فوکوس : 21 عکس زيبا از 21 عکاس زبردست

در زندگي هنري هر عکاس هميشه يک يا چند تصوير از همه زيبا تر و ديدني تر هستند و گاهي اوقات يک عکس باعث معروفيت عکاس آن ميشود.در فوکوس امروز نگاهي داريم به بهترين تصاوير گرفته شده توسط 21 عکاس ، با گجت نيوز همراه باشيد و اين تصاوير ديدني را از دست ندهيد.

1- «روملو رجن» در یک کشتی نظامی در خلیج «والویس» نامیبیا بود، در حالی که او دلفین‌ها ، سیل‌‌ها و سایر جانداران را تماشا می‌کرد، و اصلا در پی گرفتن عکس نبود، کاپیتان کشتی تکه‌های ماهی را از قایقی به بیرون انداخت و در لحظه، روملو متوجه این پلیکان شد:

2- سوماریک دانگوال این عکس را در Dehradun واقع در Uttarakhand گرفته است:

3- عاکف تنظیم، این عکس را بعد از ساعت‌ها انتظار گرفت:

4- لوییس پیرس، این عکس را در سفر کوتاهی که از مونیخ به قلعه Neuschwanstein انجام داده بود، گرفت:

5- «لولا اکیمانده اکرستروم» معمولا به عنوان عکاس خبری یک سازمان غیرانتفاعی به کامبوج سفر می‌کند، در یکی روزها در پنوم په، او و گروهش تصمیم گرفتند که سفری به یک مکان میراث فرهنگی داشته باشند، مکان مورد نظر «وات پنوم» نام دارد و پارک فیل‌ها و میمون‌هایش در آن جلب نظر می‌کند.در شلوغی میون‌های ریز و درشت، او متوجه مردی شد که نوشابه «فانتا» را به میونی تعارف می‌کند و در نتیجه این عکس گرفته شد:

6- به سبب پشتکاری که لازمه گرفتن این عکس بود، عکاس این عکس -الکسیس برکیل- آن را بسیار دوست دارد.معمولا شهر ونکوور دچار پدیده وارونگی دما نمی‌شود، اما در چند روز محدود در ماه ژانویه، در اولی صبح، این امر رخ می‌دهد و مه ایجاد شده در میانه روز پراکنده می‌شود.عکاس برای گرفتن این عکس، زمان زیادی صبر کرد.

7- کوین دیویس، این عکس را بهترین عکس خود می‌داند. او این عکس را در شهر Kosice در اسلواکی در حالی که روی یک خودرو سوار بود، گرفت.آنها نخست در شرایط آب و هوایی بد، از بوران میان دو کوه گذر کردند، وقتی از تونلی در میان یکی از این کوه‌ها عبور کردند، ناگهان آسمان آبی شوک‌زده‌شان کرد.آنها ناگهان از بوران و شرایطی که اصلا دیدی از محیط پیرامون نداشتند به جایی با آسمان صاف و درخت‌های یخ‌زده رسیده بودند.

8- این عکس زیبا را مایکل ولَسزینویچ در جزایر Edisto گرفته است:

9- این عکس را واسو آگاروال در هند گرفته است، جلوه‌های این عکس با یک روزنامه مشتعل و یک چراغ قوه ایجاد شده‌اند. دو فردی که در تصویر می‌بینید، ثابت ایستاده‌اند و دو فرد که در عکس پیدا نیستند، روزنامه و چراغ را حرکت داده‌اند، تا تصویر در دوربینی با زمان نوردهی زیاد، ثبت شود.

10- این عکس را اریک سولهیم گرفته است. این عکس در واقع با ترکیب ۳۸۸۸ عکس که در طول یک سال از یک منظره واحد گرفته شده‌اند، ایجاد شده است. هر عکس، تنها یک پیکسل عرض دارد و وقتی از راست به چپ تصویر می‌روید، گذر فصل‌ها از بهار تا تابستان اسلوی نروژ را می‌توانید ببینید.

11- این عکس را دانیل ناهابدیان در «چیانگ مای» در تایلند گرفته است. این عکس در جریان جشنواره Loy Krathong گرفته شده است.

12- عکاس این عکس جارد چانگ است، این پاناروما با ترکیب ۲۴ عکس ایجاد شده است.

13- در نگاه اول آدم نمی‌داند، این عکس اصلا چیست! این عکس را ویتنی وولشتنهولم از «انتلوپ کانیون» آریزونا گرفته است.

14- دیوید سرمون، عکاس عکس بعدی است. این عکس اصلا ویرایش نشده است، صرفا فلش دوربین موبایل دستکار شده است.

15- این عکس را «گای نشار» در جریان سفر به صحرای نمک بولیوی گرفته است.

16- «اج ستی» این عکس را در یک غروب تابستانی در حیاط پشتی منزلش گرفت. او دید که چیز کوچکی در میان علف‌ها حرکت می‌کند و متوجه این کرم شب‌تاب شد. عکس ویرایش نشده است.

17- سامارت مهروترا، این عکس را در Kodaikanal در هند گرفته است. عکس بسیار زیبا است، گویی که راهی به سوی بهشت است.

18- این عکس از استون‌هنج را «سانجای نیر» گرفته است، نوع پیدایش عکس‌ها و تابش آفتاب و شکیبایی عکاس، باعث گرفته شدن اسن عکس زیبا شد.

19- ماتئو الگرو: مرد جوان مغول، ایستاده در صحرای «گوبی»:

20- فیل اشترال:

21- اسپنر برایان، عکسی که با آی‌فون ۴ از ماچو پیچو گرفته شده است.

منبع : yoodot

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*