شرکت اسنشال

خداحافظی زودهنگام شرکت اسنشال با بازار موبایل؛ اسنشال فون دیگر به‌روزرسانی نمی‌شود

شرکت اسنشال (Essential) که فقط یک گوشی به نام اسنشال فون را در بازار عرضه کرده است٬ خیلی زود از بازار موبایل خداحافظی کرد.

شرکت اسنشال امروز یک بمب خبری داشت و اعلام کرد که فعالیت خودش را متوقف خواهد کرد. این پایان کار سه معنی مهم دارد٬ اول اینکه Project GEM دیگر ادامه پیدا نخواهد کرد. اپلیکیشن Newton Mail اسنشال هم در ماه آوریل فعالیتش را متوقف خواهد کرد و اینکه اسنشال فون PH-1 تنها گوشی این کمپانی در بازار است که البته به‌روزرسانی‌های جدیدی را دریافت نخواهد کرد.

اما خبر خوب اینکه فروش گوشی‌های PH-1 موجود در بازار همچنان ادامه پیدا خواهد کرد و یک به‌روزرسانی در سایت این شرکت دیده می‌شود که پچ امنیتی سوم فوریه‌ی گوگل را شامل خواهد بود. پشتیبانی شرکت از اسنشال فون نیز با پایان عرضه‌ی این محصول پایان خواهد یافت. بنابراین فکر بدی نیست به فکر خرید گوشی دیگری باشید.

پایان پشتیبانی شرکت اسنشال از گوشی Essential Phone

اسنشال در سال ۲۰۱۵ توسط اندی رابین٬ یکی از بنیانگذاران سیستم عامل اندروید احداث شد. این کمپانی بیش از آنکه گوشی PH-1 که اسنشال فون نیز نامیده می‌شود را عرضه کند٬ بودجه‌ی ناچیز ۳۳۰ میلیون دلاری داشت. در حالی که این دیوایس روانه‌ی بازار شده بود٬ اندی رابین اکتبر گذشته پروژه‌ی جدیدی به نام Project GEM که یک گوشی با ابعادی بلند بود را آغاز کرد.

به نظر می‌رسد همین سرمایه‌گذاری روی پروژه‌ی GEM هم باعث توقف فعالیت‌های این شرکت شده است. اسنشال حالا در مورد این گوشی می‌گوید:

چشم انداز ما این بود که یک الگوی محاسباتی موبایلی را اختراع کنیم که با نیازهای زندگی مردم یکپارچه‌تر باشد. علیرغم بهترین تلاش‌های ما٬ سرانجام موفق نشدیم راهی برای تحویل این محصول به مشتریانمان پیدا کنیم. با توجه به این٬ ما ناچار به تصمیم سختی شدیم و اسنشال را تعطیل کردیم.

علاوه بر این٬ تمام پشتیبانی‌های PH-1 و همچنین اپلیکیشن Newton Mail پایان خواهد یافت. به گزارش این شرکت٬ کاربران تا انتهای ماه آوریل سال جاری می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند.

ما نهایت تشکر را از جامعه‌ی اسنشال فون و Newton Mail داریم که از هدف و چشم انداز ما حمایت کردند. شما به ما انگیزه می‌دهید و همه‌ی فعالیت‌هایمان را ارزشمند می‌کنید.س

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

 1. جوری هواوی سامسونگ اپل بازار رو دستشون گرفتن که دیگ هیچ کمپانی ای نمیتونه عرض اندام کنه

 2. بازار رقابتی که بسیار سریع تغییرات درش ایجاد میشه باقی موندن و رقابت کردن کار اسونی نیست
  چرخه عمر شرکتشون کوتاه بود

 3. دمشون گرم چ پیام قشنگی فرستادن

 4. اخهههههه چرا گوشی اولش که ناچ داشت خیلی خوب بودش

  • هوب میگه خواستیم تحویل ایجاد کنیم ولی مردم حمایت نکردن

   • الموت لأمریکا DOWN WITH usa مرگ بر امریکا

    وقتی در فروشگاه نیست، مردم از کی / کجا بخرند؟
    بحث مردم نیست اصلاً در حسادت و رقابت بازار مردم به حساب نمی‌آیند
    وانگهی اصل بر تولید محصولات مفید برای مردم نیست بلکه تولید و نوآوری، بهانۀ گردش پول است
    فرض کن خیّری کالایی بسازد که یک عمر / دستکم یک دهه کارایی توأم با کیفیّت داشته باشد؛ مشتری هم زود بزود دنبال آپدیت، قطعه، لوازم جانبی و تعمیرکار نگشته و اسیر مُدبازی نشود؛ آنوقت گردش پولی بسیار کم شده و کلّاشان را خوشایند نیست

  • اره ولی مهم اینه که مشتری داشته باشی

   ب نظرم عدم تبلیغات اسنشال فون باعث شکستش شد