گوشی 5G

بر اساس پیش‌بینی موسسه گارتنر فروش گوشی های هوشمند امسال افزایش می‌یابد

گارتنر که یک شرکت پژوهشی و مشاوره آمریکایی است، در جدیدترین پیش‌‌بینی خود اعلام کرده که میزان فروش گوشی های هوشمند در سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته با افزایش روبرو خواهد شد.

بر اساس اعلام موسسه گارتنر انتظار داریم که در سال جاری میلادی شاهد افزایش رونق بازار گوشی‌های هوشمند و از اینرو افزایش میزان فروش باشیم. ارقام مورد پیش‌بینی گارتنر از رشد ۱.۷ درصدی میزان فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ خبر می‌دهد. باید اشاره کرد که میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سال گذشته نسبت به سال ۲۰۱۸ با کاهش ۲ درصدی همراه بود.

گوشی 5G

گارتنر انتظار دارد که این رشد در میزان فروش عمدتا از بازار بزرگ چین و دیگر بازارهای نوظهور منطقه آسیا و اقیانوس آرام حاصل شود. به علاوه انتظار می‌رود که بازار دستگاه‌های ۵G بتواند ۱۲ درصد از کل میزان فروش گوشی‌های هوشمند را در سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص دهد.

همچنین بر اساس پیش‌بینی این شرکت آمریکایی، انتظار می‌رود که با کاهش قیمت گوشی‌هایی که از فناوری ۵G پشتیبانی می‌کنند و افزایش تعداد کاربران این نوع گوشی‌های همراه، شاهد افزایش سهم گوشی‌ های ۵G در بازار باشیم و تا پایان سال ۲۰۲۲ این دستگاه‌ها به طور کلی ۴۳ درصد از بازار فروش گوشی‌های هوشمند را در اختیار بگیرند.

علی‌رغم این چشم‌انداز مثبت، گارتنر پیش‌بینی می‌کند که شاهد افت در میزان فروش گوشی‌های هوشمند طی دو سال آینده باشیم و انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۲۰ میلیون دستگاه میزان فروش گوشی‌های هوشمند نسبت به سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*