سیگنال Wi-Fi را در مکان‌هایی مانند آسانسور تشخیص داده و خیلی سریع‌تر به اتصال LTE منتقل شود. حتی در صورت اتصال به یک شبکه جدید، وای فای هوشمند روی دستگاه می‌تواند الگوی ترافیک را تحلیل کرده و در صورت مشکوک بودن شبکه، کاربران آن را شناسایی کرده و در نتیجه مانع حملات فیشینگ یا بدافزارها شود.

استفاده از وای فای ۶ روی گلکسی S10 سامسونگ، شرایط را برای ورود به نسل آینده فناوری‌ها فراهم کرده و سرعت دانلود یا آپلود را تا ۲۰ درصد در مقایسه با نسل‌های قبلی وای فای افزایش می‌دهد. معمولا وقتی در مکان‌های شلوغ هستیم، سیگنال Wi-Fi کند و ناپایدار می شود. اما در صورت استفاده از اتصال نسل ۶ وای فای ، سرعت و پایداری اتصال کاربر به شبکه در چنین مکان‌هایی تا چهار برابر بیشتر می‌شود. جالب آنکه این افزایش سرعت و پایداری نه تنها باعث افزایش مصرف باتری نمی‌شود بلکه حتی مصرف آن را کمتر هم می‌کند و به این ترتیب کاربر می‌تواند باتری خود را برای کارهای دیگر ذخیره کند.

جوایز صنعت WBA در هفت سال گذشته به برجسته‌ترین تحولات در حوزه اکوسیستم Wi-Fi به صورت جهانی اعطا شده است. مواردی مانند نوآوری‌های استثنایی در شبکه‌های بی‌سیم، شهرهای هوشمند و کاربردهای بی‌سیم و از راه دور در اهدای این جوایز مدنظر قرار می‌گیرد. هدف از این جوایز هم شناسایی و تشویق و توسعه فعالیت‌های موفق در این حوزه است.

در بخش «بهترین نوآوری Wi-Fi » به شرکت‌های فناوری و اپراتوری پرداخته می‌شود که راهکارهایی برای کاربر نهایی ایجاد کرده و «نوآوری‌ها و ابداعاتی در حوزه وای فای مستحق دریافت جایزه شناخته می‌شود که امکان حمایت امن و راحت از کاربر و یا تعاملات بیشتر کاربر را فراهم کند».

جانگ‌مو چوی، مدیر بخش تحقیق و توسعه یکپارچه سامسونگ درباره دریافت این جایزه می‌گوید:

سامسونگ مفتخر است که نوآوری‌هایش در حوزه Wi-Fi به این شکل تقدیر می‌شود. این شرکت بر روی فعال کردن این توانایی‌های وای فای  روی گوشی‌های خود تلاش خواهد کرد تا همه کاربران بتوانند هرچه سریع‌تر از این بهبود عملکرد بهره‌مند شوند. یک نمونه از این تلاش‌ها دریافت تاییدیه WiFi CERTIFIED 6 برای سری گلکسی نوت ۱۰ بود. به این ترتیب این سری از محصولات گلکسی هم در کنار گلکسی S10 توانست به وای فای ۶ مجهز شود. سامسونگ مشتاق است که از این اتصال سریع‌تر و هوشمندتر Wi-Fi به عنوان بنیانی برای افزایش راحتی عملکرد کاربران استفاده کند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سامسونگ یعنی تجربه استفاده از تکنولوژی آینده در زمان حال