رابطه عاشقانه مدیرعامل مک دونالد

رابطه عاشقانه مدیرعامل مک دونالد ارزش شرکت را به شدت کاهش می‌دهد

روز جمعه گذشته مدیرعامل مک دونالد پس از رسوایی اخلاقی که به بار آورده بود، اخراج شد. احتمال می‌رود که این اتفاق منجر به کاهش ۳ میلیارد دلاری ارزش شرکت شود.

اخراج مدیرعامل مک دونالد اتفاق ساده ای نیست و لذا پیش بینی می شود که این تغییر بتواند ارزش سهام شرکت را تا بیش از ۳ میلیارد دلار کاهش دهد.

در واقع با رفتن استیو ایستربروک، مک دونالد قرار است کاهش ارزش ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری را تجربه کند. ایستربروک زاده‌ی اوت ۱۹۶۷ در بریتانیا است و هم اکنون ۵۲ سال سن دارد. او از کارآفرینان، بازرگانان و مدیران ارشد اجرایی بسیار موفق در بریتانیا بوده است.

فعالیت ایستربروک به عنوان مدیرعامل مک دونالد

ایستربروک همکاری خود با مک دونالد را از سال ۱۹۹۳ به عنوان یکی از مدیران مک دونالد در لندن شروع کرد. وی پس از ترک شرکت، مدتی به عنوان رئیس پیتزا اکسپرس و رستوران‌های زنجیره‌ای غذای آسیایی واگاماما در لندن مشغول به کار شد و در نهایت در سال ۲۰۱۵ به عنوان مدیرعامل مک دونالد انتخاب گردید.

اخراج مدیرعامل این شرکت پس از آن صورت گرفت که داشتن رابطه عاشقانه وی با یکی از کارمندانش محرز تشخیص داده شد البته رابطه مدیرعامل مک دونالد و یکی دیگر از کارکنان این شرکت بزرگ فست فود بر مبنای رضایت دو طرف بوده است اما شرکت یاد شده ایستربروک را به دلیل نقض مقررات شرکت و ضعف قدرت تصمیم‌گیری اخراج کرده است. ایستربروک ۵۲ ساله نیز که متولد واتفورد بریتانیاست در یک ایمیل به تمام کارمندانش درباره رابطه خود توضیح داد و اعلام کرد که این کار اشتباه بوده است.

ایستربروک در سال ۲۰۱۵ کار خود را در این شرکت به عنوان مدیرعامل آغاز نمود. هیات مدیره شرکت یاد شده ایستربروک را به خاطر تخطی از مقررات و خطی مشی این شرکت و برقراری ارتباط با یکی از کارکنان اخراج کرده است.

گویا مدیرعامل رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد اشتباه خود را پذیرفته و قبول دارد که از ارزش های شرکت تخطی کرده است. به همین دلیل احساس نمی شود که با ترک شرکت مشکلی داشته باشد. بازسازی شعبات شرکت و استفاده از مواد اولیه با کیفیت بهتر و نیز به روز کردن منوهای مک دونالد از جمله اقدامات صورت گرفته از جانب وی بوده است که باعث گردید تا از زمان تصدی او در مقام مدیرعامل مک دونالد در آمریکا، ارزش سهام این شرکت فست فودی دو برابر شود.

هیات مدیره این شرکت،‌ پس از بررسی پرونده آقای ایستربروک،‌ روز جمعه اول نوامبر، رای به اخراج او داده است. آقای ایستربروک همچنین از عضویت هیات مدیره این شرکت کناره‌گیری کرد. بر اساس مقررات و خط مشی مک دونالد، مدیران حق داشتن رابطه عاشقانه با کارکنان زیردست خود را ندارند.

کریس کمپسنسکی که ‌ریاست مک‌دونالد آمریکا را بر عهده داشت به عنوان جانشین ایستربروک انتخاب و بلافاصله کارش را شروع کرده است. کمپسنسکی در بیانیه‌ای از خدمات ایستربروک قدردانی کرد و گفت: “استیو همیشه بهترین راهنما بوده که برنامه ها را تنظیم و اجرا می کرد  تا موفقیت شرکت تداوم داشته باشد.”

یک دیدگاه

 1. رابطه عاشقانه مدیرعامل مک دونالد ارزش شرکت را به شدت کاهش میدهد !!!!
  ممنون میشم مفهوم این عنوان رو توضیح بدید …
  بهتر نبود بگید
  رابطه نامشروع مدیر عامل مک دونالد ارزش شرکت را به شدت کاهش میدهد ؟
  شرکتی که
  با رابطه عاشقانه ارزشش کاهش پیدا کنه ،
  در واقع ارزشی نداشته که بخواد از دست بده …

  (-1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*