شرکت اسنشال

خداحافظی زودهنگام شرکت اسنشال با بازار موبایل؛ اسنشال فون دیگر به‌روزرسانی نمی‌شود

شرکت اسنشال (Essential) که فقط یک گوشی به نام اسنشال فون را در بازار عرضه کرده است٬ خیلی زود از بازار موبایل خداحافظی کرد.

شرکت اسنشال امروز یک بمب خبری داشت و اعلام کرد که فعالیت خودش را متوقف خواهد کرد. این پایان کار سه معنی مهم دارد٬ اول اینکه Project GEM دیگر ادامه پیدا نخواهد کرد. اپلیکیشن Newton Mail اسنشال هم در ماه آوریل فعالیتش را متوقف خواهد کرد و اینکه اسنشال فون PH-1 تنها گوشی این کمپانی در بازار است که البته به‌روزرسانی‌های جدیدی را دریافت نخواهد کرد.

اما خبر خوب اینکه فروش گوشی‌های PH-1 موجود در بازار همچنان ادامه پیدا خواهد کرد و یک به‌روزرسانی در سایت این شرکت دیده می‌شود که پچ امنیتی سوم فوریه‌ی گوگل را شامل خواهد بود. پشتیبانی شرکت از اسنشال فون نیز با پایان عرضه‌ی این محصول پایان خواهد یافت. بنابراین فکر بدی نیست به فکر خرید گوشی دیگری باشید.

پایان پشتیبانی شرکت اسنشال از گوشی Essential Phone

اسنشال در سال 2015 توسط اندی رابین٬ یکی از بنیانگذاران سیستم عامل اندروید احداث شد. این کمپانی بیش از آنکه گوشی PH-1 که اسنشال فون نیز نامیده می‌شود را عرضه کند٬ بودجه‌ی ناچیز 330 میلیون دلاری داشت. در حالی که این دیوایس روانه‌ی بازار شده بود٬ اندی رابین اکتبر گذشته پروژه‌ی جدیدی به نام Project GEM که یک گوشی با ابعادی بلند بود را آغاز کرد.

به نظر می‌رسد همین سرمایه‌گذاری روی پروژه‌ی GEM هم باعث توقف فعالیت‌های این شرکت شده است. اسنشال حالا در مورد این گوشی می‌گوید:

چشم انداز ما این بود که یک الگوی محاسباتی موبایلی را اختراع کنیم که با نیازهای زندگی مردم یکپارچه‌تر باشد. علیرغم بهترین تلاش‌های ما٬ سرانجام موفق نشدیم راهی برای تحویل این محصول به مشتریانمان پیدا کنیم. با توجه به این٬ ما ناچار به تصمیم سختی شدیم و اسنشال را تعطیل کردیم.

علاوه بر این٬ تمام پشتیبانی‌های PH-1 و همچنین اپلیکیشن Newton Mail پایان خواهد یافت. به گزارش این شرکت٬ کاربران تا انتهای ماه آوریل سال جاری می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند.

ما نهایت تشکر را از جامعه‌ی اسنشال فون و Newton Mail داریم که از هدف و چشم انداز ما حمایت کردند. شما به ما انگیزه می‌دهید و همه‌ی فعالیت‌هایمان را ارزشمند می‌کنید.س