پرفروش‌ترین بازی‌های سال 2019

پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ مشخص شدند؛ فورتنایت باز هم در صدر

بازی فورتنایت (Fortnite) با اینکه با کاهش فروش ۲۵ درصدی رو به رو شد اما باز هم در صدر قرار گرفت. با پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ در ادامه آشنا شوید.

پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ اعلام شدند و همان طور که انتظار می‌رفت، بازی فورتنایت حتی با کاهش فروش ۶۰۰ میلیون دلاری، باز هم همانند سال ۲۰۱۸ در جایگاه نخست قرار گرفت.

بازی فورتنایت در حال حاضر، حرف اول و آخر را در سبک بتل رویال می‌زند و آزادی کامل اپیک گیمز باعث شده تا آن‌ها هر بار، دست به یک نوآوری یا همکاری بزرگ بزنند. برای مثال، همین اواخر شاهد کراس اُور (زمانی که شخصیت‌های یک مجموعه را در یک مجموعه دیگر استفاده می‌کنند) این بازی با مجموعه جنگ ستارگان (Star Wars) بودیم که باعث شد توجه بسیاری از طرفداران استار وارز به سوی این بازی جلب شود.

پرفروش‌ترین بازی‌های سال 2019

همین کراس اورها باعث شده‌اند تا فروش آیتم‌های فورتنایت بالا برود و فروش حیرت انگیزی را تجربه کند. همان طور که می‌دانید، این بازی رایگان است اما حتی این مسئله هم باعث نشده تا فروش کمی در مقایسه با آثار پولی داشته باشد.

پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۹

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی سوپردیتا، فورتنایت موفق شده که ۱.۸ میلیارد دلار درآمد داشته باشد. این بدین معناست که فروش آن در مقایسه با سال ۲۰۱۸ دارای ۲۵ درصد کاهش بوده است (۲.۴ میلیارد دلار). البته همان طور که تحلیل‌گر سوپردیتا نیز به آن اشاره داشته، این کاهش فروش ۶۰۰ میلیون دلاری به معنای افت محبوبیت نبوده و بیشتر به معنای به ثبات رسیدن تعداد مخاطبان بازی است. فهرست بازی‌های پرفروش رایگان سال ۲۰۱۹ را ادامه مشاهده کنید.

 1. Fortnite – فروش: ۱.۸ میلیارد دلار
 2. Dungeon Fighter Online – فروش: ۱.۶ میلیارد دلار
 3. Honour of Kings – فروش: ۱.۶ میلیارد دلار
 4. League of Legends – فروش: ۱.۵ میلیارد دلار
 5. Candy Crush Saga – فروش: ۱.۵ میلیارد دلار
 6. Pokemon GO – فروش: ۱.۴ میلیارد دلار
 7. Crossfire – فروش: ۱.۴ میلیارد دلار
 8. Fate/Grand Order – فروش: ۱.۴ میلیارد دلار
 9. Game for Peace – فروش: ۱.۲ میلیارد دلار
 10. Last Shelter: Survival – فروش: ۱.۱ میلیارد دلار

و اما در بخش بازی‌های پریمیوم (عناوینی که باید خریداری کنید)، با اینکه شاهد افت فروش ۵ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ هستیم اما مجموع فروش بازی‌ها ۱۸.۹ میلیارد دلار بوده که تحسین برانگیز است. این افت فروش را باید ناشی از کم بودن عناوین درجه یک (AAA) بدانیم. پرفروش‌ترین بازی هم فیفا ۱۹ است که توانسته ۷۸۶ میلیون دلار فروش داشته باشد و بازی Call of Duty: Modern Warfare با ۶۴۵ میلیون دلار فروش، آن را تعقیب می‌کند. واقعیت این است که صنعت بازی به سرعت در حال تغییر بوده و دیگر همانند گذشته قابل پیش بینی نیست. اینکه بازی‌های فری تو پلی (رایگان) توانسته‌اند از بازی‌های بلاک باستری مشهور مانند فیفا یا کال آف دیوتی پیشی بگیرند و فروش بیشتری داشته باشند، غافل گیر کننده است. فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های پریمیوم سال را در ادامه مطالعه کنید.

 1. FIFA 19 – فروش: ۷۸۶ میلیون دلار
 2. Call of Duty: Modern Warfare – فروش: ۶۴۵ میلیون دلار
 3. Grand Theft Auto V – فروش: ۵۰۴ میلیون دلار
 4. FIFA 20 – فروش: ۵۰۴ میلیون دلار
 5. Call of Duty: Black Ops 4 – فروش: ۴۸۷ میلیون دلار
 6. NBA 2K19 – فروش: ۳۷۰ میلیون دلار
 7. The Division 2 – فروش: ۳۷۰ میلیون دلار
 8. Rainbow Six Siege – فروش: ۳۵۸ میلیون دلار
 9. Borderlands 3 – فروش: ۳۲۹ میلیون دلار
 10. The Sims 4 – فروش: ۳۱۱ میلیون دلار

حتی با افت ۲۵ درصدی، باز هم از عملکرد خیره کننده بازی فورتنایت نمی‌توان غافل شد. اپیک گیمز البته به تلاش برای جذب مخاطب ادامه خواهد داد و آن‌ها اخیرا ویژگی اسپلیت اسکرین را هم برای نسخه‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ منتشر کرده‌اند. اپیک گیمز فرمول درآمدزایی را به خوبی بلد است و از هم‌اکنون می‌توان پیش بینی کرد که این بازی در سال ۲۰۲۰ هم در جایگاه نخست پرفروش‌ترین عناوین سال قرار بگیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

 1. Rainbow Six Siege خیلی باحاله …

 2. عملکرد عالی اکتیویژن و eaرو در بخش بازی های پریمیوم داریم مشاهده میکنیم