سهمیه بنزین

سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی و آژانس‌ها و مسافربرها چقدر است؟

از ساعت صفر جمعه 24 آبان 98 قیمت بنزین افزایش یافت و طرح سهمیه بندی بنزین آغاز شد. اما تاکسی های اینترنتی، آژانس‌ها و مسافربرها چقدر سهمیه بنزین خواهند داشت؟

سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های متعدد، در آخرین ساعات شب گذشته شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد طرح سهمیه بندی بنزین از ساعت صفر روز 24 آبان 98 شروع شده است. همچنین قیمت جدید بنزین اعلام شد که بر اساس آن شاهد افزایش چشمگیر و عجیب قیمت بنزین هستیم. به طوری که قیمت هر لیتر بنزین معمولی سهمیه‌ای به 1500 تومان و قیمت هر لیتر بنزین معمولی غیر سهمیه‌ای به 3000 تومان افزایش پیدا کرد.

همچنین در اطلاعیه منتشر شده توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آمده است که سهمیه بنزین خودروهای سواری شخصی 60 لیتر در هر ماه خواهد بود. همچنین تاکسی‌های بنزینی 400 لیتر و تاکسی‌های دوگانه سوز 200 لیتر در ماه سهمیه بنزین خواهند داشت. در جدول زیر، میزان سهمیه بنزین انواع وسایل نقلیه را مشاهده می‌کنید:

نوع وسیله نقلیه سهمیه بنزین در هر ماه
سواری شخصی بنزینی 60 لیتر
سواری شخصی دوگانه سوز 30 لیتر
تاکسی بنزینی 400 لیتر
تاکسی دوگانه سوز 200 لیتر
موتورسیکلت 25 لیتر
وانت کم مصرف بنزینی 200 لیتر
وانت کم مصرف دوگانه سوز 60 لیتر
وانت پرمصرف بنزینی 300 لیتر
وانت پرمصرف دوگانه سوز 120 لیتر
آمبولانس 500 لیتر

تاکسی های اینترنتی هم سهمیه بنزین دارند

اما چیزی که در این اطلاعیه‌ها هنوز مشخص نشده، میزان سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی، مسافربرها و آژانس‌ها است. شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در این باره اعلام کرد برای مسافربرهای بر پایه اینترنت مانند اسنپ و تپسی، مشروط بر آن که نرخ‌های خود را از مقادیر مصوب به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند، اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق می‌گیرد. همچنین در ادامه آمده است که برای تامین سوخت خودروهای مسافربر خطی و بین شهری، آژانس‌های مسافربری و آموزشگاه‌های رانندگی تمهیداتی اندیشیده شده که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد.

۳ دیدگاه

 1. مراد ارجمند گورندانی

  نصف مردم ایران شکمشونو با مسافر کشی سیر میکنند اونوقت بنزین میشه سه تومن!!کی به کیه🤔بابای کشاوز منم قراره بره دانشگاه فیزیک در بده😁چیزی نیست که. دوتا قانون رو اینور اونور میکنیم میشه فیزیک همینجور که چهل ساله داریم میکنیم😢😢😢

  (2)
 2. دلمون به این مسافر کشی خوش بود که اونم از ما گرفتن

  (3)
 3. لعنت به این دولت لعنت به این دزدا بابا داریم از گشنگی میمیریم نداریم ای لعنت به روح پدرتون

  (11)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*