گوشی های هواوی

با قابلیت‌های گوشی های هواوی برای کاهش مصرف باتری آشنا شوید

گوشی های هواوی دارای سه گزینه Performance Mode، Power Saving Mode و Ultra Power Saving Mode برای کاهش مصرف باتری هستند که در ادامه با عملکرد هر یک از آنها آشنا می‌شویم.

با استفاده از امکاناتی که هواوی برای گوشی‌های خود در نظر گرفته می‌توان دوام و شارژدهی باتری را افزایش داد. سه گزینه Performance Mode، Power Saving Mode و Ultra Power Saving Mode این امکان را به کاربر می‌دهند تا مصرف باتری گوشی‌ هوشمند خود را کاهش بدهد.

تمام شدن شارژ گوشی برای هیچکس خوشایند نیست. مخصوصا هنگامی که دسترسی به شارژر امکان‌پذیر نباشد. با استفاده از روش‌های مختلفی که هواوی برای گوشی های هوشمند خود در نظر گرفته، می‌توان مصرف انرژی را به طرز محسوسی کاهش و شارژدهی دستگاه را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

قابلیت‌های گوشی های هواوی برای کاهش مصرف باتری

برای استفاده از حالت‌های مختلف کاهش مصرف باتری باید این مراحل انجام داد:

ابتدا وارد منوی Settings شد و گزینه Battery را انتخاب کرد.

در این بخش با صرف نظر از گزینه Optimize Battery Usage که از طریق الگوریتم‌هایی خاص سبب کاهش مصرف انرژی می‌شود، 3 گزینه Performance Mode، Power Saving Mode و Ultra Power Saving Mode وجود دارد که که انتخاب و فعال کردن هر کدام، عملکرد متفاوتی را به دنبال خواهد داشت.

گزینه Performance Mode برای دریافت بیشترین کارایی و توان پردازشی از دستگاه طراحی شده است. با انتخاب این گزینه، محدودیت‌های موجود بر توان پردازشی دستگاه برداشته می‌شوند و بازی‌های سنگین و پردازش‌های پیچیده به طرز قابل توجهی سریع‌تر و روان‌تر انجام می‌شوند. باید در نظر داشت که انتخاب این گزینه، باعث افزایش مصرف انرژی می‌شود.

گوشی های هواوی

اما اگر هدف ذخیره انرژی و افزایش شارژ گوشی هوشمند باشد، دنبال کردن مراحل زیر می‌تواند تا حد زیادی مفید واقع شود.

نخستین قدم برای کاهش مصرف انرژی دستگاه، استفاده از گزینه Optimize Battery Usage است. با انتخاب این گزینه دستگاه به صورت خودکار با اعمال بهینه‌ترین تنظیمات، بستن نرم افزارها و فعالیت‌های اضافی و بررسی مشکلات احتمالی در زمینه تخلیه باتری، مصرف انرژی را تا حد ممکن کاهش می‌دهد.

هر کاربر می‌تواند بسته به میزان شارژ باقی مانده یا نیاز خود یکی از گزینه‌های Power Saving Mode یا Ultra Power Saving Mode را انتخاب کند.

گوشی های هواوی

انتخاب گزینه Power Saving Mode، محدود شدن فعالیت نرم افزارها در پس‌زمینه، کاهش جلوه‌های بصری و غیرفعال شدن همگام‌سازی خودکار و انتخاب گزینه Ultra Power Saving Mode محدود شدن عملکرد دستگاه تنها به تعدادی از نرم افزارهای ضروری را در پی خواهد داشت.

اما این تمام ماجرا نیست و امکانات موجود برای کاهش مصرف انرژی در گوشی های هواوی به همین موارد محدود نمی‌شود. با انتخاب گزینه Battery Usage از میان گزینه‌های موجود در بخش Battery، با صفحه‌ای باز می‌شود که میزان انرژی مصرفی توسط هرکدام از بخش‌های سخت افزاری یا نرم افزاری دستگاه را نشان می‌دهد.

گوشی های هواوی

به این ترتیب با تماشای انرژی مصرفی توسط هر بخش، می‌توان مدیریت بهتری روی آن داشت. به عنوان مثال اگر نرم افزاری بدون استفاده است اما درصد زیادی از شارژ دستگاه را مصرف می‌کند، به سادگی می‌شود آن را از همین بخش غیر فعال کرد.

علاوه بر گزینه‌های موجود در بخش باتری، با استفاده از گزینه Screen Resolution موجود در بخش Display نیز مصرف انرژی دستگاه قابل مدیریت است. کاهش یا افزایش رزولوشن در این بخش، کاهش یا افزایش مصرف انرژی را به دنبال خواهد داشت.

گوشی های هواوی

انتخاب و فعال کردن حالت Smart Resolution بهترین گزینه پیشنهادی در این بخش است. با فعال کردن Smart Resolution، دستگاه بر اساس نرم افزار در حال اجرا، به طور خودکار رزولوشن مناسب را انتخاب می‌کند تا مصرف انرژی به حداقل برسد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. گوشی های هواوی تو زمینه مصرف انرژی دو ویژگی دارن یکی سریع شارژ میشن یکی دیر شارژشون خالی میشه