اعزام فضانورد به مریخ

ناسا: برنامه اعزام فضانورد به مریخ تا سال ۲۰۳۵ اجرایی می‌شود

مدیر سازمان فضایی ناسا از اعزام فضانورد به مریخ تا سال ۲۰۳۵ خبر داد و گفت زمان این پروژه با توجه به تسریع عملیات اعزام فضانورد به کره ماه تغییر پیدا کرد.

یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ناسا اعزام فضانورد به مریخ است که بر اساس اعلام مدیر ناسا این پروژه تا سال ۲۰۳۵ عملیاتی خواهد شد. جیم بریدنستاین، مدیر ناسا در این خصوص اعلام کرد به واسطه تسریع عملیات فرستادن فضانوردان به کره ماه، تاریخ پروژه سفر انسان به مریخ نیز دستخوش تغییراتی شده است.

جزئیات اعزام فضانورد به مریخ

سازمان فضایی ناسا تصمیم دارد طی ۵ سال آینده مجددا فضانوردانی را به کره ماه اعزام کند. مقام‌های ناسا امید دارند ماموریت سفر انسان به ماه باعث شود تا در خصوص زندگی و انجام ماموریت‌های انسان در یک سیاره دیگر به اطلاعات جامع برسند. همچنین این پروژه باعث خواهد شد تا بتوانند ویژگی‌های فناوری‌ها را شناسایی کرده و با سازوکار آنها آشنا شوند تا در مریخ تمامی ماموریت‌ها به درستی صورت پذیرد. بریدنستاین در زمان سخنگرانی خود در کنگره بین‌المللی فضانوردی (IAC) در واشنگتن عنوان کرد اگر بتوانیم پروژه ماموریت اعزام فضانورد به کره ماه را سریع‌تر از برنامه‌های خود انجام دهیم، ماموریت سفر انسان به مریخ نیز با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد. از این رو امیدواریم تا سال ۲۰۳۵ این پروژه را عملیاتی کنیم. چنین گفته‌هایی در حالی مطرح می‌شود که مدیر ناسا در آوریل سال جاری از فرود فضانوردان تا سال ۲۰۳۳ در سیاره مریخ خبر داده بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خبر خوبی بود. ولی ای کاش جرقه های امید برای سفرهای میان ستاره ای پخش میشد
    بحث سفر های میان ستاره ای‎ ‎از آن جهت مهم است که وقتی کاوشگران ناسا صحنه های خشک و زنگزده ای از مریخ به زمین میفرستند
    دیگر امید به منظومه شمسی را تقریبا به صفر میرساند
    اما امید سفر به منظومه های دیگر در بیکران وجود خواهد داشت
    اما نه با سفاین وارابه های امروزی وچه بسا با سفاین سفارشی از طرف فرازمینیها‎ ‎این سفر انجام بشود!!!