گازسوز

۱ میلیون و ۴۶۴ هزار خودرو باری و مسافری به صورت رایگان گازسوز می‌شوند

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت بر اساس مصوبه جدیدی که به تصویب رسیده است ۱ میلیون و ۴۶۴ هزار خودرو باری و مسافری به صورت رایگان گازسوز می‌شوند.

با توجه به سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت بنزین بسیاری از رانندگان خودروهای عمومی با مشکل مواجه شدند و به همین دلیل دولت قصد دارد با اجرای طرح‌های حمایتی مشکلات این افراد را کاهش دهد. حمید قاسمی ده چشمه، معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در همین راستا عنوان کرد بر اساس مصوبه شورای اقتصاد به وزارت نفت، قرار است برای گازسوز کردن ۱ میلیون و ۴۶۴ هزار خودرو باری و مسافری که در حوزه حمل و نقل فعالیت دارند، به صورت رایگان از محل صرفه‌جویی حاصله و صادرات گازسوز خواهند شد. وی افزود برای انجام این فرایند متقاضیان باید در سایت irngv.ir مراحل ثبت نام را انجام دهند و سایر موارد به شکل اتوماتیک صورت می‌پذیرد. وی تاکید کرد زمان اجرا متعاقبا به متقاضیان اعلام خواهد شد تا به گازسوز کردن خودرو اقدام کنند.

جزئیات گازسوز شدن خودرو به صورت رایگان

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه بیان کرد هم‌اکنون مراحل ثبت نام این طرح شروع شده است و میان شرکت ملی پخش و بانک‌ها نیز قراردادهای مربوطه منعقد شده و فعالیت‌ها به زیرگروه‌های اجرایی ارجاع گردیده است. وی افزود ۱۴ زیرگروه اکثرا سازندگان مخازن و خودروسازان محسوب می‌شوند که بر اساس این قرار داد تا ۲ هفته آینده فعالیت خود را شروع خواهند کرد.

حمید قاسمی ده چشمه در ادامه بیان کرد:

این سامانه تحت نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد که برای ثبت نام و ساماندهی مراجعه کنندگان به مراکز تبدیل این سامانه ایجاد شده و متقاضیان و مالکان خودرو پس از این که مراحل ثبت نام را انجام دادند، اطلاعات فردی و مالکیت آنها به سامانه اعلام می‌شود و سپس سامانه طبق زمان درخواست اولویت‌بندی انجام می‌دهد و برای مراجعه افراد و تبدیل خودرو به متقاضیان پیامک‌های ارسال خواهد شد. همچنین هم‌اکنون مردم این امکان را دارند با هزینه خودشان به این مراکز مراجعه کنند. در واقع مشکلی در این خصوص وجود ندارد اما با توجه به اینکه تجهیز انجام شده است، احتمالا دو هفته دیگر قرارداد انجام می‌شود و ما می‌توانیم به صورت رایگان مخازن را برای مراکز مشخص شده، ارسال کنیم تا فرایند کار عملی شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

این سایت توسط ری کپچا و گوگل حفاظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

۴ دیدگاه

  1. بازم جوابگو نیست تعداد کمی هست

  2. حالا ببینیند چقدر منفجر شه این کپسول گاز ها از رایگان بودنش معلومه که چی کار میکنن

  3. حدودا ماه قبل خود گجت نیوز یه مطلب زد در مورد اینکه وضعیت کارگاه های تولید مخزن به شدت خرابه و این موضوع از زمان یکی شدن قیمت گاز و بنزین و خصوصی شدنش شروع شد و حتی یکی از تولید کننده های توی قم گفته بود شرایط کارگاه خرابه و از ۹۰نفر نیرو رسیدیم به ۱۵تا
    حالا چی شد یهو ۱.۵میلیون یهو قراره گازسوز بشن؟؟؟ اونم رایگان؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    قاسمی جان میخوای دروغ بگی و نزدیک انتخابات شو و نمایش اجرا کنید حواست باشه قبلا چی گفتی که یه وقتی اونا نقض نشه