قیمت پژو 206

قیمت پژو ۲۰۶ در ایران و اروپا چقدر تفاوت دارد؟

۲۲ سال از عمر پژو ۲۰۶ می‌گذرد، اما همچنان این هاچ بک فرانسوی پر فروش بوده و متقاضیان زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم قیمت پژو ۲۰۶ در ایران و اروپا را بررسی و مقایسه کنیم.

شرکت پژو فرانسه برای نخستین بار خودرو پژو ۲۰۶ را در سال ۱۹۹۸ به تولید رساند و تا سال ۲۰۱۰ نیز تولید آن را ادامه داد. این خودروساز فرانسوی در سال ۲۰۰۹ با ایجاد تغییرات ظاهری پژو ۲۰۶ را با نام پژو ۲۰۶ پلاس به بازار اروپا عرضه کرد و تا سال ۲۰۱۲ نیز شاهد عرضه این مدل به بازار بودیم و سرانجام در همان سال ۲۰۱۲ فرایند تولید این خودرو برای همیشه در فرانسه به پایان رسید. اما تولید این خودرو از اوایل سال ۱۳۸۰ تا به امروز همچنان در ایران خودرو ادامه دارد و طی این سال‌ها ایران خودرو اکثر قطعات آن را داخلی‌سازی کرد و حالا می‌توانیم بگوییم بیشتر قطعات آن توسط قطعه‌سازان و خودروسازان داخلی تولید می‌شود.

مقایسه قیمت پژو ۲۰۶ در ایران و اروپا

قیمت Peugeot 206 یکی از موضوعات پر بحث بازار خودرو کشور به شمار می‌رود. در حال حاضر این خودرو در بازار آزاد با قیمتی حدود ۱۱۱ الی ۱۱۸ تومان خرید و فروش می‌شود. هم‌اکنون در بازار اروپا پژو ۲۰۶ به صورت صفر کیلومتر پیدا نمی‌شود، اما در این مقاله قصد داریم قیمت مدل کارکرده در بازار اروپا را با مدل صفر کیلومتر در بازار ایران مقایسه کنیم. البته توجه داشته باشید که پژو ۲۰۶ با موتورهای ۱.۴ لیتر، ۱.۶ لیتر و ۲ لیتر تولید و به بازار عرضه شده است و در این مقاله مدل‌های ۱.۶ لیتر را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در زمان تهیه این مقاله قیمت یورو ۱۴۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ در بازار اروپا

قیمت: ۲ و ۳۰۰ یورو (۳۳ میلیون تومان)

کارکرد: ۱۸۵ هزار کیلومتر

مدل: ۲۰۰۲

قیمت پژو 206

قیمت: ۱ و ۹۹۰ یورو (۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)

کارکرد: ۱۶۵ هزار کیلومتر

مدل: ۲۰۰۳

قیمت پژو 206

قیمت: ۲ هزار و ۴۹۹ یورو (۳۶ میلیون تومان)

کارکرد: ۱۹۹ هزار و ۸۰۰ کیلومتر

مدل: ۲۰۰۴

قیمت پژو 206

قیمت: ۲ هزار و ۹۹۰ یورو (۴۳ میلیون تومان)

کارکرد: ۹۵ هزار کیلومتر

مدل: ۲۰۰۳

قیمت پژو 206

قیمت: ۱ هزار و ۲۸۰ یورو (۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)

کارکرد: ۲۹۲ هزار کیلومتر

مدل: ۲۰۰۲

قیمت پژو 206

قیمت: ۳ هزار و ۹۹۰ یورو (۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)

کارکرد: ۴۶ هزار کیلومتر

مدل: ۲۰۰۵

قیمت پژو 206

قیمت پژو ۲۰۶ در بازار ایران

قیمت خودرو پژو ۲۰۶ در بازار اروپا در گران‌ترین مدل با احتساب کارکرد حدود ۶۰ میلیون تومان است، اما مدل صفر کیلومتر این خودرو در بازار ایران حدود ۱۱۸ میلیون تومان قیمت دارد و در بازار شاهد خرید و فروش آن با این قیمت هستیم. در ادامه قیمت پژو ۲۰۶ در بازار ایران را بر اساس کارکرد و سال ساخت مشاهده می‌کنید:

قیمت: ۳۹ تا ۴۹ میلیون تومان

مدل: ۱۳۸۳

کارکرد: ۱۷۷ هزار تا ۲۱۰ هزار کیلومتر

قیمت پژو 206

قیمت: ۵۱ تا ۵۳ میلیون تومان

مدل: ۱۳۸۴ الی ۱۳۸۵

کارکرد: ۱۶۶ هزار تا ۱۷۹ هزار کیلومتر

قیمت پژو 206

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. راستی
  در مورد
  کنترل ذهن هم بد نیس یکم مطالعه کنید

 2. عزیزم ناراحتی نداره که
  مگه خودتون نمیخواین ؟
  بیا ….😎
  حداقل تو یک مورد منطقی باشیم ،( مردم ایران حتی توان و ظرفیت تحمل انتخاب خودشون رو ندارن )
  این قدر به شخصیتتون و سلایق خودتون عشق می ورزید ؟
  موندم چه طور اتحاد هست !!! (اتحاد منفی )
  چون کسی ارزشی برای خودش نداره
  برای بقیه چه گلی میخواد بزنه …
  ولی
  اتحاد جالبه ‘!
  اقا؟؟؟
  یه چیزی بد جور میلنگه این وسط 🤨
  ذهن همه کنترل میشه …🧐
  به جووونم قسم طبیعی نیست این جریانا ….🤯
  بلقوه ناراضی !🤮🤮🤮🤮
  بلفعل راضی !!!!!!! 🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥

 3. اینجور مقایسه ها واقعاً احمقانس البته ببخشید که اینو گفتم ولی واقعاً اخمقانس شما نگاه کن کمترین درآمد در فرانسه کشور تولید کننده این ماشین چیزی در حدود ۲ هزار تا ۴ هزار یورو هست این عدد رو با احتساب کم کمردن مالیات و این چیزا عرض کردم چون خودم ارم سخت تلاش میکنم از کشور برم خبر موثقی دارم حالا بگزریم شما نگاه کن ماشین رو در گرونترین حالت باید بخری ۳ هزار یورو پس نهایتا اگر بخوای خوب صرفه جویی کنی میتونی با کمترین حقوق دریافتی در فرانسه این ماشین رو بین ۲ تا ۶ ماه خریداری کنی.
  حالا مقایسش تو ایران رو داشته باشیم ماشین رو با همون سن و کارکرد باید بخری ۴۰ میلیون حقوق دریافتی کارپر ساده بین ۱.۵ تا ۲ میلیون هست من حقوق دریافتی رو کف حساب نمیکنم میگم ۳ میلیون اگر طرف کل پولش رو هیچ جا صرف نکنه و هیچی ازش برنداره حدود ۱۳ ماه طول میکشه اونجا طرف با یک ماه حقوق میخردش اینجا ۱۳ ماه تازه اگر بعد از ۱۳ ماه قیمتش بیشتر نشده باشه این مقایسه درسته نه اینکه بگیم قیمت یورویی اون ماشین با اون کارکرد از چیزی که تو ایران هست بیشتره بعدشم تازه قطعات اون اروپاییه کجا این داخلیه کجا این کجا و ان کجا.

 4. پدران قبل ما خواستند اینطوری زندگی کنند و جوانی ما را بسوزانند ..