تحلیلگر مشهور KGI : فروش آیفون در 3 ماهه گذشته شگفت انگیز بوده است !

یکی از آنالیزورهای مشهور بازار پیشبینی کرده که اپل در سه‌ماهه چهارم سال قبل در مجموع 73 میلیون آیفون به فروش رسانده است. در صورت صحت این آمار، اپل موفق به ثبت رکوردی بی‌سابقه شده است.

مینگ چی کوئو از آنالیزورهای گروه KGI و فردی که از وی به عنوان دقیق‌ترین آنالیزور کمپانی اپل یاد می‌شود، جزئیات فروش حیرت انگیز آیفون در سه‌ماهه قبل را منتشر کرد.

به گفته این تحلیلگر، اپل در سه‌ماهه قبل در مجموع 73 میلیون آیفون به فروش رسانده است که این فروش شامل 42 میلیون آیفون 6، شانزده میلیون آیفون 6 پلاس و بقیه نیز مجموعه ای از دیگر مدل‌های آیفون بوده است.

iphone kgi 2015
اغلب تحلیلگران در گذشته بر روی فروش 66 میلیونی آیفون در سه‌ماهه قبل توافق کرده بودند. حال اگر پیشبینی کوئو صحیح باشد، اپل بار دیگر انتظارات بازار را پشت سر گذاشته است.

با توجه به اعدادی که کوئو ارائه کرده، فروش آیفون نسبت به سه‌ماهه سال قبل 43 درصد و نسبت به سه‌ماهه سوم سال 2014 حدود 85 درصد رشد داشته است. بنابراین درآمد اپل از فروش آیفون در سه‌ماهه چهارم سال به 44 میلیارد دلار خواهد رسید. برای مقایسه ای کوتاه، انتظار می‌رود که گوگل در همین بازه زمانی درآمدی 15 میلیارد دلاری را گزارش کند.

اما در بخش فروش تبلت های اپل نیز رشدی قابل توجه نسبت به سه‌ماهه سوم سال مشاهده می‌شود. بر اساس آمار ارائه شده از سوی کوئو، اپل در سه‌ماهه چهارم 21.4 میلیون آیپد صادر کرده که افزایشی 73.8 درصدی نسبت به سه‌ماهه سوم سال 2014 محسوب می‌شود.

اما روند نزولی فروش سال به سال آیپد همچنان ادامه داشته و فروش آیپد نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، کاهشی 17.8 درصدی را تجربه کرده است.

این تحلیلگر همچنین پیشبینی کرده که اپل واچ در ماه مارس وارد بازار خواهد شد و در حالی که ماه مارس آخرین ماه سه‌ماهه اول سال 2015 خواهد بود، کوئو پیشبینی فروشی 2.87 میلیون عددی برای اپل واچ تا انتهای مارس دارد.

اپل گزارش درآمدهای مالی سه‌ماهه قبل را در 27 ژانویه (روز سه شنبه) منتشر می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*