تجریم هوآوی

دولت آمریکا به دنبال توقف کامل تجارت هواوی با آمریکا است

بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز، دولت آمریکا و در رأس آن دونالد ترامپ در تلاش است با اصلاح دو قانون ممنوعیت تجارت، توقف کامل تجارت هواوی با آمریکا را رقم بزند.

همانطور که می‌دانید، ماه مه گذشته، وزارت بازرگانی آمریکا با استناد به مباحث مربوط به امنیت ملی، مبادلات تجاری با شرکت چینی Huawei Technologies را ممنوع اعلام کرده است. این اقدام به دولت آمریکا اجازه داد تا همکاری بین شرکت‌های آمریکایی و این گروه چینی را محدود کند.

با این حال، مطابق با مقررات فعلی، زنجیره‌های تأمین و شرکای خارجی اصلی و بزرگ مانند گروه ARM که تراشه‌های مورد نیاز برای واحد تولید تراشه هواوی (های‌سیلیکون) را تأمین می‌کند، از این فهرست سیاه مستثنی شده‌اند.

دونالد ترامپ به دنبال اصلاح قوانین برای توقف کامل تجارت هواوی با آمریکا است

تحریم هوآوی

دولت دونالد ترامپ در حال حاضر به دنبال تغییر دو قانون اساسی و ایجاد اصلاحاتی است که می‌تواند قدرت و کنترل آمریکا را برای جلوگیری از همکاری تأمین‌کنندگان خارجی با این شرکت چینی بیشتر کند. هدف دولت آمریکا از این اقدام توقف کامل تجارت هواوی با آمریکا است.

اگر وزارت بازرگانی تغییرات پیشنهادی را اعمال کند، به مقامات آمریکایی اجازه می‌دهد که قوانین مربوط به فروش قطعات غیر حساس مانند تراشه‌های گوشی‌های هوشمند که در خارج از کشور با فناوری‌، نرم‌افزار یا قطعات اختصاصی آمریکایی تولید می‌شوند را تغییر دهند.

به عنوان یادآوری، آمریکا مجوز عمومی و موقت اعطا شده به هواوی را برای سومین بار تمدید کرده است. این مجوز امکان انجام مبادلات محدود را برای تضمین عملیات تعمیرات و نگهداری اپراتورهای شبکه روستایی آمریکا فراهم می‌آورد. آن‌ها به علاوه تحریم مایکروسافت و همچنین ۷۴ مجوز دیگر را برداشته‌اند که هواوی می‌تواند به لایسنس‌های ویندوز ۱۰ برای لپ‌تاپ های خود دسترسی داشته باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. تنها کار درست ترام این بود
    و باید جایزه نوبل بگیره واسه این کارش

  2. هواوی دیگه نیست و نابود شد خدا رحمتش کنه