رشد ۱۲۵ درصدی سود سالیانه ال جی

شاید سامسونگ در سال گذشته با مشکلات مالی بسیاری مواجه شده باشد، اما به نظر شرایط برای دیگر کمپانی کره ای بسیار خوب بوده است. ال‌جی امروز گزارش مالی ۲۰۱۴ خود را منتشر کرد. این کمپانی کره ای به دنبال فروش ۵۹.۱ میلیون اسمارت فون در سال گذشته، موفق شده سودی ۴۷۵ میلیون دلاری را از آن خود کند.

ال‌جی در سه ماهه سوم سال گذشته ۱۶.۸ میلیون اسمارت فون صادر کرد تا بتواند بهترین سه ماهه پنج سال اخیر خود را تجربه کند. اما در سه ماهه چهارم سال قبل میزان صادرات به ۱۵.۵ میلیون کاهش پیدا کرد؛ هر چند کماکان بهترین سه ماهه ال‌جی را در سال ۲۰۱۴ به خود اختصاص داده است. در مجموع میزان فروش اسمارت فون ال‌جی در سال ۲۰۱۴ نسبت به سال پیش از آن ۲۴ درصد رشد پیدا کرده است.

سود خالص ۴۷۴.۸۱ میلیون دلاری ال‌جی در سال گذشته، رشدی ۱۲۵ درصدی نسبت به سال پیش از آن محسوب می‌شود و رشد بخش اسمارت فون نیز درآمد کلی ۵۵.۹۱ میلیارد دلاری را برای سال گذشته به ارمغان آورده است.

ال‌جی در سال گذشته اعلام کرد که بخش تولید تلویزیون‌های پلاسمای خود را متوقف می‌کند. این توقف باعث هزینه ای ۱۸۹.۴۱ میلیون دلاری برای این کمپانی در سه ماهه چهارم سال قبل شده است.

بخش موبایل ال‌جی برای سال ۲۰۱۴ رکورد فروش ۱۴.۲۶ میلیارد دلاری را به ثبت رسانده که ۱۶ درصد نسبت به سال گذشته آن افزایش یافته است. همین بخش در سه ماهه چهارم سال قبل نیز با پنج درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل درآمدی ۳.۴۸ میلیارد دلاری را ثبت کرده است.

موفقیت عمده ال‌جی در سال گذشته مدیون پرچمدار مشهور این کمپانی ال‌جی جی ۳ و همچنین ارائه محصولات میان رده برای کشورهای در حال توسعه است.

علیرغم ثبت سال مالی بسیار خوب در سال ۲۰۱۴ ال‌جی به دلیل افزایش بازیگران بازار، سال ۲۰۱۵ را “یک سال چالشی” توصیف کرده است. این کمپانی می‌گوید که در سال جدید بر روی بهبود قدرت برند، افزایش بهره وری در تولید و بازارهای کلیدی تمرکز خواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*