اینترنت داخلی روسیه

اینترنت داخلی روسیه به زودی آزمایش می‌شود

طبق گزارش‌های جدیدی که منتشر شده است، اینترنت داخلی روسیه تا پایان هفته جاری مورد آزمایش قرار خواهد گرفت که هدف از انجام چنین آزمایش‌هایی، امنیت و پایداری اینترنت داخلی خواهد بود.

بر اساس اطلاعیه رسمی که توسط روسیه منتشر شده است، این کشور قصد دارد از ۱ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی برابر با ۱۰ آبان ۹۸ شبکه وب داخلی خود را مورد آزمایش قرار دهد. چنین آزمایش‌هایی حداقل یک بار به صورت سالانه انجام خواهد شد تا امنیت و پایداری اینترنت داخلی خود را بررسی کند. این مرحله به عنوان آخرین اقدام روسیه برای ایجاد اینترنت مستقل محسوب می‌شود.

جزئیات راه‌اندازی اینترنت داخلی روسیه

دولت روسیه اخیرا پیش شرط‌های اجرای آزمایش‌هایی که برای راه‌اندازی سرویس اینترنت و شبکه‌های مخابراتی ایمن، پایدار و عمومی در این کشور نیاز است را به تصویب رساند. روسیه این آزمایش‌ها را در سطح فدرال و منطقه‌ای انجام خواهد داد. اطلاعیه روسیه حاکی از آن است که چنین آزمایش‌هایی برای ایجاد قوانین حقوقی اینترنت داخلی صورت می‌پذیرد و طی این آزمایش‌ها ترافیک اینترنت روسیه مورد کنترل قرار خواهد گرفت و دولت قادر است دسترسی به سایت‌های خلاف قانون را کنترل کند.

در این بیانیه تاکید شده است که اینترنت داخلی این کشور باعث خواهد شد سیستم‌های مهم این کشور در مقابل حملات سایبری محافظت شوند. به باور دولت روسیه تکیه بر سرویس‌های فناوری اطلاعات غربی یک شکاف امنیتی استراتژیک به شمار می‌رود که احتمال سوءاستفاده از سوی کشورهای دیگر را افزایش می‌دهد. گفتنی است چنین آزمایش‌هایی برای ایجاد ظرفیت اینترنت داخلی این کشور برای اولین بار مورد آزمایش قرار نمی‌گیرد، بلکه روسیه از مدت‌ها قبل به دنبال راه‌اندازی آن بود. همچنین دولت روسیه در ماه‌های فوریه و آوریل سال ۲۰۱۹ نیز عنوان کرد قصد دارد این آزمایش‌ها را انجام دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*