چیپست اسنپدراگون 855

مقایسه عملکرد چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ و اگزینوس ۹۸۲۰ در گلکسی اس ۱۰

گوشی های سامسونگ گلکسی اس ۱۰در دو نسخه با چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ و اگزینوس ۹۸۲۰ به بازار کشورهای مختلف عرضه می‌شوند. در این مطلب می‌خواهیم سرعت عملکرد این دو تراشه را با هم مقایسه کنیم.

شرکت سامسونگ همواره پرچمداران خود را در دو نسخه به بازار عرضه می‌کند. نسخه‌های مخصوص بازار آمریکا و کانادا با تراشه کوالکام اسنپدراگون و نسخه‌های مخصوص بازار سایر کشورهای جهان با تراشه اگزینوس به بازار عرضه می‌شوند. به عنوان مثال، گوشی سامسونگ گلکسی اس ۱۰ با چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ (Snapdragon 855) در بازار آمریکا و کانادا و با چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ (Exynos 9820) در کشورهای دیگر به فروش می‌رسد.

با توجه به این که سامسونگ در تامین بیشتر قطعات سخت افزاری مورد استفاده در گوشی های هوشمند خود مستقل است، معمولا نسخه مجهز به تراشه اگزینوس ساخت همین شرکت عملکرد بهتری نسبت به نسخه مجهز به تراشه اسنپدراگون دارد و این امر ناشی از یکپارچگی بهتر چیپست با دیگر قطعات سخت افزاری است. بنچمارک‌ها و امتیازهای به دست آمده نیز این ادعا را ثابت می‌کند. اما امسال، تراشه اسنپدراگون ۸۵۵ به کار رفته در نسخه‌های آمریکایی و کانادایی گلکسی اس ۱۰ از نوع ۷ نانومتری و چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ از نوع ۸ نانومتری است و این موضوع می‌تواند تفاوت‌های جالبی را رقم بزند.

در این مطلب قصد داریم عملکرد چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ و اگزینوس ۹۸۲۰ به کار رفته در گوشی های پرچمدار سامسونگ گلکسی اس ۱۰ (Samsung Galaxy S10) را با یکدیگر مقایسه کنیم. در ادامه می‌توانید ویدیوی مقایسه سرعت عملکرد این دو تراشه را در گجت تی وی مشاهده کنید.

ویدیوی مقایسه چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ و اگزینوس ۹۸۲۰

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. لطفاً با این وضع نت که عابر بانک هم کُند شده، بجای ویدئو نمودار بگذارید

  2. در کل باید گفت در دراز مدت چیپست اسنپ دراگون ۸۵۵ بهتر عمل خواهد کرد چون لیتیو گرافی ۷ نانومتری انرژی کمتری مصرف میکنه و کمتر گرم میشه و سریع تر هم که هست در کار های سنگین با گرم شدن چیپست سرعت چیپست کم میشه و مصرف کمتر باتری هم در لیتیو گرافی ۷ نانومتر اتفاق میفته