تولید تبلت سرفیس ۲ مایکروسافت متوقف شد

تبلت های سرفیس مایکروسافت در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۴، بازار سالمی داشتند و توانستند ۱.۱ میلیارد دلار سودآوری داشته باشند. البته مایکروسافت دقیقا اعلام نکرده که چه تعداد تبلت سرفیس فروخته است. اما به ازای هر ۳ تبلت سرفیس نسل سوم، یک تبلت سرفیس ۲ فروخته شده است. بنابراین عجیب نیست که مایکروسافت ساخت سرفیس ۲ را متوقف کرده تا تمرکز بهتری روی سرفیس پرو ۳ داشته باشد.

البته هنوز موجودی های سرفیس ۲ در انبار های مایکروسافت موجود است و کاربران ویندوز می توانند آنها را خریداری کنند.

موضوع دیگری که مایکروسافت به آن اشاره نکرده، توقف توسعه Windows RT است. Windows RT که برای پردازنده های ARM یا پردازنده های موبایلی طراحی شده بود، برای اولین بار با Surface RT معرفی شد. در نسل دوم سرفیس ها نیز همچنان Windows RT وجود داشت اما در نسل سوم مایکروسافت تصمیم گرفت تبلت های تحت این سیستم عامل را دیگر تولید نکند. اکنون نیز با اعلام خبر نیامدن Windows 10 برای دستگاه های Surface RT و Surface 2 این شایعه تایید شد که پروژه Windows RT شکست خورده است.

Windows RT در حقیقت قادر به اجرای اپلیکیشن های ویندوز عادی نبود و باید اپلیکیشن ها برای این سیستم عامل بهینه سازی می شدند. اصلی ترین دلیل شکست این پروژه را می توان توسعه دهندگان نرم افزار دانست. آنها به دلیل نبود بازاری سالم برای اپلیکیشن هایشان در Widnows RT، توسعه نرم افزار برای این پلتفرم را متوقف کردند. در نتیجه کاربران کمتری به سراغ Windows RT رفتند و مایکروسافت مجبور به توقف پروژه آن شد.

تبلت Surface 2 در پاییز سال ۲۰۱۳ میلادی معرفی شد. این تبلت با بدنه ای نازک تر،سبک تر و البته صفحه نمایشی بسیار بهتر، جایگزینی برای Surface RT بود. همچنین نسل دوم Surface Pro هم آن زمان معرفی شد و اکنون تولید هردوی این دستگاه ها متوقف شده است.

همچنین علاوه بر اینها مایکروسافت در برنامه دارد یک تبلت لومیای جدید هم معرفی کند. شما درباره تحولات مایکروسافت چه فکر می کنید؟

منبع: TheVerge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*