چیپست اسنپدراگون 855

مقایسه عملکرد چیپست اسنپدراگون 855 و اگزینوس 9820 در گلکسی اس 10

گوشی های سامسونگ گلکسی اس 10در دو نسخه با چیپست اسنپدراگون 855 و اگزینوس 9820 به بازار کشورهای مختلف عرضه می‌شوند. در این مطلب می‌خواهیم سرعت عملکرد این دو تراشه را با هم مقایسه کنیم.

شرکت سامسونگ همواره پرچمداران خود را در دو نسخه به بازار عرضه می‌کند. نسخه‌های مخصوص بازار آمریکا و کانادا با تراشه کوالکام اسنپدراگون و نسخه‌های مخصوص بازار سایر کشورهای جهان با تراشه اگزینوس به بازار عرضه می‌شوند. به عنوان مثال، گوشی سامسونگ گلکسی اس 10 با چیپست اسنپدراگون 855 (Snapdragon 855) در بازار آمریکا و کانادا و با چیپست اگزینوس 9820 (Exynos 9820) در کشورهای دیگر به فروش می‌رسد.

با توجه به این که سامسونگ در تامین بیشتر قطعات سخت افزاری مورد استفاده در گوشی های هوشمند خود مستقل است، معمولا نسخه مجهز به تراشه اگزینوس ساخت همین شرکت عملکرد بهتری نسبت به نسخه مجهز به تراشه اسنپدراگون دارد و این امر ناشی از یکپارچگی بهتر چیپست با دیگر قطعات سخت افزاری است. بنچمارک‌ها و امتیازهای به دست آمده نیز این ادعا را ثابت می‌کند. اما امسال، تراشه اسنپدراگون 855 به کار رفته در نسخه‌های آمریکایی و کانادایی گلکسی اس 10 از نوع 7 نانومتری و چیپست اگزینوس 9820 از نوع 8 نانومتری است و این موضوع می‌تواند تفاوت‌های جالبی را رقم بزند.

در این مطلب قصد داریم عملکرد چیپست اسنپدراگون 855 و اگزینوس 9820 به کار رفته در گوشی های پرچمدار سامسونگ گلکسی اس 10 (Samsung Galaxy S10) را با یکدیگر مقایسه کنیم. در ادامه می‌توانید ویدیوی مقایسه سرعت عملکرد این دو تراشه را در گجت تی وی مشاهده کنید.

ویدیوی مقایسه چیپست اسنپدراگون 855 و اگزینوس 9820

۳ دیدگاه

  1. لطفاً با این وضع نت که عابر بانک هم کُند شده، بجای ویدئو نمودار بگذارید

    (0)
  2. در کل باید گفت در دراز مدت چیپست اسنپ دراگون 855 بهتر عمل خواهد کرد چون لیتیو گرافی 7 نانومتری انرژی کمتری مصرف میکنه و کمتر گرم میشه و سریع تر هم که هست در کار های سنگین با گرم شدن چیپست سرعت چیپست کم میشه و مصرف کمتر باتری هم در لیتیو گرافی 7 نانومتر اتفاق میفته

    (5)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*