ارزشمندترين نام هاي تجاري جهان در سال 2013 : اپل همچنان در صدر

top brands 2013

تقریبا یک ماه قبل بود که Interbrand رده بندی ارزشمندترین نشان های تجاری جهان در سال ۲۰۱۳  از دید خود را اعلام کرد که در آن اپل و گوگل بعد از ۱۳ سال کوکا کولا را از جایگاه اول به زیر کشیده و خود اول و دوم شده بودند. مایکروسافت هم بعد از کوکا کولا و آی بی ام پنجم بود.اما حالا مجله معتبر فوربس هم فهرست سالانه خود را منتشر کرده و از نظر این مجله، ماجرا کمی تا قسمتی متفاوت از رده بندی اینتربرند است.

همان طور که در ليست زير می بینید اپل با ۱۰۴.۳ میلیارد دلار، ارزشمندترین نشان تجاری سال ۲۰۱۳ شده و نسبت به سال قبل ۲۰٪ پیشرفت کرده. این شرکت با ۱.۱ میلیارد دلار تبلیغات ۱۵۶.۵ میلیارد دلار درآمد کسب نموده.

بر خلاف رده بندی اینتربرند جایگاه دوم نه از آن گوگل که متعلق به مایکروسافت است. با ۵۶.۷ میلیارد دلار ارزش، مایکروسافت که ۲.۶ میلیارد دلار صرف تبلیغات کرده درآمدی معادل ۷۷.۸ میلیارد دلار به جیب زده.پس از کوکا کولا که در این فهرست هم جایگاه اولش را با سومی تعویض کرده، آی بی ام با ارزش ۵۰.۷ میلیارد دلار و گوگل با ارزش ۴۷.۳ میلیارد دلار چهارم و پنجم هستند.
در نیمه دوم جدول هم جنرال الکتریک، اینتل و سامسونگ رده های ۶ و ۷ و ۸ را اشغال کرده اند. سامسونگ با رشد ۵۳ درصدی حتی از اپل (۲۰٪) و گوگل (۲۶٪) نیز پیشرفت بیشتری داشته و به لطف فروش انواع محصولات با قیمت های متنوع، درآمدش از اپل نیز پیشی گرفته.البته هزینه تبلیفاتی هنگفت سامسونگ را هم از یاد نبرید. این شرکت با ۴.۳۹۸ میلیارد دلار، دو برابر اینتل یا مایکروسافت، شش برابر گوگل، سه برابر آی بی ام، و چهار برابر اپل هزینه تبلیغاتی داشته.

از دیگر شرکت های معروف تکنولوژیک در این فهرست می توان به سیسکو در جایگاه ۱۲، اوراکل در جایگاه ۱۳، HP در رتبه ۳۱، آمازون در رتبه ۳۳، فیسبوک در رتبه ۳۶، کانن در رتبه ۵۷، نوکیا در رتبه ۷۲، سونی در جایگاه ۸۰، و دل در رتبه ۸۴ نام برد.

top brands 2013

منبع : forbes

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*