ایسوس

ایسوس به صورت رسمی گارانتی‌های بخش قطعات خود را معرفی کرد

ایسوس به عنوان بزرگترین شرکت حاضر در بازار کامپیوتر کشور که بیشترین سهم بازار را نیز در اختیار دارد، به صورت رسمی گارانتی‌های بخش قطعات خود را معرفی کرد.

در بازار IT کشور به ویژه صنف کامپیوتر، با توجه به شرایط کنونی، شرکت‌های زیادی مشغول به فعالیت و کسب و کار هستند. شرکت‌های بزرگ و برندهای معتبر در بازار با توجه به سهم بازار و میزان فروش، به صورت رسمی و سیستماتیک اقدام به فروش و توزیع محصولات برند خود می‌کنند. در کنار فروش محصولات، طبق قوانین داخلی و بین‌المللی، خدمات پس از فروش و مقوله گارانتی نیز باید به طور یکپارچه، مانند همه کشورها بایستی به شایستگی انجام پذیرد.

شرکت‌های بزرگ، با معرفی توزیع کنندگان رسمی خود همراه با گارانتی معتبر، به طور کامل و قابل پیگیری مسائل مرتبط به خدمات پس از فروش و گارانتی را در کشور در اختیار کاربران نهایی محصول قرار می‌دهند.

با توجه به مشکلات بازار IT، متاسفانه شرکت‌های سودجو گه‌گاه با واردات محصولات از کشورهای دیگر به طور غیر رسمی و با ارائه گارانتی به اصطلاح شرکتی در بازار، مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می‌کنند. بد نیست بدانید که از قوانین واردات محصولات، ارائه گارانتی رسمی کامل، مطابق با همه کشورهای جهان، جزو بایدهای صنعت کامپیوتر است و شرکت‌های بزرگ نیز، بحث پشتیبانی و پاسخگویی را به طور جدی با توزیع کنندگان رسمی پیگیری می‌کنند.

معضلی به نام گارانتی شرکتی

از مشکلات عمده گارانتی‌های شرکتی، عدم استناد به اصالت کالا، امکان فروش کالای دست دوم یا تعمیر شده (Refurbished) به عنوان کالای نو، عدم پشتیبانی گارانتی شرکتی توسط گارانتی‌های رسمی اعلام شده، در برخی موارد تفاوت فنی محصول با گارانتی اصلی نسبت محصولات با گارانتی متفرقه به دلیل تفاوت منطقه جغرافیایی و مدت زمان کمتر گارانتی محصول است.

از طرفی هم شرکت‌های گارانتی کننده اصلی، در صورت ایجاد مشکل برای محصولی با گارانتی شرکتی، به هیچ عنوان سرویسی را به طور رسمی برای محصول با گارانتی شرکتی در نظر نخواهند گرفت.

آشنایی با گارانتی‌های بخش قطعات ایسوس

در این بین شرکت ایسوس، به عنوان بزرگترین شرکت حاضر در بازار کامپیوتر کشور و داشتن بیشترین سهم بازار، به طور رسمی گارانتی‌های بخش قطعات را به شرح زیر اعلام می‌دارد:

ایسوس

برای سبد کالای گروه مادربرد و کارت گرافیک و درایوهای نوری، تنها گارانتی‌های حامی، سازگار، توسعه تجارت تابا، لایف سرویس و ماتریس معتبر است. برای سبد کالای نمایشگرهای ایسوس، فقط گارانتی‌های حامی و اسپیرو، برای سبد کالای شبکه، گارانتی آونگ و برای محصولات سرور گارانتی پارس ارتباط افزار و رهنمون فناوری اطلاعات مورد تایید شرکت ایسوس است.

ایسوس برای سبد کالای مادربرد، کارت گرافیک، نمایشگر، محصولات شبکه و سرورها مدت زمان گارانتی حداقل سه ساله و برای درایوهای نوری گارانتی ۱ ساله در نظر گرفته است.

در انتها مجدد یادآور می‌شود که دفتر ایسوس تنها گارانتی‌های ذکر شده را معتبر می‌داند و هیچگونه مسئولیتی را نسبت به محصولات با گارانتی شرکتی و متفرقه را نخواهد پذیرفت.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت‌های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*