گوگل فروش عینک هوشمند خود را متوقف کرد !

به گفته خبرگزاری‌های بی بی سی و فایننشال تایمز، فروش عینک‌های هوشمند گوگل به حالت تعلیق درآمده است. این اتفاق سبب شده که عده ای از تحلیلگران بازار از امکان توقف کامل فروش این گجت پوشیدنی خبر دهند.

گوگل گلس در ابتدا به دلیل جنبه نوآوارنه اش، تمجید بسیاری از دوستداران تکنولوژی و به خصوص فعالان حوزه بیزینس و کسب و کار شرکتی را در پی داشت، اما در نهایت به سبب قیمت بسیار بالا (حدود 1200 دلار) و ظاهر نه چندان جذاب آن مورد انتقاد قرار گرفت.

فروشگاه لندن این عینک هم اکنون بسته شده و فروش آنلاین آن نیز در چند روز آینده متوقف خواهد شد.

رییس پیشین کمپانی Nest تونی فیدل از سوی گوگل، به عنوان مسئول جدید بخش این گجت منصوب شده تا شرایط برای بازآفرینی گوگل گلس را بررسی کند. آیوی راس، رییس پیشین گوگل گلس نیز همچنان در تیم تولید حضور خواهد داشت و از این پس در کنار فیدل به فعالیت می‌پردازد.

بی بی سی گزارش داده که فعالیت فیدل “بر روی ورژن های آینده گوگل گلس تمرکز خواهد داشت” و این بار در بخشی جدا از گوگل X فعالیت تحقیقاتی و طراحی اش را سپری خواهد کرد. بدین ترتیب گوگل گلس از یک محصول پروتوتایپ و اولیه خارج شده و دیگر تحت عنوان Glass Explorer شناخته نخواهد شد.

خروج گلس از بخش گوگل X و ورود به بخش جدیدی که احتمالا مشتری‌مدارتر خواهد بود، می‌تواند نویدبخش تلاش گوگل در راستای تولید محصولی باشد که مشتریان بیشتری از بازار را راضی نگه خواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*