تلویزیون های ال جی

تلویزیون های ال جی عنوان رسمی ۸K ULTRA HD را در صنعت نمایشگرها دریافت کردند

تلویزیون های ال جی SIGNATURE OLED و NanoCell مدل ۲۰۲۰ توانستند با ارائه تجربه تماشایی همانند زندگی واقعی، عنوان رسمی ۸K ULTRA HD را در صنعت نمایشگرها دریافت کنند.

ال جی الکترونیکس اعلام کرد تلویزیون‌های این شرکت اولین محصولات بازار جهانی هستند که از پس استانداردهای سخت‌گیرانه Consumer Technology Association برآمده‌اند و اکنون این شرکت می‌تواند از عنوان ۸K Ultra HD برای نسل جدید محصولاتش استفاده کند. این تلویزیون‌ها جزئیات را ۴ برابر بیشتر از نمونه‌های ۴K و ۱۶ برابر دقیق‌تر از تلویزیون‌های HD ارائه می‌دهند.

درخشش تلویزیون های ال جی

نشان و لوگوی رسمی صنعتی ۸K Ultra HD توسط موسسه آمریکایی CTA تعریف شده تا استانداردی دقیق و واضح برای فروشندگان و مصرف‌کنندگان باشد و آن‌ها با اطمینان بیشتر می‌توانند محصولات متعهد به الزامات ۸K Ultra HD را شناسایی کنند. تلویزیون های Real 8K ال جی که قرار است در CES 2020 به نمایش گذاشته شوند، اولین محصولات نمایش تصویری دنیا هستند که الزامات خاص CTA، همچون رزولوشن، ورودی دیجیتال، HDR، ارتقا کیفیت، عمق تصویر و روش‌های دقیق سنجش را پشت سر گذارده‌اند.

تلویزیون های ال جی

موسسه CTA در تعریف ۸K حداقل الزامات را بر اساس تعاریف International Committee for Display Metrology یا کمیته بین‌المللی سنجش نمایشگر بنا نهاده است. طبق راهنماهای منتشر شده، سنجش باید بر اساس نوسان کنتراست (CM) اندازه‌گیری شود و یک تلویزیون ۸K باید از آستانه CM پنجاه درصد عبور کرده و حداقل ۳۳ میلیون پیکسل فعال داشته باشند تا امکان استفاده از عنوان ۸K UHD را کسب کند. حتی دیگر موسسات تعریف استانداردهای صنعتی همچون International Organization for Standardization هم تعریف CM را به عنوان یک بنچ‌مارک صنعتی برای نمایشگرها به رسمیت شناخته‌اند و بر این اساس عمل می‌کنند.

تلویزیون های ال جی

از ابتدای ژانویه ۲۰۲۰ تمامی تلویزیون های ۸K ال جی با لوگوی ۸K UHD مورد تائید CTA عرضه خواهند شد. ال جی تنها تولید‌کننده‌ای است که در مدل‌های ۲۰۲۰ خود در هر دو گروه OLED و LCD تلویزیون‌های Real 8K عرضه می‌کند که همگی استاندارد CM را در دامنه ۹۰ درصد کسب کرده‌اند. این در حالی است که برخی مدل‌های تولیدی دیگر شرکت‌ها حتی قادر به کسب اعداد دو رقمی در این تست نیستند.

تلویزیون های ال جی

آزمون‌های انجام شده توسط سازمان بین‌المللی تست محصولات Intertekتائید می‌کند که تلویزیون ۷۵ اینچی LG NanoCell 8K کیفیتی بسیار فراتر از استاندارد مدنظر ICDM را ارائه می‌دهد و توانسته در سنجش‌های افقی به عدد ۹۰ درصد و در سنجش‌های عمودی به ۹۱ درصد CM دست یابد. VDE به عنوان یکی دیگر از موسسات تست بین‌المللی هم در آزمون‌های خود به نتایجی بسیار مشابه دست یافته است.

Nam Ho-jun، معاون ارشد بخش تحقیق و توسعه در شرکت سرگرمی‌های خانگی ال جی می‌گوید:‌

CTA یکی از نهادهای مقتدر صنعت تکنولوژی مصرفی است و استفاده ال جی از لوگوی ۸K UHD این موسسه، پیامی واضح برای مصرف‌کنندگان است که تلویزیون Real 8K ال جی با اطمینان خاطر، تجربه نمایش مورد انتظارشان را عرضه می‌نماید. ما معتقدیم سری ۲۰۲۰ تلویزیون های ۸K ال جی، خود پرچم‌دار استاندارد تازه‌ای در صنعت تلویزیون خواهند بود.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت‌های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. فقط حاشبه ها رو ببینید