بهترین خودروهای سال 2020

بهترین خودروهای سال ۲۰۲۰ که با کمتر از ۳۰ هزار دلار می‌توانید بخرید

کارشناسان حوزه خودرو لیستی از بهترین خودروهای سال ۲۰۲۰ با بودجه کمتر از ۳۰ هزار دلار را منتشر کردند که در ادامه قصد داریم با خودروهای این لیست آشنا شویم.

امروزه بسیاری از مشتریان به طور متوسط حدود ۳۵ هزار دلار برای خودروهای صفر کیلومتر هزینه می‌کنند که البته اگر قیمت خودرویی بیش از ۳۵ هزار دلار باشد، به این معنا است که از لحاظ تکنولوژی، پرفورمنس و ارزش در سطح بالاتری قرار دارد و چنین افزایش قیمتی منطقی خواهد بود. در حال حاضر مشتریان در بازارهای جهانی می‌توانند با صرف هزینه‌ای در حدود ۳۰ هزار دلار بهترین خودروهای سال ۲۰۲۰ را خریداری کنند که در این رنج قیمت محصولات فول برخی از خودروسازان بزرگ نیز قابل خریداری خواهد بود. البته در ردیف قیمتی ۳۰ هزار دلار نمی‌توان یک خودرو الکتریکی صفر کیلومتر را خریداری کرد که انتظار می‌رود طی سال‌های آینده با تولید بیشتر این محصولات، قیمت آنها نیز کاهش پیدا کند. در ادامه لیستی از بهترین خودروهای سال ۲۰۲۰ که با کمتر از ۳۰ هزار دلار می‌توانید بخرید را برایتان تهیه کرده‌ایم.

بهترین خودروهای سال ۲۰۲۰ با بودجه زیر ۳۰ هزار دلار

هیوندای ولوستر N

بهترین خودروهای سال 2020

محصولات N شرکت کره‌ای هیوندای به صورت ویژه‌ای توسعه پیدا کرده‌اند که ولوستر N گل سر سبد این سری محسوب می‌شود. شرکت هیوندای برای این هاچ بک پرفورمنس خود موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو را در نظر گرفته است که می‌تواند قدرتی برابر با ۲۵۰ اسب بخار را تولید کند. قدرت تولید شده از این موتور توسط گیربکس دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شود. قیمت پایه این خودرو ۲۶ هزار و ۹۰۰ دلار است که می‌توان آن را مناسب‌ترین هاچ بک بازار دانست. هیوندای ولوستر N در جاده‌ها دارای چسبندگی مناسبی است و از یک شاسی خوب بهره می‌برد. شرکت هیوندای برای این هاچ بک پکیج پرفورمنس ۲۱۰۰ دلاری را در نظر گرفته است که دیفرانسیل لغزش محدود، ترمزهای بزرگ‌تر لاستیک‌های تابستانی پیرلی و افزایش قدرت تا ۲۷۰ اسب بخار را به همراه دارد. در واقع مشتریان با صرف حداکثر ۲۹ هزار دلار، یک خودرو مناسب با امکانات ویژه را خریداری خواهند کرد.

مزدا CX-5

بهترین خودروهای سال 2020

یکی از رقابتی‌ترین کلاس‌های خودرویی را باید کراس اوورهای کامپکت دانست که در این کلاس مزدا CX-5 یک کراس اوور جذاب و بسیار متفاوت محسوب می‌شود. این خودرو دارای طراحی ظاهری بسیار مناسبی بوده و کابین آن نیز بسیار لوکس به نظر می‌رسد. محصولات مزدا همواره سواری راحتی را ارائه می‌دهند که همین موضوع در مدل CX-5 نیز مشاهده می‌شود. اگر تریم‌های فول این خودرو ژاپنی را انتخاب کنید، حداکثر قیمت آن به ۳۰ هزار دلار می‌رسد، اما مدل پایه تورینگ آن حدود ۲۶ هزار و ۷۳۰ دلار قیمت دارد.

فورد موستانگ

بهترین خودروهای سال 2020

فورد موستانگ با بودجه کمتر از ۳۰ هزار دلار در دسترس مشتریان است. خودرویی که از یک موتور ۴ سیلندر ۲.۳ لیتری توربو بهره می‌برد و می‌تواند قدرتی برابر با ۳۱۰ اسب بخار را تامین کند. البته مشتریان با سفارش پکیج پرفورمنس فورد، قیمت این خودرو را به بیش از ۳۰ دلار افزایش خواهند داد، اما پکیج هندلینگ این خودرو بسیار مناسب به نظر می‌رسد، چراکه شامل مواردی چون دیفرانسیل لغزش محدود تورسن، سیستم دامپینگ مگنا راید، ترمزهای بهتر و رینگ‌های ۱۹ اینچی است که فورد برای آن قیمتی حدود ۱۹۹۵ دلار در نظر گرفته است.

هوندا سیویک

بهترین خودروهای سال 2020

سوییک در دهمین نسل خود به یک خودرو ویژه تبدیل شده است. این محصول هوندا در کلیه تریم‌ها از شاسی چابکی بهره می‌برد و موتور توربو این خودرو نیز بسیار قدرتمند بوده و مصرف سوخت کمی را به همراه دارد. هوندا سیویک از تمامی تکنولوژی‌های مورد نیاز برای مشتریان برخوردار است. کارشناسان، مدل Si هوندا سیویک را به مشتریان پیشنهاد می‌کنند؛ چرا که این خودرو از ترکیب عالی از هندلینگ، فضای کابین و فضای بار بهره می‌برد. قیمت این مدل نیز از ۲۵ هزار و ۲۰۰ دلار آغاز شده که با انتخاب پکیج‌های مختلف قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

فورد رنجر

بهترین خودروهای سال 2020

فورد رنجر یک پیکاپ خشن و کاربردی محسوب می‌شود که با قیمت ۲۵ هزار و ۲۰۰ دلار در کلاس خود جزو بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. این خودرو همانند موستانگ از یک موتور ۲.۳ لیتری اکوبوست برخوردار است، اما قدرتی برابر با ۲۷۰ اسب بخار را تولید می‌کند. همچنین ظرفیت حمل بار فورد رنجر در کلاس خود در بهترین سطح قرار دارد. از میان مدل‌های مختلف این پیکاپ، کارشناسان XLT با پکیج FX را به مشتریان پیشنهاد می‌کنند که با وجود دیفرانسیل عقب قفل شونده، رینگ و لاستیک‌های آفرود و سیستم تعلیق ویژه آفرود دارای قیمتی کمتر از ۳۰ هزار دلار است.

تویوتا ۸۶

بهترین خودروهای سال 2020

دیدن نام تویوتا ۸۶ در لیست بهترین خودروهای سال ۲۰۲۰ کمی عجیب به نظر می‌رسد؛ چراکه موتور ۴ سیلندر بوکسوری سوبارو همچنان قدرت کمی را ارائه می‌دهد، اما تویوتا ۸۶ و سوبارو BRZ که به نوعی دو قلوی یکدیگر شناخته می‌شوند، به دلیل ویژگی‌های خاص خود باید در این لیست قرار می‌گرفتند؛ برای مثال این خودرو از شاسی خارق‌العاده‌ای برخوردار بوده که ضعف موتور را به خوبی پوشش می‌دهد. قیمت این خودرو از ۲۶ هزار و ۶۵۵ دلار آغاز می‌شود که مشتریان می‌توانند تریم GT آن را با قیمت ۲۸ هزار و ۷۸۵ دلار خریداری کنند؛ چراکه این تریم از آینه‌های بیرونی گرم شونده، اسپویلر عقب مشکی، مه شکن‌های LED و  صندلی‌های چرمی بهره می‌برد و تجریه رانندگی بسیار راحتی را به همراه دارد.

کیا سول

بهترین خودروهای سال 2020

کیا سول در سومین نسل خود نسبت به قبل هیجان‌انگیزتر شده است. این خودرو به دلیل طراحی جعبه‌ای شکل خود فضای خوبی را در کابین برای سرنشینان به همراه دارد. قیمت پایه این خودرو ۱۷ هزار و ۴۹۰ دلار اعلام شده که مشتریان حتی با انتخاب تریم GT-Line و سفارش برخی از امکانات، همچنان می‌توانند آن را با بودجه کمتر از ۳۰ هزار دلار خریداری کنند. مدل ۲۰۲۰ کیا سول از موتور ۱.۶ لیتری توربو با قدرت تولیدی ۲۰۱ اسب بخار بهره می‌برد.

جیپ رانگلر

بهترین خودروهای سال 2020

جیپ رانگلر برای علاقه‌مندان به آفرود بهترین گزینه در این رنج قیمتی محسوب می‌شود. مشتریان با بودجه ۲۸ هزار و ۲۹۵ دلار می‌توانند خودرویی با موتور ۶ سیلندر ۶.۳ لیتری را خریداری کنند و برای آن گیربکس دستی یا اتوماتیک را در نظر بگیرند. البته نمی‌توان جیپ رانگلر را از لحاظ کابین در لیست بهترین‌ها قرار داد. برای این خودرو چند پکیج نیز در نظر گرفته شده است که کارشناسان سفارش آنها را پیشنهاد نمی‌کنند و همان مدل پایه بهترین گزینه خواهد بود.

تویوتا کرولا

بهترین خودروهای سال 2020

در ادامه لیست بهترین خودروهای سال ۲۰۲۰ با بودجه کمتر از ۳۰ هزار دلار به خودرو تویوتا کرولا می‌رسیم که در دوازدهمین نسل خود با به‌روزرسانی‌های خوبی همراه بوده است. تویوتا کرولا از پلتفرم TNGA بهره می‌برد که برای مشتریان موتور قدرتمند و شاسی چابک‌تر و سبک‌تری را ارائه می‌دهد. این خودرو ژاپنی به طور استاندارد از پکیج ایمنی تویوتا، دستیار صوتی آمازون الکسا و ارتباط وای فای برخوردار بوده و برای آن چراغ‌های LED و ترمز اضطراری خودکار در نظر گرفته شده است.

تویوتا کرولا از موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری کرولا با قدرت تولیدی ۱۶۹ اسب بخار بهره می‌برد و گیربکس CVT نیز وظیفه انتقال نیرو را بر عهده دارد. قیمت این خودرو در مدل پایه ۲۰ هزار و ۲۹۰ دلار است، اما پیشنهاد می‌شود مشتریان تریم XSE را سفارش دهند که قیمت آن به ۲۳ هزار و ۲۴۰ دلار می‌رسد.

فولکس واگن گلف GTI

بهترین خودروهای سال 2020

قدمت حضور گلف GTI در بازار خودرو به ۴۵ سال می‌رسد که برای شرکت فولکس واگن آمار فروش خوبی را به همراه داشته است. مشتریان می‌توانند این خودرو را با قیمت ۲۷ هزار و ۵۹۵ دلار خریداری کنند که کیفیت ساخت، هندلینگ، سرعت و فضای کابین مناسبی را به همراه دارد. کارشناسان این خودرو را علاوه بر اینکه شایسته حضور در لیست بهترین خودروهای سال ۲۰۲۰ با بودجه ۳۰ هزار دلار می‌دانند، می‌گویند این خودرو را می‌بایست جزو بهترین خودروهای بازار محسوب کرد. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند برای این خودرو پکیج دستیار راننده هم سفارش داده شود که با قیمت ۴۵۰ دلار مواردی چون ترمز اضطراری، تشخیص عابران پیاده، هشدار ترافیک عقب، و پایش نقاط کور را به همراه دارد.

مزدا CX-30

بهترین خودروهای سال 2020

آغاز ورود مزدا به کلاس کراس اوورهای ساب کامپکت با مزدا CX-30 بوده است. مشتریان می‌توانند مدل پایه این خودرو را با ۲۱ هزار و ۹۰۰ دلار خریداری کنند و البته مدل پریمیوم آن نیز با ۲۸ هزار و ۲۰۰ دلار قابل خریداری است که جزو بهترین مدل‌های این خودرو محسوب می‌شود. این خودرو دارای ظاهری لوکس و جذاب است و تمامی بخش‌های این خودرو در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارند.

تویوتا راو ۴ هیبرید

بهترین خودروهای سال 2020

برای توصیف تویوتا راو ۴ باید گفت این خودرو ترکیبی از امکانات متعدد، ظاهر جذاب و قوای محرکه هیبریدی است که مشتریان با صرف هزینه ۲۸ هزار و ۱۰۰ دلار به یک خودرو بسیار مناسب دست پیدا خواهند کرد. همچنین پیشنهاد می‌شود مشتریان با پرداخت ۵۹۵ دلار سیستم پایش نقاط کور را نیز سفارش دهند. با توجه به اینکه مشتریان زیادی این خودرو را سفارش داده‌اند، تویوتا تولید این خودرو را در کارخانه کنتاکی نیز آغاز کرده است. جدیدترین مدل RAV4 از موتور ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری بهره می‌برد که در کنار یک واحد الکتریکی می‌تواند قدرتی برابر با ۲۱۹ اسب را ارائه دهد.

مزدا MX-5 میاتا

بهترین خودروهای سال 2020

اگر به دنبال یک خودرو اسپرت ارزان‌قیمت در بازار هستید، قطعا مزدا MX-5 میاتا بهترین گزینه خواهد بود. مشتریان با پرداخت مبلغی حدود ۲۹ هزار و ۵۹۰ لار می‌توانند نسخه کلاب آن را خریداری کنند که تجربه سواری خارق‌العاده‌ای را به همراه دارد. البته این خودرو قدرتی برابر با تویوتا ۸۶ را ارائه می‌دهد، اما این دو خودرو کاملا از لحاظ عملکرد متفاوت هستند؛ هنگام رانندگی مزدا MX-5 میاتا کافی است سقف را باز کنید و با رانندگی در یک جاده پیچ در پیج، معنای واقعی لذت بردن از رانندگی را تجربه نمایید.