ویندوز هولوگرافیک ، دروازه ورود مایکروسافت به دنیای واقعیت افزوده

روز گذشته، الکس کیپمن، دستیار فنی گروه سیستم‌عامل‌های مایکروسافت محصول جدید مایکروسافت به نام Windows Holographic را به مشتریان این شرکت معرفی کرد. در همین مراسم دیوایسی به نام Microsoft HoloLens نیز معرفی شد. دیوایسی با چندین حس گر، صدای محیطی و چند چیپ ست که از جمله آن پردازنده اختصاصی مایکروسافت به نام Holographic Processing Unit است.

کیپمن در همین رابطه اشاره کرد: محاسبات هولوگرافی، توسط ویندوز ۱۰ قابل انجام خواهد بود؛ و این ویندوز می‌تواند برای چندین صفحه‌نمایش API:application programming interfaces خاص خود را برای هولوگرافی ارائه دهد.

Windows-Holographic-2

مایکروسافت تلاش بسیاری دارد تا توسعه‌دهندگان نرم‌افزار را به سمت این فناوری و پلتفرم جدید جلب کند تا به‌زودی شاهد ارائه محصولات جدیدی در این حوزه باشیم. کیپمن از همه توسعه‌دهندگان دعوت کرد که در توسعه نرم‌افزارهای این پلتفرم مشارکت داشته باشند.

کیپمن در ادامه به مفهوم جدیدی به نام Build 3D in 3D اشاره کرد که با استفاده از نرم‌افزار Holo Studio به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا با استفاده از HoloLens بتوانند تصاویر هولوگرافی خود را ایجاد کنند.

در انتها کیپمن به درُنی اشاره کرد که توسط یک پرینتر سه‌بعدی ساخته‌شده است. این درُن قبلاً در نرم‌افزار HoloStudio طراحی‌شده بود.

دیدن ویدیوی زیر شما را در درک بهتر این مطلب کمک خواهد کرد :

تمام‌نگاری یا هولوگرافی روشی از تصویربرداری و تولید تصاویر سه‌بعدی است. اطلاعات بیشتر را از اینجا دریافت کنید.

منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*